İnternetten para kazanma yolları 2017

İnternetten para kazanma yolları 2017
İnternetten para kazanma yolları 2017

İnternet çok ciddi bir sektör haline geldi ve bu kapsadığı alanlar ile çığ gibi katlanarak devam ediyor. Buradan nasibini alan genç girişimciler, artık yerini her kesimden insana devretmeye ve böylece bir yatırım malzemesi rolünü almaya başladı. Bunu değerlendiren insanların olduğunu freelancer, homeoffice, creeativeclass gibi kavramların yaygınlaşmasından anlaşılıyor.

Peki; internetten gerçekten para kazanılır mı? Kazanılırsa ne kadar kazanılır? Başka bir iş yapmadan geçim sağlanır mı? Ortalama bir çalışma ile aylık ne kadar kazanılır? İnternet para nasıl kazanılır?

Bu soruları başlıklar halinde inceleyeceğiz.

İnternetten gerçekten para kazanılır mı?

Evet internetten para kazanılır. Hem de hayal edemeyeceğiniz paralar. Ve bu reel hayattaki kadar zor değil.

Kazanılırsa ne kadar kazanılır?

Bu çok geniş bir konu arkadaşlar. Aylık 30000 tl nin üzerinde kazananı da biliyorum aylık 30 tl kazananı da.. Bu tamamen web sitenize aldığınız trafik ve projelerinizin kitlesi ile alakalı bir durum.

Başka bir iş yapmadan geçim sağlanır mı?

Evet sağlanır. Kendi çevremde halihazırda böyle arkadaşlar var. Bu durum kendini bu yola adamak ile olabilecek iş. Aylık 3000 tl yi dışarıda çalışarak kazanmak kolay değil. İnternetten kazanmak zor değil. Sadece süreç ister.

İnternet bu kadar para nasıl kazanılır peki?

1. Kişisel blog açın ve yazı yazın

Herhangi bir konu hakkında bir blog açın, bir okuyucu kitlesi oluşturun ve blog sitenize aldığınız reklamlardan para kazanın. Bu zor değil. Blog ücretsiz de açılır, profesyonel olarak ben de yardım edebilirim açacak arkadaşlara. Blogunuza kaliteli içerik üretin. Hergün bir yazı yazacağım gibi. Ama bunlar şallup şullup yazılar değil, net bilgi ve öz yazılar. Kopyala yapıştır ile olmaz. Hergün bir yazı yazsanız bir yıl sonra zaten size ulaşırlar web sitenizde reklamımı yapın diye.

2. Forumlara moderatör olun

Uzman olduğunuz bir alan varsa bir foruma moderatör olabilirsiniz. Forumlarda spam mesajları yakalayın ve üyelere yardımcı olun ama gün içinde buna en az birkaç saat zaman ayırmak şart. Bu hizmet sonucunda forum sahibinden düzenli ödeme alarak para kazanabilirsiniz. Bu biraz daha anlık kazanç sağlar. Sürekli ve ticari anlamda para kazanmak için birinci madde çok daha mantıklıdır.

3. Web siteleri için Makaleler yazın

İçerik bakımından güçlü olmayan web sitelerine yazarlık başvurusu yapabilirsiniz. Birçok web sitesi taze ve güncel içerik bulmakta zorlanır. Sitelere ücret karşılığı özgün içerik verebilirsiniz.. Son dönemde oldukça popüler bir alandır bu. Yurt dışı kaynaklı kaliteli siteler bulabilirseniz ve kaleminiz sağlamsa makalebaşı $50 a kadar para kazanabilirsiniz.

4. Forumlara konu açarak para kazanın

Webmaster ve seo uzmanları o kadar yoğun kişilerdir ki forumlara konu açacak kadar zamanları yoktur bu kişilerin. Zamanları olmamasıyla birlikte bunun yapılması da gereklidir. Bu noktada size verilen bir makaleyi onlarca foruma göndermek için onlarla anlaşıp karşılığında konu başına para kazanabilirsiniz. İyi bir teklifle giderseniz buna hiçbir webmaster hayır demez emin olun. Çünkü bu ihtiyaçtır, ve iyi yapılacak bir iştir. Yani herkese verilecek gelişigüzel bir iş değildir.

5. Media blogla para kazanın

Blog alt yapısını kullanarak makaleler yerine bu sefer de ses, video gibi içerikler paylaşın güncel konular yakalarsanız bloğunuza alacağınız reklamlardan ciddi şekilde para kazanabilirsiniz.

6. Ürün bazlı kazancı destekleme

Eğer elinizde tek ürününüz ve buna bağlı bir siteniz varsa ürününüzle alakalı forumlara banner reklamları vererek kazancınızı katlayabilirsiniz. Bu durum affiliate marketing için de geçerlidir ve güzel bir taktiktir. Belirli bir kitleye ulaşmak, reklam gelirini ve odağını artırır.

7. Döküman çevirisi ya da tercümanlık yapın

Eğer iyi bir yabancı diliniz varsa mükemmel bir iştir bu. Otomatik olarak farklı dile çevrilen makaleler bir insanın çevirdiğine benzemez bu yüzden ücretsiz ilanlar vererek çeviri hizmeti yaptığınızı duyurarak kelime sayısına göre bir çeviri hizmeti verebilirsiniz. Örneğin 100 kelimelik bir makaleyi 5 TL gibi bir fiyata çevirebilirsiniz kelime sayısı arttıkça kazandığınız para da artar.

8. Yaşam koçluğu yapın

Uzman olduğunuz bir alanda, yıllarınızı verdiğiniz, tecrübe sahibi olduğunuz o konuda ücretli destek almak ve danışmanlık almak isteyen kişilere koçluk yapabilirsiniz. Ciddi para kazandıran bir iştir özellikle Avrupa da ve ABD de çok popülermiş şu dönemde. Biliyorsunuz ki ülkemizde zengin insanlar hep gelişmiş ülkelerdeki iş ve kalemleri ülkemize getiren insanlar. Yani yakında değerlenecek işlerden birisidir.

9. Oyun turnuvalarına katılın

Eğer oyunlarda yeterince kendinize güveniyorsanız ücretli oyun turnuvalarına girmeyi düşünebilirsiniz oyunu kazandığınız taktirde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Çünkü dünya genelinde turnuvalar düzenleyen siteler mevcut. Yeterince iyi iseniz tabi. Değilse bir tutan eğlence ve zaman kaybından ibaret olacaktır.

10. Link satışlarına aracılık edin

Bir çok insan web sitelerine link satın almak bir çoğu da sitelerinden link satmak ister siz onları buluşturup alışveriş sonucu komisyon alabilirsiniz. Komisyonculuk yeni ticaretin en büyük meyvelerindendir.

11. İnternet siteleri ve alan adlarını alıp satın

Yine birçok insan değerli olduğuna inandığı web sitelerini ve alan adlarını satmak ister ama bunun reklamını ve ilanını verecek zamanı yoktur. Bir komisyon karşılığında yüzde on gibi mesela bu işlere aracılık yapabilirsiniz ve bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu yolla para kazanan birçok site açıldı ülkemizde.

12. İş ve eleman ilanları yayınlayın

İş ilanları ve iş arayanlara yönelik bir ilan sitesi kurabilirsiniz milyonlarca işsiz insan ve binlerce iş arayan şirketlere bu yolda aracılık edip reklam vs. gelirlerinden hit alabilme potansiyeli olan bu sitenizden para kazanabilirsiniz. Bu da gayet yaygın bir sanal ticaret yollarından biridir. Ve kolaydır.

13. Web sitesi geliştirin

Eğer bir web geliştiricisiyseniz açık bulduğunuz ya da kullanım kolaylığı sağlayacağına inandığınız bir eklenti geliştirip büyük firmalara satabilirsiniz. Web tabanlı yazılımlar vs..

14. Kendi arama motorunuzu oluşturun

Bunu sıfırdan yapmanıza gerek yok Google arama motoru için bir API sağlar bunu kullanarak bellirli bir konu alanında kullanıcıların arama yapmasını sağlayabilirsiniz. Arama sonuçlarında reklam göstererek ciddi paralar kazandırabilecek iş diyebilirim. Yazılım ve algoritma bilgisi gerekir.

15. Belirli bir sektör için web sitesi scripti yapın

Bir sektör için o sektöre özel kullanım amaçlı bir site yaparak sadece görselliği değiştirip aynı sektörden onlarca firmaya bu alt yapıyı satabilirsiniz. Örneğin emlak, araba kiralama, eticaret sistemi gibi. Buna web dilince script denir. Yine yazılım ve kodlama bilgisi gerektirir.

16. Ebay dan para kazanın

Ebay da toplu açık arttırmalara girip ciddi kar bırakacak ürünler hatta depolar bile yakalayabilirsiniz. Ama bunun için sisteme iyice hakim olmak gerekiyor. Ayrıca yine ebay ile Drop Shipping denilen sanal mağazacılık ile başkalarının ürünlerini satabilirsiniz. İyi bir ingilizce ve ebay'ın çalışma mantığına hakim olmak gerekiyor.

17. Fotoğraf çekip satın

Stokphoto vb. sitelere çektiğiniz orijinal fotoğrafları ciddi paralara satabilir ve bu yolla para kazanabilirsiniz. Birçok tasarımcı buralardan görseller satın alır.

18. Affiliate Marketing ile başkalarının ürünlerine ortak olun

Emlak sektörünün e-ticaret sektörü ile kesiştiği alan. Yeni nesil bir ticari yöntem.

20. Photoshop ile logo ve grafik tasarlayıp satın

Eğer photoshop ve Corel tarzı bir grafik programı kullanmayı biliyorsanız büyük şirketler için ekstra farklı logolar tasarlayıp onlara pazarlayabilirsiniz. Sadece logo değil, kartvizit, broşür vb. tüm tasarımlar iş kalemlerinize girebilir. Bu satışları bionluk armut gibi freelancer aracı şirketleri sayesinde yapabilirsiniz.

21. İnternetten yazılım satın

Antivirüs, backup, satış, stok vs bir sürü kategorideki bilgisayar programlarına satış ortağı olup kurulum başına gelir sağlayabilirsiniz. Bilgisayar kullanımınızın iyi olması gerekiyor.

22. Video marketing ile para kazanın

Youtube başta olmak üzere dailymotion ve izlesene gibi video ağları üzerinden bir kategori bulup aynı videoları indirip derleyerek tekrar bu sitelere yükleyip ortaklık ettiğiniz ürünün sitesine ziyaretçi yönlendirebilirsiniz. Veya youtuber dediğimiz yeni nesil fenomenlik ciddi paralar kazandırıyor. Samimi ve yaratıcı olmak şart.

23. Adwords ile tanışın

Çok düşük maliyetlerle her alanda reklam vererek ister site isterseniz de belirlediğiniz bir telefona müşteri akıtabilirsiniz. Verdiğiniz reklamdan komisyon alarak ciddi paralar kazanılabilir. Büyük bir ticari çevre gerektirir.

24. Link kısaltma servisleriyle para kazanın

Bunun için 2 seçenek var birincisi çok yüksek hitli siteleriniz olması lazım, diğeri ise hile yöntemlerine başvurmak. Yöntem için youtube a girip link kısaltma bot yazabilirsiniz güzel kaynaklar var. Veya iyi bir program yazılım vb. tanıtımını forumlarda yapıp indirme linklerini bu sitelere koyabilirsiniz.

25. Tişört tasarlayıp satabilirsiniz

Eğer bir tasarımcı ruhuna sahipseniz taasrladığınız tişörtleri toptan ya da perakende olarak satabilirsiniz. İyi bir tasarımcının ekmek yiyebileceği kalemdir.

26. Veri giriş elemanı olarak çalışın

İnternette bir çok site veri giriş elemanları arıyor özellikle e-ticaret siteleri ve portallar bu tip sitelerle anlaşıp saat başı kazanç elde edebilirsiniz. İçerik üretebilir kişi olmanız gerekiyor.

27. Web hosting satabilirsiniz

Sitelerinizde ve bloğunuzda web hosting satabilirsiniz bütün hosting firmaları affiliate link sağlıyor. Veya bunu server kiralayıp, hosting satarak da yapabilirsiniz. Tecrübe ve teknik destek sağlayabilecek bilgi ister.

28. Bir forum kurabilirsiniz

İlgilendiğiniz bir alanda bir forum kurup iyi bir ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonra bu işten reklamlar sayesinde güzel paralar kaldırabilirsiniz. Buna memurlar, kizlarsoruyor ve kadinlarkulubu en büyük örnektir. Sağlam gelirler elde ediyorlar. Ve zor değil..

29. Eposta pazarlaması yapabilirsiniz

Eposta ile mail göndererek geri dönüşler oranında para kazanaiblirsiniz. Buna aracılık eden web siteleri var.

Arkadaşlar bunlar belirli ve bulunmuş yollardır. İyi bir fikriniz ve projeniz var is bunu yaptırıp (3000-5000 TL) neyse ücretini verip daha sonra çok çok büyüyerek para kazanabillirsiniz. Unutmayın reel hayatta 5000 TL ile bu kadar büyük işler kuramazsınız.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *