Karın Kasları Ne İşe Yarar, Nasıl Geliştirilir?

Karın Kasları Ne İşe Yarar, Nasıl Geliştirilir?
Karın Kasları Ne İşe Yarar, Nasıl Geliştirilir?

Kadın erkek hepimiz o köşeli görüntüye sahip olmak istiyoruz. Peki kaslar hakkında bilinmeyenleri öğrenmeye hazır mısınız?

Karın kasları sadece görüntüsüyle sizi mutlu etmez, sağlıklı bir yaşam için de çok önemlidir.

Güçlü kaslar hem omuriliğinizi destekleyerek özellikle fıtık gibi rahatsızlıklardan korunmanızı sağlar, hem de ağırlık kaldırmanızı ve hatta yürümenizi bile kolaylaştırır. Üstelik gerçekten çelik gibi kaslarınız varsa, olası kesici delici yaralanma durumlarında iç organlarınızı dahi koruyabilir.

Karın kaslarınız çok kuvvetli olsa bile yağ oranınız yüksekse istediğiniz görüntüye asla ulaşamayabilirsiniz. Baklavalarınızın ortaya çıkmasını istiyorsanız mutlaka yağ oranınızı düşürmeli ve kas dokusunu gizleyen o tabakadan kurtulmalısınız.

"İki haftadır günde 100 mekik çekiyorum ama hala kaslarım yok, pes edip şu kocaman pastayı yemeye gidiyorum"

diye düşünmeden önce kendinize zaman vermeniz gerektiğini unutmayın. Sıkı bir karın için azim, düzen, sağlıklı beslenme ve zaman önemlidir. İki haftada istediğiniz görüntüye ulaşamazsınız, ama 6 ay geçtikten sonra farka siz bile inanamayacaksınız.

Kaslar mutfakta yapılır!

Eğer doğru beslenmezseniz, tüm zamanınızı spor salonunda geçirseniz bile kaslarınızda yeterince gelişim sağlayamazsınız. Beyaz un, şeker ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak ilk adım olmalı. (Eğer baklavalardan bahsederken gözünüzün önünde bir tepsi şerbetli tatlı canlanıyorsa yanlış yoldasınız demektir)

Protein ağırlıklı ve zeytinyağı, avokado ve kuru yemiş gibi sağlıklı yağlar içeren bir diyet kaslarınızı besleyecektir. Taze meyve ve sebzeler ise ihtiyacınız olan vitaminleri almanız için her gün tüketilmesi gerekenler arasında. Halsizlik yaşamamak ve enerjisağlamak için karbonhidrat da yemeniz gerekiyor - ama tercihinizi bulgur, esmer pirinç gibi daha sağlıklı alternatifler yönünde yapmalısınız.

"Bu kadar çaba göstermek istemiyorum"

diyenlerdenseniz, istediğiniz görüntüye ulaşmak için her zaman daha "yaratıcı yöntemler" de kullanabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *