Bilgisayardan Whatsapp kullanmak - Whatsapp web

Bilgisayardan Whatsapp kullanmak - Whatsapp web
Bilgisayardan Whatsapp kullanmak - Whatsapp web

700 milyon kullanıcıya ulaşan dev şirket Whatsapp'ı Facebook'un satın almasından sonra Facebook'ta da olduğu gibi Whatsapp'ta da çok cesurca değişiklikler yapılmasına alıştık. Whatsapp geçenlerde whatsappınızı bilgisayardan kullanmak için tasarladığı Whatsapp Web'i tanıtmıştı. Dev şirket bugün de internetsiz whatsapp ile mesajlaşma yeniliğini tanıttı. 

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma ve iletişim uygulaması olan WhatsApp, WhatSimadında bir sim kart çıkardı. Yakında Türkiyeyi de kapsayacak olan 150 Ülkede, hemen hemen çoğu operatör üzerinde hizmet verebilecek. Bu değişikliğin artık diğer mesajlaşma uygulamalarına tamamen son verilmesi bekleniyor. 

Peki bu sim Türkiye'ye gelene kadar biz şimdilik whatsapp web'i yani bilgisayardan whatsapp'ı nasıl kullanacağız ona bakalım. 
Öncelikle bilgisayardan whatsapp kullanmak deyince çoğu kullanıcı bilgisayara birprogram veya eklenti indirileceğini zannediyor fakat whatsapp web tamamen web tabanlı olan ve hiçbir yükleme gerektirmeyen bir yenilik. 
Whatsapp'ı bilgisayardan kullanmak için hemen http://web.whatsapp.com adresine girin ve önünüze gelen QR barkodu telefonunuzun whatsapp uygulaması içerisindeki whatsapp web sekmesine girerek okutturun. Zaten herşey otomatik bağlanacak ve size de kullanmak kalacaktır.

Bu kadar basit. 
Bilgisayar başından whatsapp ile daha hızlı ve seri bir şekilde mesajlaşabileceksiniz.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *