Diğer

Diğer tüm konular..

Hayat müşterek ne demek? 182

Hayat müşterek ne demek?

Hayat müşterektir. Hayat müşterektir ama birçok kişi müşterek nedir bilmeden kullanıyor bu cümleyi. Veya "müşterek" kelimesini &q..

Web sitemde neden reklamlar var? 241

Web sitemde neden reklamlar var?

Merhaba ziyaretçim. Mesaj kutuma web sitemin iletişim sayfasından yazılan mesajlar sonucu böyle bir yazıyı kaleme almak istedim. Web sitemde neden reklam var? ..

Domuz eti neden yenmez? 1978

Domuz eti neden yenmez?

Domuz ürünleri, domuz eti, domuz pastırması vs.. Bazı bilmişler domuz eti ve domuz ürünleri yememizin hiçbir zararı olmadığını, hatta yememiz..

Her gün yeniden doğmak 1217

Her gün yeniden doğmak

Çevrenizdeki insanların genel tavırlarını incelediğinizde dikkat edin herkes hayatın kısalığından dert yanar. Fakat o kadar çok boş zamanı vardır ki bir ..

Mutlu yaşam tarzı 3477

Mutlu yaşam tarzı

İyilik aslında babadan oğula geçen bir şey değildir. Al gülüm ver gülüm hiç değildir. Mesela, senin baban bana iyilik yapmıştı ben de san..

Değişim, değişin.. 2205

Değişim, değişin..

Birkaç gün önce can sıkıntısından deli gibi izlediğim dizimden bir bölüm daha izlemeye kıyamamıştım, uzun zamandır yapmadıklarımdan yani inte..

Ayna kırılsın kalp değil 2434

Ayna kırılsın kalp değil

Bugün İzmit'in en işlek yeri olan fethiye caddesinden aşağı otobüs duraklarına doğru indik ve toprak kokan havada ıslanarak sohbete dalmışız Bünyamin ..

Bir sonsuz dost olsa 1275

Bir sonsuz dost olsa

Pek sık görmesem de hep yanımda olduğunu bildiğim, yalansız riyasız dertleşebildiğim.. Kuşağımın en iyilerindendi şüphesiz. Beraber okuduk, birlikte koştu..

birYaprak'tan bir ağaca.. 1313

birYaprak'tan bir ağaca..

Hakkımda bölümünde sizlere bahsettiğim cümleden alıntı yaparak başlayalım yazımıza veya bu güzel haberimize diyelim. Kendim için ilk olar..

Yaş ondokuz.. 1304

Yaş ondokuz..

Gençliğin verdiği özgüven ile hiç yorulamadığın yaş, gün boyu bir heves hebasına koşuşturduğun yaşın kısaltması aslında. Karnın ağrır..

Anlayarak yaşamak.. 1904

Anlayarak yaşamak..

Merhabalar; Uzun zamandır gereğinden fazla yoğunluk olduğu için web sitemle yine fazla ilgilenemiyorum. Birkaç gün önce okuduğum bir yazıyı sizler..

Karar vermenin de bilgeliği.. 1205

Karar vermenin de bilgeliği..

Hayatta ne zaman bir karar vermek zorunda kaldığımı hissetsem hep acele ediyorum. Bilmem neden, aslında acele etmemek lazım karar verirken. Sonuçta senin hayatını de..

Gün ki ne gün.. 1028

Gün ki ne gün..

Bugün 11 Kasım 2011 Cuma ve şu an Komek'te Bilgisayar kursundayım. Ders arasinda can sıkıntısından günlük yazayım dedim. Normalde günlüklerimi ..

Yarım saatte organize olmak 1176

Yarım saatte organize olmak

Merhabalar arkadaslarim. Yarin tekrar kocaeli'ne donuyorum, vizelerim sebebi ile biraz erken oldu sanirim. Ama boyle yapmak zorundayim, ders felan calisamiyorum evde. Bugun de ..

Gunun kisa tarihi 1028

Gunun kisa tarihi

Blog da yillanmis yazilarim diye hitab edecegim yazilarim olacagini biliyordum da bu denli bir zaman israfinin onune gecebilemeyecegimi tahmin etmiyordum. Bir insan neden kendi kur..

Sadece iki resim.. 1044

Sadece iki resim..

Yorum sizin ; Creative ile ilgili bir gelisme vaarrr!  Creative yarismamizin sonucu, mamulu, urunu, meyvesi yani herneyi ise, odulumuzu aldik. Tum kardeslerimle paylasma..

Istenmeden oynayan oyuncuma.. 1124

Istenmeden oynayan oyuncuma..

İnsanın insana yaptığını kimse yapmıyor. Çok akıllı varlıklarız, doğru. Zekamız yüksek ve aklımızı kullanabilmek, bizi diğer canlılardan çok &o..

Sorulardan hayatlar.. (?) 1197

Sorulardan hayatlar.. (?)

Herkes gibi yaşamak çekici mi geliyor? Herkes gibi yasarsan herkes gibi olur, herkes gibi unutulursun.. Farklı olmak cesaretinizin duvarlarını aşamıyor mu? Cesare..

Bir ay bu kadar kelime.. 1138

Bir ay bu kadar kelime..

Bugun sabah saat 8 gibi nevsehire, evime geldim. Uzun bir aradan sonra tekrar yazi yazmak mutlu ediyor beni..  Web sitemin kurulusunun ilk ayini doldurmus bulunuyoruz. Daha..

Birinci görev tamamdır.. 1804

Birinci görev tamamdır..

Merhaba arkadaşar, Kocaelindeki 4. günüm bugün. Şehrin çarşısını, en işlek caddesini daha görmedim hatta göremedim şu muhafiyet sınavın..

İş işi çıkarıyor.. 1643

İş işi çıkarıyor..

Merhaba arkadaşlar, Siteye yazı yazamama mazeretimi bir önceki yazımda bildirmiştim ama bu sefer tam pişti oldum. Şöyleki; Kocaeli üniversitesine kaydı ..

Aslinda boyle bir yazi yok 994

Aslinda boyle bir yazi yok

Tum arkadaslarimdan ozur diliyorum. Bugun yazi yazamayacagim sanirim. Aslinda bu yazdigim bile bir yazi degil mi? Biliyorum simdi iletisim menusunden bu kadar ucuz yirtam..

Hani dersin ya.. 1865

Hani dersin ya..

Hani bazen hirs icin, kiskanclik icin, hedef icin birseyler mirildanirsin ya.. Iste; Hani dersin ya hep "ben olacaktimki simdi!" diye. Iste sen zaten hep varsin, vardi..

Cezası(z) herkese.. 1726

Cezası(z) herkese..

Anlamını bilmeden küfredenlerle dolu her taraf. Sanki küfrün anlamı var da onların anlamı yokmuş gibi geliyor. Sebebi, olduğu gibi davrananlara şaşı ..

Bir bağımlılık hikayesi.. 1803

Bir bağımlılık hikayesi..

Bağımlı olmak? Canlı mı cansız mı? Veya farkeder mi? Bağımlı olmak bir hastalık ve sen bir hastasın. Bağımlı olmak dediğin kendi varlığını reddetmek, kend..

Le vent nous portera 1649

Le vent nous portera

Bugun bir muzik dinledim. Guzel bir muzik sozlerini turkceye ceviriken veya turkcesini ararken diyelim google amca bana vidyosunu da izletiverdi sagolsun.   Son saniyeler..

Lise gozlerinden meb 1134

Lise gozlerinden meb

Bugun lise fotograflarina bakarken aklima bazi seyler geldi. Bunlari konusmak istedim sizlerle.  Bazi zamanlar vardir gecmek bilmez. O zamanin en hizli gecmesini sagladigin..

Elestirilerden secmeler.. 894

Elestirilerden secmeler..

Merhaba arkadaslar; (Turkce karakter sorununu bir turlu halledemedim az kaldi ama halledecegim ve bir kac gundur internet deli etti beni bu yuzden dun bloguma yazi yazamadim. Bi..

Bir genç ki ne genç.. 1131

Bir genç ki ne genç..

Kötü karakterli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. "Arkadaşların ile tartışıp kavga ettiğin zaman bu t..

Diğerlerinden Farkımız Nedir? 1825

Diğerlerinden Farkımız Nedir?

Her gün yeni insanlarla tanışırken bizi, diğerlerinden ayıracak ya da yanımızdaki insanı bizim için önemli olduğunu göreceğimiz, işiteceğimiz ve h..

Bosa ugrasmanin tanimi var elimde 973

Bosa ugrasmanin tanimi var elimde

Oncelikle ozur dileyerek yazimi yazmaya baslamaliyim gibi, 3 gundur adam gibi bos vaktim olmuyor ve haliyle blogumu da biraz aksattim bu sebeple. Yazilarin biraz geciktigi icin ozu..

Hayata 5 dk ara.. 1289

Hayata 5 dk ara..

Merhaba degerli arkadaslarim. Birkac gundur bloguma yazi yazamadim affedin. Ehliyet sinavina calisiyordum her zamanki gibi yine son 2 gune birakinca haliyle diger islerimi aksatmam..