Google Adsense ile internetten para kazanmak

Google Adsense ile internetten para kazanmak

Merhaba değerli dostlar;

Öncelikle genel olan bir cümle "İnternetten para kazanan var mı?", daha sonra biraz daha spesifik bir cümle "Adsense'ten para kazanan var mı?" sorularının cevabı ve sizin de bu platformda yer almanız için gereken tüm bilgileri bu yazımda sizlerle paylaşacağım.

Gayet normaldir bu soruların sürekli gündemde olması, çünkü her na kadar bağıra bağıra uyarsakta eşi dostu, yine de pramit kurguların içinde büyüyen ve aldatılan bir nesiliz. Kısaca cevaplayalım ve ilerleyelim İnternetten de Google'dan da Youtube'dan da para kazanılır. Nasıl mı?

Öncelikle internetten para kazanmak istiyorsanız açıp kitap okuyun! Şaka değil, ama şaka gibi bir cümle. İnternetin derinlerinde ve mantığında genel amaç, bilgidir. İnsanoğlunun dünyada para kazanma mantığı da buna dayanır. Bilgi çürümez, kokmaz, bozulmaz ve satabilirsiniz. Satmayı beceremeyen uygun pazarda değildir. Satacağınız bilgi, değer gören bir yerde satılmalı. 

Hiç düşündünüz mü, bu kadar internet sitesi neden var? Her aradığım bilgiyi buluyorum, her şeyi kolayca araştırıp öğrenebiliyorum, peki neden? Kimse bu işi babasının hayrına yapmaz değil mi? İnternet farkındalık ile para kazanma sahasıdır. Siz farkında olmazsınız, sizin paranız da eksilmez, ama birileri sürekli para kazanır. İşte bu konu internetin bir numaralı kuramıdır. Hiç boşa her yerde olduğu gibi burada da kısa anlat demeyin. Kolay yoldan para kazanılmaz değerli dostlar.

Şöyle devam edelim; emek ekmektir. Yapacağınız her işte olduğu gibi bu işe de emek ve zaman ayıracaksınız ki ekmek yiyebilesiniz.

Birçok forum ve portallarda bu konu açılmış ve herkes "bir dostum şu kadar kazanıyor.", "Eşek sattığım adamın bağ komşusu bu kadar kazanıyor." felan demiş. Meblalar arasında uçuk fiyatlar da var çerez paralarıda. Adsense politikası gereği kazancı açıklamak yasaktır. O yüzden ben belirtemeyeceğim fakat hiçbir emek karşılıksız kalmaz. Bunu bilerek ilerlemenizde fayda var. Her okuduğunuza, duyduğunuza da inanmayın. Moralinizi bozmasın, kamçılasın sizi.

Bu işe en kestirme yoldan girmek, bir Adsense hesabı açmak. Daha sonra kısa ve basit yoldan internet sitesi kurmak. Unutmayın ki zamanında dedesinin tarlası olan şimdi zengin. Bu sanal dünyada tarla sahibi olmak, internet sitesi sahibi olmaktır. İnternet sitesi kurmak illa kodlama bilgisi gerektirmez. Bu iş için Blogger, Wordpress, Blogspot vs. gibi platformları kullanabilirsiniz. Son adım ise sitenizi açtıktan sonra Adsense hesabınızı Sitenize bağlamak.. Buraya kadar olan kısma birçok webmaster ve acemi kullanıcılar gelir. Bundan sonrası gerçekten sabır isteyen ve bilinçli hareket edilmesi gerekilen bir süreçtir. 

Google Adsense disiplinli bir projedir. İş Ortaklığı ve Kullanım Şartlarını mutlaka okuyun. Yine platform ve forumlarda yazmışlar; "Durduk yere banlandım.", "Tam para alacaktım hesabımı kapatmışlar." vb.. Adsense ekibi üçkağıdı kesinlikle affetmez. Eğer banlandıysanız siz farkında değilsinizdir ama muhtemelen anlaşma ihlali yapmışınızdır. Kesinlikle kullanım koşullarını ihmal etmeyin, az da olsa ihmal etmeyin. Zeki bir insanın düşüneceği gibi ben tıklarım kendi reklamlarıma gibi bir düşünceye kapılır iseniz eş zamanlı olarak 1 gün içinde banlanma işleminizi de düşünmüş olursunuz. Google gibi bir dev tabi ki kötü amaçlı kullanımlara bir önlem almakta ve sisteminin gelişmişliği sayesinde bunları hemen fark etmektedir. Hatayı affetmezler, domaini (web sitenizi) kilitlerler.

Kodlama vs bilmeyen kullanıcılar için uzun işin kısası, 4 adımda para kazanmak;

  1. Web sitesi aç (Blogger, Blogspot, Wordpress veya benimle iletişime geçip bu tarz bir web sitesi açın.)
  2. Adsense üye ol (http://adsense.google.com)
  3. Bildiğin bilgileri pazarla (Alanınla ilgili, mesleğin ile ilgili, merak ettiklerin ve merak edilen olayları yaz, yayınla.)
  4. Sabret.

Kimse korkmasın! Kendi başınıza yapabileceğiniz birşeydir, size ve yeteneklerinize bakar. Yine de etrafınızda bu iş ile ilgilenen birileri varsa, onlardan destek almak akıllıca olacaktır. 

Yeni başlayan arkadaşlar yorum yaparak veya iletişim sayfası'ndan bana ulaşsınlar, yardımcı olmaya çalışırım.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusu ve geliştiricisiyim. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyor, blog yazıyor ve fotograf çekiyorum.

Toplam 1 Yorum

Oğuz Yakut
Oğuz Yakut

27.05.2016 00:02:56

Kredi kartı harici ödemeler nasıl oluyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

27.05.2016 10:13:43

Kredi kartı harici ödemeler derken?

Sende Yorum Yap

Benzer Yazılar