Kravat nasıl bağlanır? - Kravat bağlama şekilleri

Kravat nasıl bağlanır? - Kravat bağlama şekilleri
Kravat nasıl bağlanır? - Kravat bağlama şekilleri

Çoğu erkek çalıştığı iş gereği hayatının büyük bir kısmını kravat takarak geçiriyor. Kadınlar için gündelik hayatta aksesuar çeşitliliği oldukça fazla, ancak erkekler için durum böyle değil. Özel günlerde, iş yerinde, etkinlik ve davetlerde genellikle kravat tercih eden erkekler için birçok farklı tasarım ve seçenek bulunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar erkeklerin şıklık sembolü olan kravatlar çok çeşitli desen ve renkte üretilmektedir. 

Kravat, Hırvat kökenli bir kelimedir. İlk olarak Hırvatların bir savaş esnasında eşleri ve anneleri tarafından bağlılık göstergesi olarak erkeklerin boyunlarına bağlamaları sonucu bu durum dönemin Fransız hükümdarının hoşuna gitmiştir. Daha sonra bunu günlük kıyafet olarak kullanmaya başlayan Fransızlardan günümüze kadar gelmiştir.

Kravatın deseni ve rengi kadar bağlama şekli de şıklığına büyük oranda etki ediyor. Bu konuda monoton hayata biraz renk getirmek amacı ile yapılmış bir araştırma ile birçok kravat bağlama stilini sizlerle paylaşıyorum.

 

Kravat bağlama 1 Kravat bağlama 2 Kravat bağlama 3 Kravat bağlama 4 Kravat bağlama 5 Kravat bağlama 6 Kravat bağlama 7 Kravat bağlama 8 Kravat bağlama 9 Kravat bağlama 10 Kravat bağlama 11 Kravat bağlama 12 Kravat bağlama 13 Kravat bağlama 14 Kravat bağlama 15 Kravat bağlama 16 Kravat bağlama 17 Kravat bağlama 18


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *