Marş basıyor ama araba çalışmıyor? Kendin tamir et.

Marş basıyor ama araba çalışmıyor? Kendin tamir et.

Merhaba! Eğer aracın da bir problem var ve bu yazıyı okuyorsan bilinçli bir tüketicisin. Çünkü tecrübe sahibi insanlar bilirler ki sanayide ticaret biraz farklıdır. Eğer araç arızası hakkında hiçbir fikrin yoksa ve bunu insan sarrafı olan sanayideki usta anlar ise ki yüksek ihtimaldir anlar, cebin fena yanar, usta sorunu değil çözmek, anlamak için bile elinin değdiği tüm parçaları değiştirir.

Ayrıca ikinci altın bilgi olarak; eğer usta birinci derece eşiniz dostunuz veya abiniz değilse mutlaka ama mutlaka aracınızın başında bekleyin. Yapılanlardan haberiniz olsun. Değilse kediye kuş emanet etmekten ne farkı var bu işin?

Bazen diyorlar ki bırak ta herkes işini yapsın, eyvallah buna bir itirazım yok ama sorunu bilerek gidin ve aracınızın başında bekleyin ki sanayicinin işini dürüst yapmasını sağlayın. İllaki istisnalar vardır ama bu dediklerimi en azından duymuş olun istedim.

Gelelim problemimize, çözümüne ve tahmini maliyetine..

Marş basıyor ama araba çalışmıyor, Nasıl tamir ederim?

3 Adımda önce nedenini belirleyelim:

  1. Araç marş motorundan ses geliyor fakat çalışmıyorsa?
  2. Araçtan sadece tık sesi geliyor veya hiçbir ses gelmiyor, çalışmıyorsa?
  3. Araç çalışıp birkaç saniye sonra stop ediyorsa?

1. Araç marş motorundan ses geliyor fakat çalışmıyorsa

Araç marş motorundan ses geliyor fakat çalışmıyorsa araç ateşleme bujilerinde temassızlık veya buji kablolarında yıpranma olabilir. Öncelikle araç ateşleme bujilerini söküp takın. Araç çalışacaktır. Eğer çalışmıyorsa ikinci ihtimal yakıt pompası arızasıdır. Bu arızaya sizin yapabileceğiniz bir müdahale bulunmuyor maalesef. İki arızanın başlıca sebebi de düşük yakıt kalitesidir. Bu arızalar ile karşılaştıysanız yakıt aldığınız istasyonu değiştirin. Tahmini maliyeti 300 TL - 600 TL arası araç marka ve modelinize göre değişebilir. Eğer biraz gayret edip sebebini kendiniz belirler, ve parcayı kendiniz alıp bir ustaya taktırırsanız 600 TL'lik bir masrafı 250 TL gibi bir fiyata düşürebilirsiniz. Biraz bilgi, cesaret ve zaman alan iştir.

2. Araçtan sadece tık sesi geliyor veya hiçbir ses gelmiyor, çalışmıyorsa

Yine iki ihtimal vardır. Araç aküsü boşalmıştır veya marş motoru arızalıdır. Hangi arıza olduğunu anlamak zor değil, aracınızın farlarını açın ve marşa basın. Eğer farlar marş basarken sönüyorsa hayırlı olsun akünüz boşalmış aracınız ondan çalışmıyor. Geçici olarak sanayiye götürmek için vs tavsiye etmesem de; aracınızı bayır aşağı vurdurarak veya iterek çalıştırabilirsiniz (otomatik vites araçlar hariç).

Bu durumda eğer akünüz eskidiği için bitti ise kalıcı ve sağlıklı bir çözüm için akünüzü değiştirin. Aksi taktirde durum tekrarlanacaktır ve her elektrik arızasında aracın diğer aksamlarına zarar verecektir. Eğer farları açık unutmak gibi bir sebep ile akünüz bittiyse akünüzü cüzzi bir fiyata şarj ettirip tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Düşük akü ile aracı kullanmak veya sürekli vurdurarak çalıştırmak araçta daha büyük elektrik arızalarına zemin hazırlar. Motor beyni yanması, gösterge panelinin yanması gibi maddiyatı yüksek arızalar..

Eğer marş motorunuz yanmış ise, sizin yapabileceğiniz çok fazla birşey yoktur. O marş motoru değişecek. Sanayinin yolunu tutmanız gerekiyor.

Araçtan hiçbir ses gelmiyor ve çalışmıyor ise ya akü köküne kadar bitmiştir, bunu yine farları açmayı deneyerek anlayabilirsiniz. Zaten böyle bir durumda araba kapıları otomatik anahtar ile bile açmaz. Manuel olarak açarsınız. Eğer bu arıza değilse aracınızın gösterge paneline bakın; anahtar, otomobil veya güvenlik kilidi simgelerinde bir ışık yanıp sönüyor veya sürekli yanıyor ise aracınızda immobilizer arızası vardır. İmmobilizer arızası detayları ve çözümü için İmmobilizer arısazı nedir? Nasıl anlaşılır? Nasıl tamir edilir? başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim. Eğer her hangi bir ışık yanmıyor ise marş motorunuz tamamen yanmış demektir.

3. Araç çalışıp birkaç saniye sonra stop ediyorsa

Araç çalışıp birkaç saniye sonra stop ediyorsa gösterge paneline bakın; anahtar, otomobil veya güvenlik kilidi simgelerinde bir ışık yanıp sönüyor veya sürekli yanıyor ise aracınızda immobilizer arızası vardır. İmmobilizer arızası detayları ve çözümü için bu yazı'yı okumanızı tavsiye ederim.

Farklı bir problem veya sorununuz var ise yorum yazın, yardımcı olmaya çalışırım.

Bol arızasız günler.

marş basıyor ama araba çalışmıyor, araba çalışmıyor marş basmıyor, araba çalışmıyor akü, araba çalışmıyor neden, araba çalışmıyor benzin pompası, motor araba çalışmıyor, ikinci el araba çalışmıyor, motoru yıkadım araba çalışmıyor, marş basıyor araç çalışmıyor, dizel araba marş basıyor ama çalışmıyor, araba marş basmıyor, şahin marş basıyor araba çalışmıyor, peugeot 206 marş basıyor araba çalışmıyor, marş basıyor araç çalışmıyor neden, scooter marş basıyor ama çalışmıyor, peugeot 307 marş basıyor ama çalışmıyor.
Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusu ve geliştiricisiyim. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyor, blog yazıyor ve fotograf çekiyorum.

Toplam 217 Yorum

Ergun
Ergun

07.08.2016 08:30:24

Merhaba kardes benim arac opel corsa d 2007 model benzin mars basiyir ama calismiyor hic bir sorunu yoktu birden oludu stop etip calistirmaya calistim calismadi senin tahminini almak istedim..........

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

08.08.2016 17:53:53

Buji kabloları ile oynayın, hatta biraz bilginiz var ise söküp takın. Muhtemelen bujilerdendir, sanayiye kadar ulaşabilirseniz ve sorun bujilerden ise, buji setini değiştirin.

tugay
tugay

20.02.2018 17:05:41

Hayırlı aksamlar arkadaslar. 1 hafta once fiat uno 60s aldim 2 3 gun calisti arac ama suan calismiyor. Ilkten atesleme yapmadi bujileri ve kablolarini degistirdim. Hala ayni mars motoru donuyo fakat calismiyo aracim yardimci olurmusunuz ne yapmam gerekiyor ?

Nevzat acikgoz
Nevzat acikgoz

07.02.2019 09:12:09

Merhaba iyi günler aracın 97model daywoo tico 800motir 3 silindir aracim mars basıyor fakat çalışmıyor vurdurunca çalışıyor sebebi ne olabilir değerli bilgilerini şu bekliyorum

Hasan korkmaz
Hasan korkmaz

26.09.2016 09:43:53

Aracım sabah marşa basıyorum çalışıp istop ediyor ama tüpe alıp çalıştırıyor um çalışıyor benzinde çalışmıyor ama motor ısınınca sıkıntı olmuyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

19.12.2016 11:41:15

Kompleks sebeplerden biri olabilir. Yani aracınıza bakmadan bir şey söylemek yanlış yönlendirebilir sizi. İyi bir ustaya veya servise götürmekte fayda var.

Hasan korkmaz
Hasan korkmaz

26.09.2016 09:45:49

Acil cvp bekliyorum kardesim

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

26.09.2016 12:09:32

Eğer bir yakıt yanmasında bir problem var ve motor ısınınca bu problem ortadan kalkıyorsa yüksek ihtimal ateşleme ile ilgili bir problem vardır. Çünkü motor ısındığı zaman çok daha düşük enerjili bir ateşleme bile yanma için yeterlidir. Parlama noktası benzinin -40 lpg'nin ise -100. Kendiliğinden tutuşma sıcaklığı 95 oktan benzinin 280 lpg'nin ise 500 derecedir. Bu nedenle lpg kisin daha kolay calisir. (tabi regülatör donma meselesini göz ardı edersek) benzine göre de yüksek oktan sayısı sayesinde vuruntu yapmaz. Yani işin özü bence bujilerini kontrol ettir, veya yenile. Winter is coming. Kışa bu şekilde girersen aşırı soğuk havalarda tüp'te de sorun çıkarır. Ve bu şekilde araç fazla yakıt tüketir. Kurum bırakır. Yani sorunlar artar.

Abdul Kadir köse
Abdul Kadir köse

28.09.2019 19:46:23

Slm benim araç marj basıyor ama çalışmıyor hava filitresinin oraya Balat’a sıprelı sıkınca calışıyor

Alper
Alper

28.10.2016 17:32:27

Hocam araba sabah veya akşam farketmiyor marsa basiyorum sıkıntı yok marş basıyor ama araba ne gazda nede benzinde çalışmıyor araçta 0 akü var buji kablolarını çıkarttım taktim yine fayda etmedi aracı vurdurarak calistiriyorum sanayiye gittim motoru açmanız lazım dediler başka yere gittim gaz beyni değişecek dediler bir yere gittim tesisat yenilenecek dediler ne yapsam bilemedi

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

29.10.2016 10:23:31

Hocam yaşanacak en kötü senaryoyu yaşıyorsun allah yardımcın olsun. Herkes işine geleni söylemiş. Bu tarz şeylerde şu değişecek bu değişecek diyenlere direk şunu de : "Değiştiğim zaman araç çalışacak değil mi? Çalışmazsa eskisini geri takarsın, 1 kuruş dahi vermem!" de. Değilse ellerine geleni değiştirip boş yere masraf çıkarırlar. Bir de işi iyi bilen bir yere götür. Bu tarz nadir arızalarda tespit çok önemli. Gerekirse servise götür. Çünkü diğer tarafta arızayı bulana kadar bin tane masraf çıkarırlar. Allah kolaylık versin.

İsmail
İsmail

29.09.2019 10:29:09

Sorununuz çözüldü mü, aynı sorun bende de var yarım rektefe yapılacak dediler.

Ali Recai Akkoyun
Ali Recai Akkoyun

05.11.2016 08:46:23

2008 1.4 dizel fiesta aracım var tüm bakımları tamam köyde yaşadığım için çok binmiyorum havalar soğuk olduğu için her gece çalıştırıyorum yalnız araba dün geceden itibaren çalışmıyor mazot pompasını ponpaladım gene almadı ne yapacam bilmiyorum inşallah çekici çağırmak zorunda kalmam şimdiden teşekkürler marş basıyor ama almıyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

11.12.2016 10:33:53

Eğer zor da olsa bir süre sonra çalışıyorsa ısıtma bujisi arızası vardır ama hiç çalışmıyorsa mazot pompası veya kelebekleri kontrol etmek lazım. Kolay gelsin.

Sezer Gulseven
Sezer Gulseven

13.04.2017 18:19:54

Kardeşim acil yardımına ihtiyacım var araçla dün geçmeden geldim ertesi gün kara basıyor ama çalışmıyor tatildeyim zor durumda kaldım nedeni ne olabilir sıkıntısız çalışıyordu araç fiat uno 70 s

Hayri gül
Hayri gül

10.12.2016 16:05:04

Arkadaşlar meraba ,benim. Wolsvogem marka dizel . Maj güçlü basıyor ama çalışmıyor. Neden olabilir . Selamlar

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

11.12.2016 10:34:47

İmmo arızası olabilir, kelebekler ve mazot pompasında arıza olabilir. Vs vs.. Bakmak lazım.

mustafa
mustafa

17.12.2016 15:36:59

Hocam bende caddy var 2005 araç marş a basınca yarım saniye çalışıyor sonra stop. İmobizerdendir dedik diğer anahtarı taktık senaryo aynı sizce sorun ne bide Asr sürekli aktif kapatamıyorum

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

19.12.2016 11:39:25

İmmoblizer sadece anahtar yanlı bir sorun teşkil etmeyebilir. Yani oto immo beyninde de arıza olmuş olabilir, veya kod silinmesi. Yetkili servise ya da iyi bir anahtarcı çözebilir. Yukarıdaki anlattıklarımı deneyebilirsiniz.

Erdoğan bayraktutar
Erdoğan bayraktutar

18.12.2016 15:26:05

Hocam 1997 Ford escort marş basıyor fakat çalışmıyor aracı üç defa sanayiye bıraktım ama sorun çözülmedi yok kablo ezilmiş yok kompresör arızalı dediler yaptırdım fakat sorun çözülmedi gazına götürdüm yakıt beyni arızalı yakıtı bırakıyorum dedi beyin değişecek dedi alakası olabilirmi benzinde gazına çok tüketiyor beyinle alakası olabilirmi.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

19.12.2016 11:44:45

Çok tüketimin birçok sebebi olabilir. Oradan yola çıkmak yanlış olur. Problem için buradan bir şey söyleyemem, sizi yanlış yönlendirmeyeyim. Ama bu tarz nadir problemler için lütfen her ustaya aracınızı bırakmayın. Götürün servise ve deyin ki problem bu, çözülecek. Çözülmez devam ederse paranızı vermem deyin. Ne yazık ki çoğu usta para peşinde, elindeki malzeme ne ise onu sana satmak için problemin o olduğunu söylüyor. Bin defa uğraşıp 100 tl 100 tl vereceğinize servise bırakın sorun çözülürse 300 tl verin olsun bitsin. Gibi..

22.11.2017 10:14:53

Hocam benim 98 hunday var marşa basıyorum çalışır gibi oluyor geri dönüyor nedendir

Ahmetmisir
Ahmetmisir

21.12.2016 09:32:16

Tofas aravim var sabah kalkiyorum arac mars basiyo calismiyo bazen ole dururkn gdiyorum basiyom.calisiyo nden olurbu buji araba clistimda pat pat ses geliyoo bazende

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

26.12.2016 10:21:03

Bujilerle alakalı olabilir, bakmadan çok yorum yapmak doğru değil ama bujileri değiştirmenizi öneririm.

muhammet
muhammet

26.12.2016 08:18:44

s.a hocam 2000 model tofaş 1.6 ie lpgli aracı takas yoluyla almıştım.benzinde ve gazda kafası eserse çalışıyor marş basıyor onda sorun yok bujileri değiştirdim sanki 2-3 defa basınca çalışıyor araba yolda yürürken stop ediyor sizce bu sorun nedir disbiritör mü değişmesi gerek lpg ayarımı yapılması gerek

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

26.12.2016 10:21:57

Yakıt pompası problemi gibi duruyor. Araca bakmadan yorum yapmak çok doğru değil ama kelebeklere de baktırın bir derim

Süleyman Sivrikaya
Süleyman Sivrikaya

26.12.2016 22:41:38

Dizel reno kango aracım marş bastığı halde çalışmıyor. Motor kısmında manuel mini bir mazot pompası var. Pompaladigimda güçlükle çalışıyor. Bir iki gün sonra ayni arizayı tekrarlıyor acaba sorun nedir?

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

27.12.2016 19:27:26

Mazot pompası arızası ya da ısıtma bujileriniz erimiştir. Kontrole götürün, problem daha da büyümesin.

tanju olmez
tanju olmez

28.12.2016 21:04:39

Selam hocam benim aracim 82 model ford escort1100 motor platinli karburatorlu ben bu araca 10 yildir biniyorum ve cogu arizasi elimden geliyor anliyor yapiyorum gecenlerde dispiratorunu sokup platini ve tevzi makarasini degistim ondan sonra daha arabayi calistiramadim surekli yaptigim is bujileri soktum zimparaladim geri taktim enduksuyon bobinini degistim meksefe degistim karburatorun ustunden benzin damladiyorum yine almiyor marsa basiyorum normal basiyor aracta yakit yok gibi calismiyor marsa basarken ara ara tik tik gibi ses geliyor arabaya cekerek vurdurayim dedim bu sefer surekli tik tik tik diye ses geldi marsa basinca o ses arada bir geliyor benim arabanin sorunu nedir acaba yaklasik bes ay oncede tiriger kayisim kopmustu sibop egilmisti guvenilmeyen bir motorcuya yaptirdim arac yolda kalinca dusmustuk birkere bununla alakasi olabilirmi

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

29.12.2016 09:02:00

Hocam anlattıklarına baktım da sen benden öndesin bu konularda maşallah. :) Diyecek bir şey yok. Araca bakmadan zaten çok bir şey diyemem. Gelen o ses motordan mı geliyor? Diğer aksamlardan mı?

Tanju olmez
Tanju olmez

05.01.2017 12:51:19

Hocam arabayi dun goturdum sanayiye arac sente atlamis triger kayisinin gevsek takilmasindan dolayi 3ay once sahtekar bir motorcuya taktirmistim o sahtekari buradan tanitiyim taniyan varsa dusmesin oraya sivas merkezde yeni ata sanayide dukkanin ismi ya hedef oto motor yada sedef oto motordu sahtekar oglanin adi nazim ozturk tam bir dolandiricilar konumuza gelelim araci senteye getirdi usta duzeldi 1 kilometre gittim aracin sesi degisti motor ust kapagini actim 2 tane yagli itecek kirilmis 2 adet piston tabeti yuvadan cikmis tabetleri tekrardan yuvaya takip 2 adet saglam yagli itecek takarak arabayi normale dondurduk.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

05.01.2017 15:08:14

Hayırlı olsun gözünüz aydın, biz de öğrenmiş olduk. Uyarı için de sağolun. Teşekkürler.

Emin Tepeli
Emin Tepeli

06.01.2017 06:44:42

hocam aracım 1990 model doğan L aracım marş basıyor ama çalısmıyor ne lpg nede benzinde aküm uğrasırken akümüde bitırdim acaba sebebı nedir yardımcı olurmusunuz

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

06.01.2017 08:12:02

Bujiler ile alakalı olabilir. Veya yakıt pompası ile de. Birçok sebebi olabilir. Bakmak lazım. İyi bir ustaya götürün bence.

Necdet Akgün
Necdet Akgün

07.01.2017 19:53:24

Hocam 2005 model 2000 hdi pejo aracım. 1 ay önce triger kayışı degiştrttim.bakımdan sonra aracım sabahları normal havada bile calışmıyor. İteletirsemyada cektirirsemcalışıyor.gün boyuncada arc normalmarşla calışıyor.sabah yine aynı sorun. 2 kere marş dinaması yaptırdım.akü yenimarş yeni. Isıtma bujilerisaglam. Çekişgüzel. Yakıt arttı. Neden aracım marşla calışmıyor. Aklımı yicem kc tane ustaya gittim baktılar. Pompa saglamenleksiyon saglam ısıtmasaglam eksik yok. Ama arac asla itelemeden calışmıyor. İlk calıştıktan sonra süeklimarşla calışıyor. Cevaplarsanız memnun olurum.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

07.01.2017 23:44:55

Isıtma bujileri ile ilgili bir problem var gibi ama değiştirdim diyorsun. İlginç gerçekten. Akü amper testi yaptırdınız mı?

ali sevinç
ali sevinç

19.01.2017 10:39:57

Aracım fort transit 99 model marş güzel basıyor ama çalışmıyor elektirikte geliyor ama çalışmîyor neden olabilir..

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

21.01.2017 08:11:44

Hiç mi çalışmıyor yoksa belli bir süre zorlayınca çalışıyor mu? Eğer sonundda çalışıyorsa ısıtma bujileri kaynamış olabilir. Hiç çalışmıyorsa mazot pompası arızası olabilir. Kelebeklere de baktırmak lazım.

Turgut kom
Turgut kom

21.01.2017 07:37:52

S.a ustam kolay gelsin benim 98 model sahin marka yeni aldigim bi aracim var. Aracim surekli ikinci marsa calisiyor, atesleme vs. yapiyor ama ilk marsa calismiyor. Calistiktan sonra gidisin de vs. sıkıntı cikmiyor. Sebebi ne olabilir cok param gider mi? Yardimci olursaniz sevinirim hayirli gunler.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

21.01.2017 08:14:18

Ateşleme olduğuna emin misiniz? Eğer buji kaynaklı değilse yakıt pompası olası problemdir. Çok param gider mi sorunuza da, ustadan ustaya fark olur diye cevap vereyim. Bazısı sadece problemi çözer, malzeme masrafı hariç 40 tl işçilik ister. Bazısı elinin değdiği parçayı değiştirir, beş katı masraf çıkarır.

Tuna
Tuna

26.01.2017 09:24:35

Tofas sahin s mars basıyor ama çalışmıyor yardımcı olabilir musiniz

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

27.01.2017 07:57:01

Bujileri kontrol edin, kelebekler, yakıt pompası.. Birçok neden olabilir. Bakmadan yorum yapmak zor.

Ahmet korkmaz
Ahmet korkmaz

26.01.2017 11:57:30

Abi bende 1990 model kartal var araç marş a basınca marş motoru bir yada iki tür ceviriyor duruyor bazende basar basmaz calışiyor akü ile bi sorun yok sorun ne olabilir ve ben ne yapabilirim

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

27.01.2017 07:57:30

Bujileri kontrol edin, kelebekler, yakıt pompası.. Birçok neden olabilir. Bakmadan yorum yapmak zor.

Yunus dikmen
Yunus dikmen

27.01.2017 18:35:30

Selamın aleyküm abılerım kardeslerım; 94 model pıc motor sahım ım var ve yaklaşık 20 cm yükseklıgınde 70-80 km hızla sudan geçtim yarım saat kadar yol gıttım stop etdıgınde araç calısmadı mars basıyor du röleler çalısıyor fakat araç çalısmıyor mars basa basa akude bıttı dınıle bılır tıktıktık dıye ses gelıyor artık mars basınca aracın şarz lambası yanmıyor vurdurunca çalısmıyor napcagımı sastım bıjılerı temızledım ısıttım dıspratoru temızledım genel yanmıyor şarz lambası. Lütfen bır yardımcı olun

Yunus dikmen
Yunus dikmen

28.01.2017 18:03:53

??????????????????????

Yunus dikmen
Yunus dikmen

31.01.2017 12:39:38

Kaç gündür bekliyorum bi cevap yazınınız yokmu ya

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

01.02.2017 16:00:04

İlginç bir sorun olmuş geçmiş olsun, araç gösterge panelinde her hangi bir arıza işareti yanıyor mu?

Yunus dikmen
Yunus dikmen

02.02.2017 11:20:13

Aksine şarz lambasi yanmiyor sknti dinamodamidir sizce

Yunus dikmen
Yunus dikmen

02.02.2017 21:28:10

Araba boştayken bile gitmiyor sanki bişey tutuyor ama mars basiyodu aku azaldı smdi tiktiktik diye şes geliyo

Nafiz yücel
Nafiz yücel

01.02.2017 20:21:12

Bende fiat doblo 2002 model var mars alıyor araba benzini iletmiyor motora neden acaba

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

04.02.2017 10:33:40

Yakıt filtresini ve yakıt pompasını kontrol etmenizde fayda var.

Yunus dikmen
Yunus dikmen

04.02.2017 16:29:46

Bijileri kuruttum taktım aku uçlarını zimparaladim akuye takfiye yaptım mars dinamosunu sonup taktım şarz ışığı hala calismiyor ve isigi da yanmiyodu şarz dinamosunu soktum konjektoru yaptırdım arizaliyMişti yarın demiycem inş çalışır allah herkezin işini gücünü rast getirsin kimsenin malınada caninada zarar gelmesin cidden zor yemeyip içmeyip aldığın bişey sonuçta kolay gelsin herkese

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

06.02.2017 08:14:10

Aynen öyle katılıyorum size, geçmiş olsun. Yapmadığınız şey kalmamış. Sonucu bizimle de paylaşırsanız memnun oluruz.

Yunus dikmen
Yunus dikmen

08.02.2017 11:40:33

Selamın aleyküm abilerim kardeşlerim arabam sonunda çalıştı bundan önceki götürdüğüm elektrikci denilen yavsak emek hırsızı ibneler skortayi düşük takmislar araç ta suya girince elektriği kesmiş bundan öncede şarz dinamosu taktırmistim yolda giderken düşmüştü skmadiklari için yaptık diye yapan ustalar yüzünden 2 tane skorta değişecek arabaya konjektor değişecek arabaya yatak sarmış motor diyip milyar zarar gösteren işten anlamayan ekmeksiz Ustalara götüre götüre bu hala geldi şuanda araba çalışmakta yeni buldugum elektrikci işinin ehli allah korkusu olan bir insan önceden çalışmayan yerler bile calismaya başladı far silecekle ri sularina kadar 50 tl ye hallettik işimizi çok şükür is yaptırdığınız ustanın başından ayrılmayın derim her dediklerinide dikkate almayın onların yüzünden bende bi usta oldum artk şarz dinamosu mars dınamosu sokup takar oldum adam 2;vida sokmeye 70 tl işçilik alıyor yapma parası ayrı sokmeye bizde kendi arabamizin ustasi olduk artk herkese hayırlı gunler

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

08.02.2017 15:41:32

Gerçekten sonucu merak ediyordum, çok iyi oldu paylaştığınız. Yazıda da sık sık bahsettim arkadaşlar, sanayiye giderken arızanız hakkında mutlaka asgari bilgiye sahip olun ve her ustaya aracınızı bırakmayın. Yunus bey de demiş, aracın başında bekleyin. Yunus beyin yaşadıklarını bizzat yaşadım. Samimi söylüyorum sahtekar usta görünümlü üç kağıtçılar yüzünden biz usta olduk. Geçmiş olsun tekrar. Bol kazasız günler.

Muhammet Aksoy
Muhammet Aksoy

13.02.2017 13:20:10

Benim 98 model mercedes sprinter 312 d arabam var mars basıyor elektrik te var çalışıp kendilinden gaz yiyip sonuyor bazende araba yürürken gaz yiyor sebebı ne olabilir

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

09.03.2017 09:00:11

Yakıt filtresini değiştirmenizi öneririm. İlk sebep budur genelde. Eğer filtre değiştikten sonra yine aynısını yapıyorsa yakıt pompasına bakılmalı. Eğer çok nadir yapıyorsa bunu yakıt aldığınız yeri değiştirin. Fakir yakıt karışımı ve düşük yakıt kalitesi de aynı sorunlara işaret eder.

İsa Mert
İsa Mert

24.02.2017 18:32:08

İyi akşamlar beyefendi. Bende 2006 model Opel Astra G Classic II 1.6 Twinport Comfort araç var. 75000 km'de LPG taktım BRC marka. 16.000 km yaptık LPG ile, 10 gün kadar önce aracı çalıştırmaya çalıştım, çalışmadı biraz bekledim sonra çalıştı ustaya gittim benzin pompası dedi değiştirdik, 5-6 saat bi sıkıntı çıkmadı sonra yine aynı sorun oldu yine gittim immobilizer olabilir yedek anahtarla deneyelim dedi denedik olmadı marş dinamosunu temizlettirdik yine olmadı aküyü değiştirdik yine olmadı beyindendir dediler servise götürdük beyinde bişey yok dediler araç 2 gündür opel servisinde ve sorun bulunamıyor. Servis bugün 1-2 şey daha denemeliyiz son çare olarak da motoru açmak gerekiyor falan dedi. Sizce sorun ne olabilir? Bujiler bobinler krank mili sensörü pompa falan arabanın ateşlemesini sağlayacak parçaların tamamı kontrol edildi, sorun bulunamadı.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

09.03.2017 09:02:08

Gösterge panelinde bir arıza ışığı yanıyor mu?

Muhammet üstün
Muhammet üstün

05.03.2017 17:27:09

SA. Aracim dizel 2009 C4 picasso. Hocam aracın 1gün önce trigerde dahil filtreler ve yağını değiştirdim. Aracı aldım hiçbir problem yoktu, hatta dahada seri olmuştu. Ertesi gün aracı çalıştırdım, 3-4 saniye çalıştı stop etti. Birdaha da çalışmadı. Marş basıyor ama araç çalışmıyor. İlk stop edişte yol bilgisayarında akü arızası verdi. Daha sonraki denemelerimde ekranda mazot filtresinde şu var uyarısı aldım. Bugün Pazar olduğundan kimseye ulaşamadım sizin fikrinizi almak istedim. Teşekkür ederim.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

09.03.2017 09:05:31

Araç elektriksel bir arıza verdiği zaman, beslemede problem olursa diğer aksamlarda da problem algılar. Muhtemelen şarj dinamosu arızalıdır, araç elektrik için aküye yüklenir, bu arada akü arızası verir, akü amperi araca ait tüm bölümlere yetmeyeceği için direksiyon sertleşir, direksiyon pompası arızası verir, yakıt pompalayamaz yakıt pompası arızası verir.. Bu tarz şeyler eğer üst üste olduysa problem hepsi değil, elektrik beslemesindedir.

Hakan Kanpolat
Hakan Kanpolat

13.03.2017 21:08:54

Iyi aksamlar.aracim 2011 model cruze ls aracim sabahlari tek marsta calismiyor marsa basiyorum birakiyorum ikinci marsa uzun basiyorum arabam calisiyor sonra denemek icin istop ediyorum tekrar basiyorum marsa hemen calisiyor sanayiye goturmeden once bi sorayim dedim aracim sirali sistem lpg li bi donus yaparsaniz cok memnun kalirim sorun ne olabilir acaba

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

16.03.2017 08:45:24

Merhabalar. Ateşleme ile ilgili sorunlar olabilir. Bujileri değiştirmeyi deneyin. Tabi araca bakmadan daha yakın bir tahmin yapmak çok zor. İyi bir usta çok masraf çıkarmadan çözebilir bu sorunu.

Turgay çılgın
Turgay çılgın

14.03.2017 09:10:58

Slm hocam bende 2001 lada vega var arac calısıyor durumda ama calısırken arac cok sarsıyor bujileri konturul etım ve atesleme sonunu oldugunu gordum aracın buji sıralama seklı 1 4 3 2 olarak ver 1 ve 2 inci bujide atesleme olmadıgını tespıt etim yedekde eskı buji kobloları vardı onları taktım ve baska bobın taktım hatta aracın beynını bile deyiştırdım ama yıne de sorun çözülmedi bana bır yardımcı olursanız cok sevinirim simdiden cok tesekür ederim

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

16.03.2017 08:47:46

Sorun çözülmedi derken yine ateşleme yapmıyor mu yoksa ateşleme yapması düzeldi ama hala vuruntulu mu çalışıyor?

Hakan Kanpolat
Hakan Kanpolat

14.03.2017 20:39:31

Hafzullah bey bi cevap yazarsaniz size zahmet ona gore sanayiye goturecem

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

16.03.2017 08:46:25

Geç oldu biraz ama cevapladım. Geçmiş olsun.

Hakan Kanpolat
Hakan Kanpolat

16.03.2017 20:54:51

Tesekkur ederim onerinizi deniycem

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

25.03.2017 22:51:41

Rica ederim. Sonucu bizimle de paylaşın.

Emre
Emre

17.03.2017 21:54:36

Selamunaleyküm hocam fiat albea 2011 model 1.3 multijet aracım dizel ekranda mazot filtresinde su var diyor araç marş basıyor ama bazen çalışmıyor vurdurdukmu hemen alıyor sebebi nedir

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

25.03.2017 22:52:22

Aleyküm selam, eğer sorun yeni olmaya başladıysa yakıt kalitesizliğinden olabilir. Ne kadar süredir var?

ismail turan
ismail turan

24.03.2017 02:41:05

S.A hocam 2007 dizel Getz aracim son zamanlarda kontak cevirince calismamaya basladi, aku yeni elektriktede problem yok gibi, 3-4 defa kontak ceviriyorum anca calisiyor, ilk calismada hiriltili calisiyor. Bi fikir verirseniz memnun olurum

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

25.03.2017 22:53:06

A.s. Yakıt pompası veya yakıt filtresi ile ilgili problemlerde bu tarz sonuçlar verebilir. Bunlara baktırın.

Ali cosgun
Ali cosgun

24.03.2017 18:06:49

Selam in elaykum yolda kaldım arabam 1990 model şahin akü ışıkları farlar vb yanıyor Ama kontak ateslemiyor basıyorum tık tık ses geliyor calismiyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

25.03.2017 22:54:00

Akü ışıkları farlar vs yanarken, kontak'a bastığınızda sönüyor mu yoksa yanmaya devam ediyor mu? Eğer sönüyorsa akünüz bitiktir.

murat coban
murat coban

29.03.2017 23:06:38

Hocam merhaba benim araç 2011 megan 3 1.6 16 v benzin lpg benim sorunum araç sabah 3. Marsta çalışıyor bide ise sabah 9 da gidiyorum akşam 6 7 gibi çıkıyorum aynı sorun iş çıkışında da oluyor yine 3. Marsta çalışıyor. Sizce sorun nerdedir

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

05.04.2017 03:01:20

Birçok sebebi olabilir, bakmadan birşey söylemek yanlış olur. Geçmiş olsun.

Samt çakir
Samt çakir

30.03.2017 19:22:04

Selamunaleykum ustam benim.arac da şöyle bi sorun cıktı bu aralar vurdurunca calisyo sadece normalde marsa basmayla calismiyor vurdurup biraz calistirdikdan sonra marşla calısıyor sorunu nedir aceba

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

05.04.2017 03:02:22

Aleykümselam, bu durumun birçok sebebi olabilir, bakmadan birşey söylemek yanlış olur. İyi bir ustaya götürmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Abdullah
Abdullah

15.06.2017 17:27:43

Bende de ayni sorun vardi siz buldunuzmu neden kaynaklandigini?

muhammed adanur
muhammed adanur

06.04.2017 20:10:12

Merhaba 93 dogan slx kullaniyom arac giderken stop ediyor ve marsa vuruyorum calismiyor vurduruyorum calisiyor ama gaz hic yemiyor devir saati oynemiyor neden

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

18.04.2017 23:19:28

Kelebeklerden olabilir, veya pompa arızasıdır.

Ömer kav
Ömer kav

06.04.2017 20:18:33

Selam ustam,2012 citroen Nemo aracım aşırı yağmurlu havada çekişin dustuğunu faark etdim.sonra 15 daka istop ettim,800 metre gittikten sonra araba istop etti.sari motor ikaz ışığı yanıyor marş basıyor ama araç çalışmıyor.neden olabilir.simdiden yardım için teşekkürler.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

18.04.2017 23:18:58

Elektrik aksanında bir ıslanma ve nem kapmış olabilir. Kuruyunca düzeleceği kanısındayım ve bu şekilde daha fazla çalıştırmayı denemeyin.

Berkzal karaca
Berkzal karaca

09.04.2017 22:54:51

Merhaba benim araç bir yere gidip geldim arabada hiç bir sorun yok 1 saat sonra bir yere gidecektim araç calışmadı nedendir

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

18.04.2017 23:05:04

Berkzal bey, birçok sebep olabilir. Bu bilgilerle yardımcı olamam size. Bulunduğunuz bölgede iyi bir ustaya götürmenizi tavsiye ederim.

Serkan Sağlam
Serkan Sağlam

11.04.2017 21:19:45

Merhaba opel corsa B 98 aracımda sıralı sistem lpg var bazen ilk çalıştırmada benzinle çalıştığı için çalışmıyor marş basıyor fakat benzinde calısmıyor lpg dugmesıne basılı tutup calıstırıyorum bidaha benzine gecmiyor lpg dugmesı kilitleniyor benzinde calısmadıgı zman gösterge 20 lt ye yakın benzin oldugunu gösteriyor ve bazen benzinde çalışıyor lpg ye geciyor sıkıntı yok ama ozamanda benzin ibresi dibe iniyor yani benzinde calısmadıgı zaman ibre düzeliyor benzinde çalışınca da ibre dibe iniyor pompa arızalı olabilirmi yani bi çalışıp bi çalışmamazlık olabilirmi şimdiden teşekkurler

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

18.04.2017 23:03:53

Serkan bey birçok sebebi olabilir, bakmak lazım. İyi bir ustaya götürmenizi tavsiye ederim.

Sezer Gulseven
Sezer Gulseven

13.04.2017 18:24:36

Kardeşim tatilde araçla dün gezdik geldik ertesi gün mars basıyor çalışmıyor alır gibi yapıyor çalışmıyor burada da kimseyi tanımıyorum acil yardımına ihtiyacım var araç fiat uno 70 s

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

18.04.2017 23:02:34

Bu şekilde bir yorum yapamayız, birçok sebebi olabilir. Araç dizel mi benzin/gaz lı mı?

Hamza Tokyürek
Hamza Tokyürek

23.04.2017 14:51:50

Hocam benim araç Citroën berlingo 1.6 turbo dizel... Araçla sabah işe geldim gayet sorunsuz, sonra tekrar bir yere gitmek için çalıştırdım arabayı sorunsuz çalıştı fakat iki üç saniye sonra kendini kapattı yani stop etti.. Sonra birdaha çalışmadı.. Marş basıyor ama sanki gram mazot gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim...

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

27.04.2017 10:16:01

Mazot pompası ile ilgili bir sorun olabilir, veya kelebeklerle ilgili. Bir ustaya gösterin. Geçmiş olsun.

Hüseyin BÜLBÜL
Hüseyin BÜLBÜL

26.04.2017 16:30:32

Aracım marş basıyor butun aksamları çalışıyor ama araba gıvgıv gıv dan başka birşey yapmıyor Ustaya götürdüm hatta 2-3 tane Yakıt pompası değişti Bujiler yeni Buji kabloları iyid dendi Kontak termiğinde sorun yok Ama araç hala aynı Vurdurup çalıştıktan sonra kontağı kapaıyorum tekar deneyince çalışıyor Ama 4-5 saat yatınca araba yine aynı problem yardımcı olurmusunuz

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

27.04.2017 10:28:03

Aracınızın marka ve modeli nedir? Ayrıca gösterge panelinde arıza ışığı yanıyor mu? Anahtar işaretli? Bir de yedek anahtarınız var ise onunla deneyebilir misiniz?

Mustafa güler
Mustafa güler

27.04.2017 17:24:53

Aracım 1987 model şahin eski kasa marş basıyor çalışıyor tekleyerek çalışıyor fakat aracın egzozundan silah sıkıyormuş sun gibi ses geliyor ayağını gazdan geçtiğinde stop ediyor.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.04.2017 02:24:35

Üzülerek söylüyorum ama durum kötü gibi, bu şekilde çalıştırmak içi zorlamayın aracınızı. Daha büyük boyutlarda hasarlar verebilir. Motor aksamında bir problem var görünüyor.

Furkan Aras
Furkan Aras

28.04.2017 21:06:06

Merhaba iyi akşamlar, akşam park ettiğim arabam sabah çalışmıyor 99 model 1.6 A3 Sabah geldim çalıştı ama rölantide 3 bin devirde çalıştı sonra kontağı kapattım ve yeniden denedim mars basıyor ama arac çalışmıyor lütfen yardımcı olur musunuz ?

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.04.2017 02:25:39

Bujiler ile ilgili bir sorun var gibi. Bağlantılarını bir sök tak yapıp tekrar deneyebilirsiniz. Değiştirmenizi tavsiye ederim.

Emrah aşkın
Emrah aşkın

28.04.2017 22:10:47

Iyi akşamlar benim araç opel vectra c aracimin. Bugün motor beyni değişti aracı aldım akşama kadar normal çalıştı petrolde marsa bastım mars basmadı tekrar denedim guv diye ses geldi ve çalıştı arıza ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.04.2017 02:27:29

Eğer tekrar etmiyor ise arıza olmayabilir. Bazen araca yakıt alındığında ilk çalıştırmada bu tarz gecikme, titreme vs olabiliyor. Tekrar etmez ise önemsiz bir olay gibi. Yine de denk geldiği zaman sanayide gösterin bir.

cuma bulut
cuma bulut

29.04.2017 16:00:29

Aracim soguk ken zar zor mars aliyordu isinincada tek marsla calisiyordu simdi sicakkende zorlanarak calisiyor sebebi ne olabilir

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.04.2017 02:28:00

Birçok sebebi olabilir. Aracınızın yakıt türü nedir?

Ugur bobi
Ugur bobi

04.05.2017 00:40:58

Iyi aksamlar denizlide arac lpg beyni degisti elinde sifir olmadigi icin kullandiklarini taktilar geldiginde yenisini takalin dediler. Sorunsuz kullandim bugun sifiri gelmis taktirdiktan sonra 3 km sonra yolda giderken arac aniden stop etti mars vurduk yok lpg ye basili tuttuk yine calismior tupcu geldi bikactane getirdi yine calisnadi tamurci geldi kontrol etti ateslene bobinini kobtrol etti yine yok mars basio ama calismio lpg yi iptal ettiler yine calisnio atesleme var arac calusmior tamurci aracin. Kendibeyninde problem olab8lir diye beyinciye yonlendirdi aractan resmen sogumus durumdayim lutfen yardim wolkswagen bora 99 model

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

04.05.2017 14:51:52

Öncelikle geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun, bu tarz problemler insanı yoran problemler. Mekanik aksan olsa değiştirir geçersiniz ama beyin gibi elektronik arızalar gerçekten zor, arızayı tespit etmekte zor. O yüzden her ustaya aracınızı göstermeyin. İşten anlayan biri varsa gösterin. Çünkü bu tarz arızaları her gelen bir de ben deyeyim diye çalıştırmaya çalışır, diğer elektronik kısımlara ve mekanik kısımlara da zarar verir. Arızanın araç beyninde olduğu ispatlandıysa da çıkma bir beyin bulabilirsiniz. Sıfırını almak masraflı olur. Ayrıca tamircilere beyni veriyorsanız da başında durun. Adamlar yapsa bile yapılmaz bu gitmiş deyip size yenisini getirtelim deyip aynı parçayı takabilirler. Yapanı bildiğimiz için söylüyorum, sizi tedirgin etmek için değil. Bu konuda yapacağınız çok bir alternatif yok gibi. Geçmiş olsun tekrar.

Selami
Selami

06.05.2017 16:50:01

Merhaba hocam 2000 model kango aracım var bugün mazotu bitti bidonla mazot doldurdum marş basıyordu ateşleme yapmıyordu sağdan soldan yardıma geldiler birisi akü bitmiş dedi denedik olmadı hava pompasınada bastık denedık olmadı şimdi ise marşda basmıyor sadece tırrt diyo saniyelik bi fikrinizi alabilirmiyim

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

09.05.2017 01:43:40

Araç gösterge panelinde bir arıza işareti belirtiyor mu? Ayrıca dizel araçlarda ateşleme olmaz zaten. Sıkıştırma/patlama mantığı ile çalıştığı için. Akü bitmiş olsa marş basmaz. Marş basmıyorsa, tüm farları açın, tekrar marş basmaya çalışın. Eğer farlarınız sönüyorsa o anda akünüz bitmiştir. Eğer farlar yanıyorsa akü sağlamdır.

ugur
ugur

09.05.2017 15:53:38

Iyi gunler. Benim ufak bir sorum olacak aracim palio 1.2 el speedgear gecen gun buji kablolar ve atesleme beynini degistirdim o gunden sonra sicak yada soguk farketmeden ilk marsta alan araba ilk marsta almaz oldu.bu arza baslangicindan sonra ilk marsta aldigi zaman araba sarsintili calisyo sonra stop ediyor 2. Marsta sikinti Cikmiyordu ama simdi ilk marsta direk stop ediyo.2.marsta hicbisey yokmus gibi calisiyo sizce sorun nedir.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

12.05.2017 02:29:23

Değişim sonrası buji kablolarında temassızlık olmuş olabilir. Kabloları siz de söküp tekrar takabilirsiniz. Zor değil.

Hayati bezci
Hayati bezci

10.05.2017 01:24:48

İyi geceler. Scenic 2 benzinli ve LPG li aracım sabahları ve uzun beklemeler sonrası hemen calısıyor. Fakat stop ettikten 5ile15 dakika ve daha fazla beklemelerden sonra cok gec çalışıyor. Ardından her defasında ardı ardına mars yapınca hemen calısıyor. Tesekkurler.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

12.05.2017 02:30:22

Yakıt filtresi kaynaklı bir sorun gibi. Bakmadan detaylı birşey demek yanlış olur.

Celil
Celil

13.05.2017 23:14:57

S.a hayırlı aksamlar söyle bi sıkıntı ile karşılaştım seyir halinde gidiyordum araba birden stop etti ve buda çalışmadı Mars basıyor fakat araba calismiyor bi tüpcüye götürdüm oda baya söktü sigorta kutusu akü bsi vs olmadı sonra birini aradı Peugeot servisinden mis arabam da 307 2002 model tüplü bu arada . Oda beyin kilitlenmiş kodlanmasi gerek dedi sizce sıkıntı nedir yedek anahtarla da denedik olmadı

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

22.05.2017 23:07:48

Beyin kilitlenmeleri genelde araç seyir halindeyken olmaz. Diğer ihtimaller daha yüksek gibi. Örn. lpg benzin kesici arızası olabilir. Benzinde de mi çalışmıyor?

Enes Çakır
Enes Çakır

18.05.2017 15:49:03

Hayırlı aksamlar. Aracım opel astra 2015 model kontağı çeviriyorum selamlamayı yapıyor ama çalışmıyor aküyü kontrol ettim akülük bir sorun yok. Şüpelendiğim durumlardan biri arabanın 20.000 bakımları geldiği için olabilirmi yani sıfırlamamız gereken birşeyler var da bizmi bilmiyoruz..

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

22.05.2017 23:08:35

Araç hiçbir zaman bakım periyodu geldiği için çalışmama yapmaz. Gösterge panelinde bir arıza işareti yanıyor mu?

Hasan kartal
Hasan kartal

20.05.2017 12:39:37

Arkadaslar bendede 2004 model skoda fabia dizel aracim calistitdim garajdan cikarken istop etti bidahada calismadi usta cagirdim hava girisine balata spreyi sikinca calisiyo ama sonra istop ediyo yardimci olun bana lutfen

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

22.05.2017 23:09:21

Oksijen fakirliğindendir. Aracınızın hava filtrelerini değiştirin. Tıkanma olabilir.

Cihan zendel
Cihan zendel

23.05.2017 20:49:35

Hocam aracım citröen Berlingo marş basıyor fakat çalışmıyor arada böyle yapıyor otomatik ten pompalayıca çalışıyordu bugün çalışmadı lütfen yardımcı olurmusunuz

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

24.05.2017 00:59:14

Araç benzinli mi dizel mi?

Duran KIVANÇ
Duran KIVANÇ

24.05.2017 13:43:00

Hafzullah Hocam Öncelikle Merhaba, 1989 Model Şahin aracım var. Ocak ayında çalışmama problemi ile sanayi ye götürdüm, hemen hemen her şeyini (Akü, tüm ateşleme sistemi, gaz sistemleri, beyin vs.) değiştirdiler, yani beni iyice bir yoldular. 4 aydır genel olarak çalışması iyi olmasına rağmen (Hava şartları da iyi iken don , aşırı soğuk yok iken) 3-4 defa yine çalışmadı. Tabi işe geç kaldım . hepsinde de akşam geldiğimde 4-5 saat sonra marşa basar basmaz çalıştı. Sıkıntım ne olabilir. Nereye baktırayım. Sanayide yine yolunmaktan korkuyorum.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.06.2017 16:56:11

Merhabalar Duran bey, sanayide bir ustaya sorup sonrasında aracı bırakmayın. Birkaç ustaya sorun problemi. Ayrıca sanayide bu çok klasiktir. Yolma işini yapıyorlar ne yazıkki. Ben sanayide bir sorun için aracımı götürdüğümde çok iddialı konuşan bir usta bulurum ve derim ki bak sorunu anladın, o dediğin parçayı değiştirince sorun çözülmezse paranı vermem deyin. Yani parça almak için gelmiş gibi davranmayın, sorun çözülsün paranı vereyim deyin.

Emre akkuzulu
Emre akkuzulu

27.05.2017 03:50:12

Ustam opel vectra a. gls 94 2.0 motor ara cim var hava filtresi patladı istopetti bidaha çalışmadı hava filtresi aldım bujileri değiştirdim yine mars basıyor çalışmıyor ateşleme yapmıyor bi çare bir daha oldu aynısı usta ya götürdüm ateşleme bobinini değiştirdi tesisatı değiştirdim dedi şimdi ben gidip ateşleme bobinini alsam çalışır mı tesis ata zarar vermiş midir

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.06.2017 16:57:55

Bakmadan birşey diyemeyiz bu konuda, sizi yanlış yönlendirmeyeyim. İşinde iyi birkaç ustaya gösterin.

Abdullah
Abdullah

31.05.2017 12:28:38

Abi LPG göstergesinde ışık yanmıyor. Marsa bastığımda anlık yanıp yine kayboluyo sebebini ve tamirini o gre ne bilir miyim acill

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.06.2017 16:58:58

Gaz benzin ayırıcıda veya geçiş anahtarında arıza var gibi. Çok masraflı olmaz.

Muhammet Emre
Muhammet Emre

03.06.2017 22:51:19

Meraba Hafzullah bey, aracım 2006 pejo 206 1.4hdi aracı sabah calistirdigimda 1 dakika kadar calisti sonra stop etti.tekarar denedigimde marş basıyor fakat araç çalismiyor.5-7 saat sonra biraz uzun marş deneyip zorladim çalisti 4-5 dakka calistirdim.pesinden 2-3 kere stop edip caistirdm sikinti yapmadi.bugun denedigimde gene mars basip calismadi.tekrar tekrar marş basmamla marş sesinde azalma yada marş sesinde azalma oldu. Daha zorlamak isemeyip biraktim.Hafzullah bey negibi bir yol izlemem gerekiyor bilgi verirseniz mutlu olurum.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

08.06.2017 00:14:20

Araç marş motorları çok güçlüdür ve aşırı enerji tüketir. Sürekli marş basmanız aküyü bitirmiş olabilir, onsan sesi azalmıştır. Stop etmesinin sebebi de farklı farklı şeyler olabilir. İyi bir ustaya götürün gösterin aracınızı. Saygılar.

Çağatay ceylan
Çağatay ceylan

06.06.2017 09:55:59

Slm bende 87 model şahin var benim arabadçnın motor su motoru gibi çalışıyor araba da beş vites yapmışlar araba sekseni sor yapıyor ne de bilen varmı

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

08.06.2017 00:12:03

Çağatay bey, birçok sebebi olabilir, Araca bakmadan yorum yapmak yanıltır bizi de sizi de..

Sedat Erayaz
Sedat Erayaz

07.06.2017 12:21:05

Arkadaşım sanayideki ustalar hakkında atıp tutmuş bende ankara şaşmaz da bir esnafim genel konuşmanız hoş değil tabiki herkezi aynı kefeye koymak çok yanlış ben kendi adıma konuşuyorum bugüne kadar hiç bir müşteri mi madur etmedim ve gereksiz bir parçayı asla değiştirmedim doğru olan arıza sebebini kişinin anlayacağı şekilde anlatıp onayını aldıktan sonra işlem yapılmalıdır ve emin olun sanayi dediğiniz yerlerde öyle ustalar varki bu okumakla falan olunmaz önce beceri ve beyin lazım .

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

08.06.2017 00:10:27

"İllaki istisnalar vardır ama bu dediklerimi en azından duymuş olun istedim." diye yazımda da bahsettim sizin gibi insanların olduğunu.. Ama ne yazık ki diğer yüzlerce yorumda da arkadaşların dedikleri, anlattıklarımı destekler nitelikte. Sedat Ustam yaz adresini reklamını yapalım bu sayfada. Kazansın senin gibi ustalarımız, örnek olarak. Saygılar..

Levent
Levent

13.06.2017 02:52:29

Selam hocam bende 2004 15 26v lada vega hb var arac bazen calisip hemen stop ediyor yafa calismiyor ugtadiyorum nafile 30 40 dk sonra tekrar deniyorum hic bisey olmamis gibi cslisiyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

18.06.2017 02:04:32

Genel çalışmama sorunlarının birçok farklı sebebi olabilir. Maalesef daha fazla detay olmadan birşey söylemek sizi yanlış yönlendirmemize sebep olur. Geçmiş olsun.

Turgay KOÇ
Turgay KOÇ

17.06.2017 01:21:27

Merhaba Hafzullah bey aracım 97 tipo 1.6 slx mpi motor tek nokta enjeksiyonlu araç sabahları ilk çalıştırmada çok geç çalışıyor yani motor soğukken akü sıfır marj dinamosu sorunsuz benzin pompası sağlam bujileri yeni değiştirdim buji kablollarıda aynı şekilde olmadı ateşleme bobininide değiştirdik hava filtresinide değiştirdim sonuç yine aynı sizce sorun nerede olabilir ? yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

18.06.2017 02:05:57

Bu kadar kontrol sonrası aracınızın çalışmaması ilginç gerçekten, karşılaşılan kritik hataları hep test etmişiniz. Dahası profesyonellik ister, iyi bir ustaya tekrar baktırmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Levent
Levent

03.01.2018 22:45:34

Enjektorler tikanmiş temizletilmeli enjektorculere. Ozel bir ilaç ile temizleniyor.

Mustafa özcan
Mustafa özcan

18.06.2017 04:04:46

Selamun bu aleyküm 87 doganım var. Araçta ilerlerken sağa yanaştım boşa atınca stop etti. Bastım marş var ama motor almadı. Vurdurdum yine sonuç yok. Bir iki kez daha denedim ama çalışmıyor. Akü var yagı-suyu var yakıt var. Sonradan fark ettim ki marşa basınca motordaki ses normal değil sanki daha ince bir ses var. Gözlemlediğim motora yakıt gitmiyor gibi buji kabloları yerinde ama ateşleme yok gibi. Motordaki ince gelen ses tedirgin etti sizce nedir ?

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.06.2017 00:05:14

Tahmini olarak yakıt pompası ile alakalı olabilir. Bakmak lazım. Geçmiş olsun.

Halil
Halil

23.06.2017 03:41:29

Hocam benim sorunum 3. madde gibi. aracı 24 saatten fazladır çalıştırmamıştım. araç audi a3 2010 model. aracı debriyaja basarak çalıştırdım, çalışır gibi oldu sanki yakıt yokmuş gibi stop etti. yarım depo benzin var. 3 kere bunu tekrarladı. 4. de gaz vererek çalıştırabildim. bunu ilk kez yaptı. araç normalde ilk çalıştırmada yani motor soğukken yapıyor bunu. daha önceden çalıştırdığımda devir 1200 1000 bandında gidip geliyordu otomatik jikle devreye giriyormuş ama 1000 gibi devirde sabit durması gerekiyormuş. 30 sn sonra 800 e iniyor normal çalışmaya devam ediyor. sorun ne olabilir? şimdiden teşekkürler.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.06.2017 00:06:19

Krank devir sensörü ile alakalı olma ihtimali yüksek. Baktırmanızı tavsiye ederim.

Metin İnan
Metin İnan

06.07.2017 08:44:41

Selamun Aleykum. Öncelikle teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı. 2007 model Chevroelet Aveo 1.4 16V aracımın uzun süredir tespiti kesin olarak yapılamayan bir arızası var. Aracım sürekli olmamakla beraber sabahları veya bir yere gidip arabayı 3-4 saat park edip tekrar geldiğimde marş basıyor fakat çalışmıyor. 2-3 metre ittirip vurdurarak çalıştırıyorum ve ayağımı gazdan 10 sn çekmeden rolantide tutuyorum yoksa stop ediyor. 10 sn sonra normale dönüyor rolanti ve sıkıntısız gidiyor. Ayrıca giderken arabayı zorladığımda veya rampa çıkarken devir 3 ü geçince özellikle 4 e gelince sanki hız sabitleniyor ne kadar bassam da gaz yemiyor ve kerkinme oluyor. Bunu benzinde yapmıyor LGP de yapıyor zannediyordum ama Ankaradan Kayseriye gerirken benzinde de LGP deki kadar olmasa da olduğunu fark ettim. Aracım ilk aldığım zamana göre de çekişten düştü bu arızadan önce daha hızlı ve atikti. Sanayi de çözüm bulamayınca arıza lambası yanmadığı için. Önce LGP enjektörlerinden dediler değiştirdim sonuç alamadım Hatta LPG de hiç çalışmaz oldu ve role taktılar yükseltici. Aracımda çok hafif titreme de var. en son yetkili servisine gittim Subaplardan dediler 2.500 Tl masraf çıkardılar ama arızanın düzeleceğine dair kesin bir garanti vermedikleri için değiştirmedim. 2. gittiğimde subaplardan değil dediğiniz gibi Gaz Kelebeğindenmiş dediler ben öyle tahmin etmiştim ama yine tam olarak güvenemedim ve değiştirmedim. Çok daha önceleri LGP beyni arızalı demişlerdi değişmedim ısı müşürü de arızalıymış sanırım. Bir sanayici LGP den olma ihtimali yüksek beyin arızalı ise gaz pompalamayı kesmez gaz ve benzin karışabilir oda aracı boğar dediler. LPG beynini değiştiricem gaz kelebeğini de değiştiricem ama bir sanayici atelşeme bobini de arızalı olabilir demişti baktırmadım sadece fikir aldım. Önce beyni değişmekle başlamaya karar verdim sizin tahmininiz nedir acaba. Ankara dan gelirken arabayı zorladım biraz şu an motor arıza göstergesi de yanıyor Sanayici komşum LGP beyninden arızalı olduğu için yanmıştır onu değiştir arıza lambasını söndürtürüz dedi. Sizin yorumunuz nedir. Çok teşekkür ederim.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

11.07.2017 02:20:44

Geçmiş olsun öncelikle, okumak gerçekten uzun sürdü. :) Araçta tam arızalı bir durum olmayabilir, sanki arızalanma aşamasındaki parçalar var gibi. O yüzden tam teşhis konulamıyor olabilir. Yani birşey yarım yamalak çalışıyor, düzensizlik var. Belirttiğiniz durumlar tam kelebek arızasını anlatıyor. Kelebekleri temizletin. Onun dışında yakıt pompasını da kontrol ettirin.

Senem donmez
Senem donmez

06.07.2017 12:21:10

Hocam 93 model skoda aracim var benzin lpg li marsa basiyorum ama arac calismiyor 3...4 kez bu islemi yapinca calisiyor sanayide siboplari degistirelim dediler ne yapalim saygilar

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

11.07.2017 02:16:40

Siboplardan olabilir, ama tek nedeni o olmayabilir. Gaz kesiciden de olabilir. Yine de sibopları denemeye değer.

Şevval Gürbüz
Şevval Gürbüz

06.07.2017 13:24:49

Sa abi araba hareket halindeyken gıjtt diye bi ses geldi sürtünme sesi gibi marş basıyo ama araba çalışmıyor ne yapmamız lazım abi yardım et acill

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

11.07.2017 02:17:12

Marj motoru ile araç motoru arasındaki kayışı kontrol edin bir? Kopmuş olabilir.

Erkan
Erkan

06.07.2017 22:54:34

Mrb fiat marea 2000hlx mars basiyor arac calismiyor enjeksiyon lambasi yanıyor arac benzin lpg li sanki motora hiç yakıt gitmiyor gibi ama benzin pompasi hortumunu çıkar dim geliyordu benzin benzin pompadindan seside dinledim çalışıyor sorun ne olabilir tsklr kolay gelsin.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

11.07.2017 02:18:07

Ateşleme yapıyor mu? Bujileri bir kontrol edin.

Erkan
Erkan

19.07.2017 23:18:55

Üstat mrb 2000hlx marea var 2 haftadir calismiyor serviste anlayamadı beyinceye göndermişler krank sensoru değişmişler arac ne benzinde ne gazda çalışmıyormuş 05303129067 bilgi verirseniz sevinirim

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.08.2017 09:45:27

Ateşleme yakıt pompası vb. durumlarını kontrol ettiniz mi?

Okan
Okan

23.07.2017 20:46:40

S.a abi bnm 94 model şahinim var aracım 2 gündür sıkıntılıydı sıkıntısı şöyle arac gazla devamlı çalıştırıyodum benzine hiç almadım 5 aydan beri hemen hemen bugünde benzin koydum depoya bayagı bir ugraştırdıktan sonra benzinde çalışmaya başladı yolda giderken lpg ye alıyorum dügmeyi lpg ye geçiyo 20 mt gittikten sonra istop edecek gibi oluyor tekrar benzine alıp öyle devam esiyorum yola allah rızası için bi yardımcı olurmusunuz

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.08.2017 09:47:24

Gaz kelebeklerine bir baktırmanı tavsiye ederim, bir de gaz/benzin kesici ve anahtarını kontrol ettir.

Güven Tekin
Güven Tekin

28.07.2017 18:26:50

Merhaba hocam.. Bende 94 model Fiat Tipo 1.6 sx var.. Araç 2 defa marş basmama sorunu yaşadı.. Marş motoru çalışmasına rağmen araç çalışmadı.. Birinde rampa çıkarken stop ettirdim, diğerinde de çalıştırırken marşı kısa kestim sanırım.. İkisinde de gaz vererek marş basmama rağmen çalışmadı.. Defalarca denedim araç çalışmadı.. Kontak kapatıp bekleyince 10dk, tek marş ile çalıştı ikisinde de.. Acaba sorun ne olabilir?

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.08.2017 09:49:16

Araç bazen yarım marş sonrası devre keser, bir müddet bekledikten sonra çalışması normal. Dizel araçlar da bu durum daha çok olur. Siz de olması da ilginç. Tekrar etmez diye umuyorum.

Murat Tunçkol
Murat Tunçkol

31.07.2017 16:34:44

S.A. Hocam 1999 model 1,6 i.e lpg li şahinim var 3 gün önce aracımla 4 km yol gidip stop ettim 3 saat sonra tekrar çalıştırdım 4 km sonra giderken araç stopetti trafikteydim ayağımı debriyajdan kaldırdım araç biraz silkelendi egzozdan bop bop diye ses geldi ve çalıştı devam ettim ertesi gün yine aynı şeyi yaptı fakat bir sonraki gün çalıştırdım 14 km yol gittim stop ettim 2 saat sonra tekrar çalıştırdım 50 km yol gittim bu arada hiç kendi kendine stopetmedi sonra geri dönüş yolunda 5 km gittim tekrar kendi kendine stop etti bu sefer vurdurma imkanım yoktu araç durdu marşa basıyorum normal sesi geliyor fakat çalışmıyor vurdurdum bu sefer ekzoz patlayarak çalıştı ve 45 km hiç stopetmedi. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.08.2017 09:50:27

Aldığınız yakıt kalitesi ile alakalı bir durum gibi duruyor. Yakıt filtresini değiştirmeyi deneyin.

Hüseyin öncü
Hüseyin öncü

08.08.2017 00:10:59

2001 model lada samaram var sabahları marş basıyor ama çok zor 3veya 4 cü sefer veya vurdurarak çalışıyor ilk çalışmadan sonra stop edersem bile hemen çalışıyor rampa çıkarken tekliyor zıplıyor bazen stop ediyor ısınınca sorun çok azalıyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

12.08.2017 21:03:24

Ateşleme ile ilgili bir problem var gibi. Araç benzinli değil mi?

Ahmet Saygan
Ahmet Saygan

12.08.2017 15:34:25

Meraba ustam 89 kartalım var mars motoru dınamosu bujı ve kablolar hepsi yeni aracım sabahları calısmıyor lpg beyın dedıler benzınde bırakıyorum onda da sonuc yok aradan zaman gecıyor tek mars calısyor yada dıyelım sabah calıstı motor sıcak oldgu surece herzamn sıkıntı yok ama sogukken calısmıyor bıde yenı olmaya baslayan sebeb arada rampa cıkarken veya yuksek devır yaparken gaz kendını kesebılıyuor bazen ama ustalar bı sorunu bulamaıyoır yardımcı olabılırsenız sevınırm

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

12.08.2017 21:04:28

Gaz kesiciyi kontrol ettirdiniz mi? Benzin Lpg geçişini sağlayan alet.

Abdullah bing
Abdullah bing

13.08.2017 17:15:14

Merhabalar 2003 sedan benzin lpg li aracım var motoru yıkadım normal su ile tazyikli su ile değil 1saat sonra aracım çalışmadı marş basmadı tık diye ses geliyor vurdurarak çalıştı yaklaşık 7-8km yol gezdim 2 dk kadar çalışır bıraktım kontağı kapattım tekrardan çalıştırmak istedim yine tık diye ses geldi marş basmadı tekrar vurdurdum çalıştı 10 dakika kadar çalışır bıraktım bir anda su kaynattı radyatöre el atamayınca kontağı kapattım hararet indi su tekrar ekledim yine marş basmadı tık dedi acaba nedir

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

25.08.2017 16:52:08

Marş motoru ıslanmış kısa devre yapmış olabilir, veya bujiler ıslanmış olabilir diyeceğim ama o zaman en azından marş basardı. Geçmiş olsun. Aracınız kuruyunca geçmesi lazım. Yani 5-10 saat.

Öner
Öner

16.08.2017 11:36:28

Ustam hayırlı işler..2011 model 1.4 tsi skoda yeti sahibiyim..aracımda özellikle soğuk havalarda çok artış gösteren marş bastığı halde geç çalışma ve yine ilk çalışmada titreme silkeleme var..kışın rölantide de yaptığı oluyor titremeyi..aracın lpg regülatörünü değiştim sorun aynen devam ediyor..bujileri değiştim,yakıt filtresini değiştim..bilgisayara bağlandığında da herhangi bir hata uyarısı çıkmıyor.yağ bakımları çok düzenli..araç henüz 60000 km de 30000 km de aldığımdan beri de yüksek yakıt problemi var en ideal kullanımda dahi 9-10 lt benzinden aşağı düşmüyor..diğer 1.4 tsi kullanıcılarına sordum onlarda yakıt çok daha düşük..internette ki araştırmalarım benzin pompasına yönlendirdi beni..ona baktıracağım bugün..tavsiyen nedir..

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

25.08.2017 16:54:25

Benzin pompası arızası olabilir, bunların dışında beyinsel bir arıza olma ihtimali de var. Geçmiş olsun.

Bekir
Bekir

23.08.2017 16:20:34

S.a abi 1998 model mitsubishi l200 marka aracımız var araca 15 km yol gittikten sonra istop ettik sonra çalişmadi araç akü gayet iyi basiyo ama patlatma yapmıyordu sonra istop müşürünu sokup biraz yağ koduk ama çok az bi kapak felan sonra çalıştı acaba sorun ne olabilir istop müşurumu açmiyo

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

25.08.2017 17:00:26

Bakmak lazım, birçok sebebi olabilir. Geçmiş olsun.

Ugur
Ugur

28.08.2017 19:29:16

Merhabalar aracim uno 70 s 10 yildir benzinde kullandim 7 ay once tup taktirdim son 1 aydir araba mars basiyor ama atesleme yapmiyor bazen yapiyor bazen vurdurarak calistiriyorum bazende 2-3 denemede calisiyor buji ve kablolari degistim krank sensorunu degistim sorun yine devam ediyor ne yapmayliyim sizce Not benzine alincada calismiyor gazda ikende calismiyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

15.09.2017 22:08:33

Tüp taktırmak ile alakalı gibi durmuyor. Ateşleme yapmıyor ise bujileri kontrol edin. Gerekiyorsa değiştirin.

Feyzullah Yeşilyurt
Feyzullah Yeşilyurt

29.08.2017 01:01:03

Meraba hocam . Aracım 2005 model renault espace 2.2 dci . Araç normal çalışıyordu stop ettim ve tekrar calıştırmaya çalıştığımda çalışmadı.Bizde arabayi vurdurduk calisti.Hemen ardindan araca yakit almaya gittigimizde tekrar stop ettim ve bidaha calistiramadik.Motora yakıt gelmesini sağlayan hortuma balata spreyi sıkıldıği zaman 3 4 dk calisiyor geri stop ediyor. Marşa basılıyor fakat bir turlu calışmiyor.Yaklasik 2 haftadir sanayide herkes birseyler soyluyor ama adam akılli bir cozum ureten yok eger bir bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

15.09.2017 22:10:01

İyi bir usta gerekli kontrolleri yaparak sorunu çözebilir. Hava alıyor mu araç ona baksınlar, ateşleme için, yakıt filtresine bakmak lazım, tıkanmış olabilir.

Hasan ÖZKAN
Hasan ÖZKAN

29.08.2017 18:50:03

Slm benim araç pejoget 206 dizel araç ile bugün yolda giderken birden bire istop etti daha sonra çalıştırmayı denedim fakat çalışmadı.arac kontağı cevirdigimde ateşleme yapıyor araç çalışmıyor sorun ne olabilir acaba

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

15.09.2017 22:10:56

Triger kopmuş olabilir. Hiç çalışmıyor ise fazla zorlamayın, iyice zarar verir araca. Geçmiş olsun.

Alper tayman
Alper tayman

11.09.2017 04:56:07

2004 primera . Her zaman yapmasada ara ara immo ışığı sönmüyor tabii araçta tık yok .ya da immo ışığı yanmadan marşa basildığında rahat ceviriyo ancak ateşleme yapmıyor. Iki anahtarda kontrol edildi sorun anahtarlarda degilmiş. Bu durumda anahtarı çıkarip kontak kısmına sertçe vuruyorum araç her zamanki gibi tek marsla calisıyor. Ne olabilir? Teşekkürler...

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

15.09.2017 22:12:01

Anahtar kodlamalarında sorun olmayabilir ama genelde zayıf anahtar pili böyle arızalar verir.

Okan gulfer
Okan gulfer

11.09.2017 18:18:16

Arkadaşlar bende dizel Doblo var arabaya yanlışlıkla sulu mazot koydum yuz metre gitmeden istop erdi ve ustaya götürdüm arabada komporosor yokdedi komporosor olmama nedeni nedir

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

15.09.2017 22:13:30

Sulu mazot koymak ilginç gerçekten, yakıt pompasını felan dağıtabilir, kelebekleri aşındırabilir. Bir sürü problem. Kompresör hakkında bilgim yok maalesef.

Özer demirel
Özer demirel

13.09.2017 03:25:21

Selam aracim lada vega 2001model sogukken 3marsta zor calisiyor bujiler yeni buji koblolari benzin filtresi benzin pompa motoru denistirtim gene duzelmedi sorun ne olabilir teşekkurler şimdiden

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

15.09.2017 22:14:36

Kalitesiz yakıt da sebep olabilir. Çünkü yanma performansı ile ilgili bir problem var gibi.

Senem donmez
Senem donmez

18.09.2017 11:12:39

Hocam slm arac calismiyor tamirci akuden yada mars dan dedi ama elektrik kaciriyor araba aku yeni degisti cunku mesela istop ettik diyelim farlari falan kapatinca mars aliyor 93 model skoda

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

08.10.2017 01:44:09

Kaçak veya kısa devre felan vardır. Tesisatı kontrol ettirin derim.

Arif pekuz
Arif pekuz

19.09.2017 10:08:58

Merhaba abi hayirli gunler cok guzel amlatmissin azina yureyine saglik ama benim sorunum daha farkli aracim lada vega 2000 model 1.5 motor aracimdaki sorun sudur ki cok canimi skmaya basladi Aracim sogukken tek seferde calisiyor yarim saat yol gideyim araba isinsin stop ettikden sonra giy giy giy otuyor araba calismiyor arabam benzin lpg sirali sistem benzin pompasini degistirdim ama sorunum duzelmedi lutfen bana yardim edin ne yaptiysam olmuyor hayirli gunler

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

08.10.2017 01:45:34

Ateşleme ile ilgili bir problem var gibi. Bujileri kontrol ettirdiniz mi? Pompayı da değiştirmeden önce kontrol edebilirlerdi. Kontrolsüz neye göre değiştirdiler ki. Geçmiş olsun.

Mustafa atıcı
Mustafa atıcı

30.10.2017 00:22:31

Aracım ilk çalışmada zor çalışıyor uani ilk marştan sonra boğulur gibi çalışıyor sonra normal çalışıyor.bazen çalıştıktan sonra stop ettiğide oluyor.genelde yağışlı soğuk havalarda yapıyor.cesaretle süremiyorum,sorun nedir sizce

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.11.2017 10:01:39

Bujiler ile alakalı bir sorun gibi. Söküp, ucunu en ince zımpara ile çok hafif zımparalayıp tekrar takın. Su, nem vb. almasın.

Bülent bozdağ
Bülent bozdağ

30.10.2017 14:09:15

Hafzullah bey benim opel corsa 93 aracim var fakat kontağı basıyom marş dinamasi dönüyor araba çalışmıyor neden

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.11.2017 10:02:57

Bülent bey bunun sebebi birçok problem olabilir. İyi bir ustaya gösterin aracınızı.

Bülent bozdağ
Bülent bozdağ

30.10.2017 14:15:19

Hocam s.aleyküm benim 93 model aracım var marsa basıyom fakat araba çalışmıyor sadece mars dinamosu dönüyor neden

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.11.2017 10:03:18

Bir önceki mesajımı dikkate alın lütfen.

Zihni şimşek
Zihni şimşek

30.10.2017 14:55:26

Araba 1 günden fazla durunca veya bazen dışarıda kalınca marş basıyor çalışmıyor. vurdurduktan sonra çalışmasa bile marşa basınca geri çalışıyor sebebi nedir acaba acil cevabınızı bekliyorum.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.11.2017 10:04:25

Dizel ise ısıtma bujilerine baktırın, benzinli ise ateşleme bujilerine. Yakıt filtresini de değiştirmenizi tavsiye ederim.

Orhan gül
Orhan gül

01.11.2017 15:14:52

Selamın aleyküm Benim 2005 1.5 dci kango aracım var Yaz kış farketmeksiZin araç marşa basıldığında bazen tek marşta bazen 3-4 seferde çalışıyor Çalışmadığı zamanlar motor sarsıntılı çalışarak ateşleme yapmıyor Bilgisayarda eksantrik sensörü arızası verdiği halde bu parçayı orijinaliyle değiştirdik olmadı çıkma parça bulduk olmadı sorun hala devam ediyor Ve son zamanlarda daha sıklaştı Motor kendini kitliyor 8-10 sefer marşa basıldığında çalışmıyor 15-20 dk bekleyip basınca düzeliyor 10-15 günde bir bu çalışmama sorunu yapıyor son zamanlarda Tesisat dediler beyin dediler soket dediler hiç biri olumlu cevap vermedi

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.11.2017 10:05:23

Yakıt filtresi ve yakıt pompasını kontrol ettirdiniz mi?

Mesut Merdin
Mesut Merdin

02.11.2017 17:52:22

2008 model volvo cekici motor kilit arızası sonraki durusta kontrol yaziyo çalışmıyor calisip 1sn sonra stop ediyor sebebi nedir saygilar

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

12.11.2017 19:43:05

Sebebi immobilizer arızası. Geçmiş olsun. Bu yazımda detaylı olarak anlattım : İmmobilizer Arızası

Fatih Özdemir
Fatih Özdemir

05.11.2017 21:40:10

Selamın aleyküm yaklaşık bundan 2 ay önce yakıt pompasını değiştirdim aracım gazda çalışıyordu benzinde çalışmıyordu pompa değiştikten sonra çalışmaya başladı fakat geç çalışıyordu marş 3-4 saniye uzadıktan sonra çalışıyordu ve başka yere götürdüm tekrar pompayı ve şamandırayı değiştirdi ve sorunsuz çalışmaya başladı buda zaten 15-20 gün sürdü ve dün akşam aracım çalıştıktan sonra stop etmeye başladı ve bi saat sonra sadece marş basmaya başladı marş basıyordu ama çalışmıyor basıyor ama çalışmıyor kafayı yemek üzereyim sorun ne olabilir.bu arada aracım Focus 2011

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

12.11.2017 19:42:14

Fatih bey araca bakmadan birşey söylemek yanıltabilir sizi. İyi bir ustaya götürmekte fayda var.

Mustafa TOPAL
Mustafa TOPAL

06.11.2017 14:22:56

Merhabalar 90 model Renault Broadway sahibiyiz,aracım kontak anahtarını çevirince gösterge lambaları yanıyor ama son çevirişte motorun çalışması gerekirken anahtar boşa dönüyor arıza ne olabilir sizce şimdiden teşekkürler

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

12.11.2017 19:45:06

Akü bitmiş olabilir, bu birinci sebep. İkincisi ise kontak termiği yanmış olabilir. Bakmak lazım. Geçmiş olsun.

Halil duru
Halil duru

08.11.2017 06:18:14

Meraba dün gece eve gidiyordum hareket halindeyken birden benzin kesti bende dortluleri yakıp sağa çektim arabayi istop ettim fakat tekrar marsa bastigimda Mars basıyor fakat çalışmadı sonrasinda cekiciyi çağırıp sanayiye götürdüm sabah bakacaklar pekte anlamıyorum bu işlerden acaba sorun ne olabilir cevaplarsaniz sevinirim.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

12.11.2017 19:46:00

Halil bey sorunun birçok sebebi olabilir, bakmadan birşey söylemek yanıltabilir sizi. İyi bir ustaya baktırmanızda fayda var. Geçmiş olsun.

MEHMET KAYIŞ
MEHMET KAYIŞ

10.11.2017 13:51:02

S.A. 2010 model hyundai accent era 1.6 benzinli aracım var. İlk marşta birkaç saniye ses gelip duruyor, marş motoru yavaş dönüyor. Göstergelerde hiçbir arıza göstermiyor. Kontağı çevirince yol bilgisayarındaki yazılar gidiyor, anlamsız çizgiler kalıyor. Kontağı bırakınca yol bilgisayarında santigrat derece işareti çıkıyor (____oC) ve klima kendiliğinden Auto 23 derecede çalışıyor. Kontağı Sonraki çevirmelerde de aynı şeyler oluyor sadece marş çok az ve yavaş dönüp duruyor. Arabayı vurdurarak çalıştırıyorum ve canavar gibi çalışıyor, hiç bir performans kaybı söz konusu değil, yine klima çalışıyor, elle kapatıyorum. Bir de vurdurarak çalıştırınca santigrat derece(____oC) işareti kayboluyor. Ayrıca Yakıt tüketimi fazla gibi geliyor. Aküyü ölçtürdüm dolu, ateşleme sisteminden olsa vurdurunca performans kaybı olur, akü kutup başlarını temizledim, akü kutup başını çıkarıp takınca marş normal çalışıyor demek ki marş motorunda da sorun yok. Oto elektrikçinin birine gittim aküyü ölçmeden akü ölmüş deyip bana akü satmaya çalıştı üstelik bendeki sağlam aküyü de alacakmış. 1-kayışlar kaliteli değil kışın soğukta kısalıp dönmeyi mi zorlaştırıyor? 2-Araçta çift anfi takılı, kablolarından kaynaklanan bir sorun mu var? 3-Hararet müşürü veya başka bir şeyden hata veriyor da akü kutup başlarını söküp takınca hata siliniyor ve araç öyle mi çalışıyor? Kazık yemeden arabamı nasıl tamir ederim veya ettiririm? Lütfen yardımınızı bekliyorum. Teşekürler.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

12.11.2017 19:47:52

Mehmet bey, sorun karışık görünüyor, bilen bir usta güzelce baksın. Buradan bakmadan birşeyler söylemeyelim. Geçmiş olsun.

Mehmet Kayış
Mehmet Kayış

14.11.2017 16:18:57

Yeni fark ettim: Aracı 1. veya 2. vitese alıp debriyaja basarak çalıştırdığımda marş önce yavaş dönüp sonra hızlanıyor ve motoru çalıştırıyor. Marş süresini 10-15 saniyeyi geçirmek istemediğimden bazen 2. seferde çalışıyor, 1 kerede 3. seferde çalıştı. Teşekürler.

Enis teber
Enis teber

17.11.2017 22:20:26

Selamın aleyküm hafzullah bey aracım 2004 megan 2 2 güne yakın hiç kullanmadım bi sorun yokken bugün çalıştırmayı denediğimde gıy gıy ediyor çalışmıyor bir türlü takviye ile dahi çalışmadı. yeni 1 haftayı geçik benzin attım 10 litre lik benzin bitmiş olamaz gazda var.dikkatimi çeken tek şey normalde anahtarı çıkardıktan sonra kapıyı açar açmaz elektrik kesilip bütün sistem kapanırdı. Fakat bugün çalışmadığı andan beri tersine anahtarı çıkarsam dahi start tuşuna basmaz isem sistemi kapatmıyor elektrik kesilmiyor. internetten araştırdığımda immobilizer yazan var gaz kelebeği nin içinde eksantrik okuyucu çıkmıştır diyen var anahtar sorunu diyen var mazot pompası diyen var buji diyen var şamandıra diyen var kafam allak bullak oldu yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkür ederim

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.11.2017 13:27:36

Enis bey geçmiş olsun, aleykümselam. Aracınızın arızası anahtar kontak bölgesi arızası gibi. Yani immobilizer olabilir, beyin olabilir. Çünkü hem çalışmaması, hem sistemi kapatmaması bundan kaynaklı gibi. Ama yine de araç çalışmasını engelleyen eksantrik okuyucunun arızalanması da olabilir. Bakmak lazım. Buradan birşey deyip yanıltmayalım sizi.

Recep tan
Recep tan

18.11.2017 14:23:51

Selam aleyküm hocam bende 2007 renault kangoo dizel aracın heryeri sorun havalar soğudu araç marş basıyor sabahları çalışmıyor bende vurduruyrm çalışıyor ısınınca sorun yok ama araç çok beklerse soğuyunca yine aynı çalışmıyor ısıtma büjilerinde olsa vurdırmayla çalışırımı

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.11.2017 13:28:46

Isıtma bujisi arızası var sanırım aracınızda. Vurdurma ile çalışır ısıtma bujileri arızalandığında.

Burhan yıldırım
Burhan yıldırım

21.11.2017 11:26:48

1999 şahin 1.6 motor marş basıyor ama araba çalışmıyor kontak açtığımda ise arabadan sanki borulardan su akıyormuş gibi oluyor ve su bidonunda hava yapıyormuş gibi oluyor sebebi nedir acaba acil cvp verebilirmisiniz

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.11.2017 13:30:07

Burhan bey bakmak lazım, bakmadan birşey söyleyemeyiz bu durum için. Sanayide yakında bir usta bulup gösterin. Geçmiş olsun.

Göksel Çetinkaya
Göksel Çetinkaya

26.11.2017 21:15:05

91 model nissan nx coupe kullanıyorum. 2 hafta kadar önce sıfır akü aldım aracıma..Lakin enjeksiyonlu araç olmasına rağmen bazen soğuklarda ilk çalıştırmada epey zorluk çekiyorum.Biraz önce tam 30dk aracı çalıştıramadım.Marş basıyor lakin aracım çalışmıyor epey uğraştıktan sonra aküyüde yavaş yavaş azalttığımı farkedip takviye yaptım epey uğraştıktan sonra aracımı güç bela çalıştırabildim. Sabahları çalıştırdığım zamanlar 4. 5. marşta bazen 8. 9. marşta eğer gaz kesersem aracım ilk bir kaç dakika ısınana kadar yine stop etmekte. Problemin ne olduğuna dair net bir şey var mı yoksa deneme yanılma şeklinde arabayı sanayide baştan aşağı yenilemek zorunda mıyız ? Telefonum 0507 881 25 23

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.11.2017 13:45:43

Deneme yanılma ile baştan yenilemeyin, bazı rosunları tespit ede ede deneyerek sorunun sebebini bulun, iyi bir usta arabanın parçalarını değiştirerek deneye deneye sorunu bulmaz, nokta atışı yapar.

Ali gezer
Ali gezer

29.11.2017 07:02:29

96 model opel vectra aracim otomatik vites akü yeni aldım marş basıyor ama bir türlü çalışmıyor akü kutup başlığı artı çok sıcak ama eksi kablosu çok soğuk neden

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.11.2017 13:47:49

Akü bozuk olabilir, başka bir akü ile denediniz mi?

Ahmetikiz
Ahmetikiz

30.11.2017 16:05:59

S.a aracın opel vectra A kasa ,aracı çalıştırdım 10 15 an sonra stop etti.tekrar marş a bastım çalışmadı araçla çektik çalışmadı lpg aldım çalışmadı. Marş dinamosu yenı ali yenı yardımcı olurmusunuz. Tşk

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

07.12.2017 00:14:15

Çalışmama sebebi nedir onu bilmeden birşey deyip de sizi yanlış yönlendirmeyelim. Araca bakmak lazım. Çalışmama sebebini adım adım tahkik etmek gerekir. Geçmiş olsun.

Sefa ÖZTÜRK
Sefa ÖZTÜRK

01.12.2017 00:54:38

Hocam arabam 88 Şahin marş basıyor ama çalışmıyor. Marşı çok basınca da akü zayıflıyor bir anda oldu ne yapmam gerekiyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

07.12.2017 00:15:18

Marşı çok basınca akünün zayıflaması normal, akü aşırı derecede güç tüketir. Çalışmama sebebi yakıt pompası olabilir. Ateşleme bujilerini de kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Oğuz Kağan
Oğuz Kağan

05.12.2017 14:57:15

Sa. hocam. 95 model şahin aracımın suyunu boşalttım.Tekrar su koyduğumda araç çalışmadı. tamamen suyla doldurum radyotör kapağından üflediğim zaman araç çalışıyor birkaç aaniye sonra stop ediyor. ve yine çalışmıyor. radyatörden her üflediğimde 2 saniye kadr mutlaka çalıyor. ne yapmam lazım . bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

07.12.2017 00:16:07

A.s. Geçmiş olsun, ilginçmiş gerçekten. Bu konuda bir fikrim yok. Yanlış yönlendirmeyeyim sizi.

Aykut el
Aykut el

06.12.2017 03:44:55

Hocam aracım ford focus 2001 benzin&lpg sıralı sisteme sahip. 300 kmlik yol yaptım. Yolda benzin ve gaz aldım devam ettim. Giderken aracım gaz almamaya başladı yavasladı. Saga cektim durdum gaza sonuna kadar bastım anca gaz aldı. Geleceğim yere geldim. Stop ettim. On dakika sonrasında aracımı çalıştırmak istediğimde araç marş alıyor motor tam calısacak gibi oluyor ama calısmıyor. İlk defa boyle bişeyle karaılastım. Aracım otomatik vites. 05-07915–97___64 bilen varsa whatsapptan iletişime gecerse cok memnun olurum.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

07.12.2017 00:17:05

Geçmiş olsun, filtrelerle ilgili bir problem olabilir, veya benzin/gaz kelebeğine de bakmak lazım.

Adem şabanoğlu
Adem şabanoğlu

07.12.2017 00:36:29

Selamünaleyküm yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 1hafta önce 2004model fiesta 1.4tdcı aldım ve Ogün bugündür sanayide yim artık bıktım aracı örn:akşam 20:de park ediyorum ertesi sabah 08:de ne yapsam çalışmıyor vurdurup çalıştırıyorum ve gün içinde birdaha çalışmamazlık yapmıyor kızdırma bujileri, mazot FİLTRESİ enjektör, egr valfi filtreleri hepsi yeni akü yüzde buğün ölçtürdüm orta halli dediler ayrıca bak bak dedikleri ve geri dönüşüm hortumları da kaçak yokmuş zaten arabadan iyice soğudum ama bu sorunu giderip satmak istiyorum kimsenin bedduası nı almak istemem araç 183000 de şimdiden teşekkür ederim hoşçakalın

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.12.2017 11:21:48

Adem bey geçmiş olsun, üzüldüm adınıza. İnş. biraz önce sorunu giderip satarsınız. Zor bir durum. Ama bu konuda size bu bilgilerle yardımcı olamam, yani yanıltmak istemem. Bakmak lazım, birçok sebebi olabilir. Değiştirdim dediğiniz parçalar sonrasında böyle bir problem olması ilginç.

Fatih koç
Fatih koç

10.12.2017 12:19:31

Araç bmv benzin lpg 90 model Tam otamatik araçla gece geldim par kettim ertesigün calıştırp ilri aldım aracı cok kullanmıyorum ama aküm sıfır yeni aldım Ertisigün calıştırdım kendisi istop etti 2, 3 saniye sonra marşa bastım araç tam çalışcak ama geri calişmiyo neden

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.12.2017 11:23:43

Tam çalışacak ama çalışmıyor denen problemler genelde yakıt filtresi problemleri olabiliyor. Tıkanık bir filtre buna sebep olabilir.

Mustafa
Mustafa

13.12.2017 19:43:27

Merhabalar aracım fiesta 2006 dizel. Arac yağ ve su kacagı var diye ustaya götürmüştüm usta ayrıca triger seti radyatör ısıtma bucilerinde sorun elektrik az geliyor gibi sorunlar var diyip o parcaların hepsi değişti tamirden sonra aracım ıkı gun calıstırmayınca sabah oldu bu olay calıstıktan ıkı sanıye aonra atop etti saha sonra elcik le pompa yapınca araba calıstı ama bu sorun dort bes gunde tekrarlardı tekrar aynı uataya gıdınce sorunu bulamadı bır ay oyle kullandım arabayı daha sonradan araba 3 bın devirlere dogru teklemeye basladı yanı gaz sabıtken frene basar gubı ileri geri yapmaya basladı yıne arabayı calıatırmak için elcikle oompa yaparken elcikte delik oldugunu fark ettim sonra o takımı komple değiştirdim mazot ordan hava alıyo ıbdan yapıyo dıye dusunmustum halbukı aorun gecmedi dertsiz basıma dert aldım yanı uataya yag eaıyır dıye gotursum neler oldu yardımcı olur musun hocam aorun nedir bilen birisi var mı uc dort ustaya gosterdım yok sundan bundan deyıp dunyalar kadar masraf cukarıyolar arabayı komple yenıden yaptım herhalde

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.12.2017 11:26:28

Sanayideki usta olarak geçinen çoğu insanın yaptığı iş maalesef para tuzağı kurmaktan ibaret. Araca bakmadan buradan yardımcı olamam maalesef. Yanlış bir bilgi vermeyelim. Geçmiş olsun.

Mehmet
Mehmet

14.12.2017 21:05:50

Ustam 2005 model benzin passatım var.aküsü bitmişti akü takviye yaptık çalıştı.yeni akü almaya gittim aynı araba ile akü değiştikten sonra birdaha hiç çalışmadı.yenide taksan başkada taksan takviyede yapsan çalışmıyor.herşey normal marş basıyor ama çalışmıyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.12.2017 11:27:26

Bazen takviye sırasında amper uyumsuzluğu yüzünden sigortalar yanabiliyor. Sigortaları kontrol edin. Geçmiş olsun.

Mirsat gürses
Mirsat gürses

21.12.2017 23:39:47

Aracım 96 wectra cd olup araclan yolda giderken 2 veya 3 defa arac göüsledi ve sonra bir defa istop etti sonra tekrar calıstırdım 100 metre gittim ve araba tekrar istop etti ve daha sonra calısmadı arac anktarı otomatik kapılarıda acmıyor neden yardımcı olurmusunz acil

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.12.2017 11:29:14

Akü bitmiş, araç marş dinamosu bozuk yada kömürü bitmiş olabilir. Aküyü şarj etmeden ve elektrik üretemeden gittiği için de aküden yemiş olabilir. Ama stop etmesi mantıklı değil. Elektrik tesisatında kaçak olabilir. Sigortaları da kontrol edin. Geçmiş olsun.

Filistinli
Filistinli

26.12.2017 03:01:01

Merhabalar. 23 Aralık tarihindeki ehliyet sınavında sorulan bi soruyu sormak istiyorum. Soru şu şekilde

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.12.2017 11:29:47

Değişik bir yorum, yeri bura olduğuna emin misiniz? :)

Celal Yaldız
Celal Yaldız

27.12.2017 07:01:03

Hocam merhaba.. Aracım calısyor sonra daha 2 dakıka gecmeden ıstop edıyor yavasca aracım 2000 model opel astra ..benzın ponpası dedıler yenıydı cıkardılar pıslık kacmıs ama sorun yıne aynı bır anda duruyor elektrıkte gelıyor ama bır anlam veremedım sebebı nedır hocam yardımcı olursanız sevınırm tesekkurler

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.12.2017 11:30:37

Alman malı araçlarda immobilizer arızası aracı çalıştırır ve 2-3 sn sonra stop ettirir. Aracınızda immobilizer arızası olabilir. Geçmiş olsun.

Yusuf saygın
Yusuf saygın

28.12.2017 00:02:31

S.a.Hafzullah bey.Aracım 1994 Bmw3.20i.Kontağı çevirince her denememde 3-5 saniye sonra kapılar otomatik olarak kilitleniyor.Marşa basıyorum araba çalışmıyor.Arabada benzin-gaz var ama çalışmıyor Akü bitti.Doldurtup taktım.Marş yaptığımda çalıştı ama 10 saniye içinde stop etti bi daha öldü de çalışmadı.İlginiz ve yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.Allah sizden razı olsun.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

28.12.2017 11:31:45

Elektriksel veya beyin sebepli bir arıza olabilir. Vurdurunca da mı çalışmıyor? Çalıştıran kısımda mı arıza var yoksa çalışan kısımda mı onu anlayabilirseniz işini daha da kolaylaşır.

Ersin
Ersin

29.12.2017 08:23:17

S.a 2015 fluence aracim aracim gec calismaya basladi enjektorleriniz konturol ediniz diyo bilgisayara bagladik ariza gostermiyo motor sogudukca gec mars aliyo sizin fikriniz nedir acaba

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:28:08

Motor artık kusurlarını araç beyni tanımlayamaz. Yani buji arızasını araç buji kullanılamaz hale gelince algılar. Sizin ki eskimiş, yıpranmış olabilir. Deneyerek bakmak lazım.

Necmi kiraz
Necmi kiraz

29.12.2017 13:06:06

Merhabalar Yukarıda Alper arkadaşımın sorununa benze bir sorunum var araç 92 doğan sabahları çalışmıyor ne gazda ne benzinde akü iyi marş dinamosu basıyor bujiler kablosu dispiratör kapağı tevzi makarası bunlar yeni takıldı ama yinede çalışmıyor gaz beyni aktif durumda kontağı açınca gaz geliyor gel gelelim motor çalışmıyor neden olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:29:08

Kontrol etmeniz gereken heryeri etmişiniz. :) Dediklerinizin üzerine bir bilgim yok. Geçmiş olsun.

Mevlüt altın
Mevlüt altın

02.01.2018 22:50:44

Meraba benim arabanın v kayış koptu trigere parçaları dolanmış usta herg iyi takıyor ama trigere bakmamış tam ordan çıktım geliyordum araba stop etti tekrar götürdüm çekici ile dedi subap bükmüş dedi araba opel vectra a kasa bazı ustaları aradım o araba subap bükmez dediler sizce ne kadar doğru bilgi verebilirmisiniz acaba

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:30:11

Subap bükülmesi öyle her arabada olacak birşey değil, yine de başka bir ustaya doğrulatmanızda fayda var.

loan
loan

04.01.2018 23:52:58

Finans hizmetleri konusunda uzmanım, yerel / uluslararası krediler sunmak, bireylere güvenli ve teminatsız borçlanma seçenekleri sunmak ve herhangi bir finans koşullarını karşılamak için çok rekabetçi kredi oranları ve esnek koşullarla işbirliği organları kurmak. Zayıf bir kredi puanı olup olmadığı önemli değil, halen size beklenmedik para için hızlı nakit sağlayabiliriz Şimdi tüm bütçelere ve gereksinimlere uyacak şekilde hızlı ve uygun krediler için bize ulaşın.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:30:34

Kardeşim sen çok yanlış yerlere gelmişin.

Turgut hatipoğlu
Turgut hatipoğlu

05.01.2018 11:58:55

Aracım 2009 model Audi A4 TFSİ benzinli. Aracımın marşı basıyor ama çalışmıyor sanayiden usta getirdim 15.000 tl civarı masraf var dedi motor zincir piston değişecek falan dedi aracı sürerek getirdim bindiğimde çalışmadı marş basıyor bana yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:31:37

Geçmiş olsun, masraf köklü bir masrafsa o bedel normaldir. Bakmak lazım maalesef buradan yardımcı olabileceğimiz bir durum değil.

Nevzat cakan
Nevzat cakan

08.01.2018 02:47:38

Hocam bende 2007 model megane var aracın 2 gündürnormal de güzel calisiyor fakat motor sogudugunda mars başlıyor ama çalışmıyor bugün e ter koklatim çalıştı almalıyım yardım lütfen şimdiden tek

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:32:18

Hava filtresini ve motora gidiriş yerlerini kontrol edin.

Ata
Ata

14.01.2018 10:29:45

Slm bende 90 model sahin var arabamin akusu basiyor dinama iyi tup beynini dun degistirdim beyni direkledim kablu yontemiyle ama calismiyor aklima buji ve platinden geliyor atesleme yapmiyor gibi anlam veremedim. TESEKURLER SIMDIDEN.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:33:20

Bakmak lazım maalesef bakmadan yorum yapmak sizi yanlış yönlendirir. İyi bir usta deneyerek bakması lazım. Geçmiş olsun.

Nedim Nedim
Nedim Nedim

17.01.2018 15:53:35

Merhabalar, aracım opel astra 98 model cd - g kasa - dün başıma gelen olay aracı söndürdüm. 2 dk sonra çalıştırmaya çalıştım . Fakat araç çalışıyor birkaç saniye sonra tekrar sönüyor acaba benzin mi yetersiz geliyor diye düşündüm depoya benzin doldurduk yinede değişen birşey olmadı . Imbolızer sisteminden de değil yedek anahtarımı dahi denedim neyden olabilir yardımlarınızı rica ederim.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:34:07

Yedek anahtar ile alakalı olmayabilir ama bu arıza immobilizer arızasına benziyor. Araç beynindeki immo çipinden olabilir.

Ayhan yaşar
Ayhan yaşar

18.01.2018 10:46:10

2000 yumurta kasa hundai yağmur yagdıgonda çalışmıyo mesela gece yağmur yağdı sabah kontağı çeviriyom mars gayet iyi dönüyo ama araba tekliyo çalışmıyo aradan belli bir süre sonra çalışıyo neden olabilir acaba tesekkür ederim

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:34:45

Bujilerin soketlerini kontrol edin, içine hava, nem toz birşeyler almasın. Ondan yapar genelde.

Rıdvan Bedir
Rıdvan Bedir

20.01.2018 03:18:24

Mrb kolay gelsin aracım dacia solenza 2004 model aracımın motorunu yıkamak gibi bi hata yaptım ilk çalıştı sonra stop edip 30 dk sonra denedigimde çalışmadı hava tuttum çalışmadı 1 defa vurdurmayı denedim çalışmadı sonra kontak kapatıp denedim calışdı 10 dk öle kullandım ertesi gün sıkıntı çıkarmadı marşa bastım çalıştı akşam biyere gidicektim çalışırken zorlandi çalıştı ve 2 defa stop etti şimdi çalışmıyor ne yapmam lazım ateşleme var kolay gelsin

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:36:03

Maalesef ki geç kalmışız bu yorumu yazarak ama, aracınızı öyle durumlarda hiç zorlamadan bekletmeniz lazımdı. 1, 2 gün. Aracın su alan aksamları nereyse oranın kuruması beklenir. Sonra düzelir ve çalışırdı. Hatta akü ve elektrik aksamını bile sökmek gerekir bazen.

Adem s
Adem s

26.01.2018 22:53:39

2006 dört fiasta mazot filtresi değişimi yapıldı araç çalışmıyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:36:52

Mazor filtresi değişimi sonrası hava alınması lazım, Kolay bir işlem değil. İyi yapamadılar ise araç çalışmaz, hava yapar.

Adem s
Adem s

26.01.2018 23:01:33

Slm fort fiasta mazot filtresi değişimi yapıldı araç Birgün sonra çalışmadı mazotu hortumdan depoya bırakıyor bı müddet sonra mazot hortumlarını kontrol ettim bitanesi delik çıktı şeffaf hortumlar değiştirdim Birgün iyi çalıştı diğer gün yine aynısını yaptı yardımcı olurmusunuz.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:37:35

Mazot filtresi değişimi veya horumlardan herhangi birinin değişimi sonrası hava alınması lazım, Kolay bir işlem değil. İyi yapamadılar ise araç çalışmaz, hava yapar.

Huseyin kahya
Huseyin kahya

29.01.2018 23:36:45

Hocam iyi gunler benim 86 model doganim var aracima lpg aldim kisa mesafe gittikten sonra tumsekten gecince istop etti birdaha calismadi bujilerede baktim saglam mars basiyo ama calismiyo

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:38:19

Akü bağlantılarını kontrol edin, böyle problemler genelde akü bağlantılarında oluşan temassızlıklar ile oluşur.

fatih dalaman
fatih dalaman

11.02.2018 00:56:35

Selamün aleyküm şimdiden sağolun feyzullah bey 2001lagunam var marş basiyor çalişmiyor 7.defa 8 defa basiyorum sonunda çalişiyor benzin pompasini değiştirdim 20 .25 gun iyidi yine ayni sorunu yapiyor bazen tek marsta aliyor 2bazen cok zor calisiyor soguk hava sicak hava farketmiyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:39:20

Kalitesiz yan sanayi ürünlerinde böyle bir sorunla daha önce bir kez daha karşılaşmıştık. Kontrol ederek bakmak lazım, buradan birşeyler söyleyip yanlış yönlendirmeyelim. Saygılar.

ALİ KAYA
ALİ KAYA

11.02.2018 14:20:16

2005 Hyundai crdi. admira aracın marşı basıyor ama çalışmıyor bırakıp gidiyorum . üçbeş saat sonra veya bir ikigün sonra basıyorum çalışıyor. usta geldi balata sprey sıktı çalıştı bilgisarayla baktı ekksantirik sensörü arızalı dedi değiştirdik ama yine aynı şeyi yapıyor bende acil zamanlarda çalışmazsa sprey sıkıp çalıştırıyoru bir zararı olurmu.teşekkürler.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:40:26

Zararı olmasından ziyade, acil birşey olursa sprey felan ne bileyim. Çözmek lazım sorunu. Hava filtresini ve ateşleme ile ilgili parçaları kontrol etmek lazım.

Mehmet mete
Mehmet mete

16.02.2018 15:07:53

Megan 2 2004 model dizel araç marş basıyor ama çalışmıyor neden olur acaba tşk.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:41:05

Birçok sebebi olabilir. Bakmadan birşey diyemeyiz maalesef.

Reşat
Reşat

18.02.2018 01:29:27

Merhaba, aracım doğan slx 96 model dün aracımla işe gittim geldim sorun yoktu 30 km, Akşam sağlık kabinine gittik 400 metre, dönüşte Araç gazda çalıştı 15-20 metre sonra gaz yemedi stop etti vurdurarak çalıştırmaya çalıştık çalışmadı, benzine aldık çalışmadı hava yapmış olabilir diye karbüratöre benzin döküp Marş a bastık çalışmadı ama eksozdan silah sesi gibi ses geliyor marşı uzun basınca ama yine ne gazda ne benzinde çalışmıyor hava filtresi ni değiştirdim karbüratörü açık bıraktım bir saat motor boğuldu işe içindeki gaz benzin uçsun diye, bir saat sonra gittim yine çalışmadı, karbüratöre az bişey benzin döktüm biraz zotlayınca çalıştı ardından gaz yemedi stop etti, tekrar karbüratöre benzin döküp denedim çalışmadı, biraz daha zotlayınca yine pat pat ses yapıyor ama çalışmıyor, ne önerirsiniz, teşekkürler

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:56:35

Kontrol ederek bakmak lazım, buradan birşeyler söyleyip yanlış yönlendirmeyelim. Saygılar.

Akın balcı
Akın balcı

22.02.2018 05:50:08

Abi s.a arac 96 dogan slx uzun yoldan geldim arac 5 6 gun calistirmasim dun bastim almadi bi 10 dakika felan ugrastim marsa basiyorum egsoz dan pat diye ses geliyor almiyor 10 15 dakika sonra zor bela calisti ve isinana kadar gaza basinca pat pat yapiyor bugun yine denedim calismadi akuyude bitirdim ne yapmaliyim

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:57:17

Ateşleme'de bir problem olabilir, subaplara felan da bakmak lazım, birçok sebebi olabilir.

Sinan özekinci
Sinan özekinci

23.02.2018 15:42:35

Merhabalar 97 polom var lpg li gecen arabayi kullandim aradan 2 saat gecti tekrar calistirmak istedigimde marsa basiyorum 5.10 sn sonra stop ediyor. Elim marsta kalinca vitese koyuyorum gider gibi oluyor ama atop ediyor. Benzini biraz dipte kullaniyorum. Bir tamirciye sordum elektrikten olabilecegini söyledi. Banada benzin pompasindan gibi geldi. Ne yapmam lazim yardim edebilirmisiniz.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:58:26

Bence de benzin pompasından gibi, Kontrol ederek bakmak lazım, buradan birşeyler söyleyip yanlış yönlendirmeyelim. Saygılar.

Mahmut ünlüssoy
Mahmut ünlüssoy

23.02.2018 17:02:50

Marş motoru yanmışsa vurdurarak çalışırmı

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:58:43

Çalışır.

Bahri bur
Bahri bur

25.02.2018 01:01:29

Ben yurt dışında yaşıyorum araç ford edge Benzin alırken stop ettirdiğimde çalışırken tekliyo araç düğmeyle çalışıyo basıyorum bekliyorum en az 5-6 saniye çalışmaya çalışıyo stop ettirmeden benzini fullediğimde motor lambası yanıyo iki üç güne geri sönüyo sebebi nedir

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 14:59:40

Çalışırken tekleme kötü yakıt, yıpranmış filtre vb. gibi sebeplerden olabilir. Bakmak lazım. Geçmiş olsun.

Ayhan olmez
Ayhan olmez

26.02.2018 21:31:38

Hocam 93 model kartalin var yol bira z yokuş çıkıyordum ve garaja gireceğim sırada araç is top etti .ve tekrar marsa bastım ve hiç ses gelmedi .akuye baktım akü sağlam . sorun mars motorunda mi yoksa motorda mi

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

02.03.2018 15:00:46

Marş basıyor ise marş motoru sağlamdır. marş basmıyorsa marşa giden akü kablolarını ve kayışları kontrol etmekte fayda var. Sigortalara da bakın.

Ahmet
Ahmet

03.03.2018 17:35:31

Sa . Hocam 1989 kartalm var dıspırator bujı bujı kablolarım hepsı yenı sıccaken kapatıp actgımda calısıyor sogguken veya nemı yagıslı havada sabahları aracım ateslme yapmıyor dolaysıyla calısmıyor ne benzn nede gazda ama bır kere calıstkkan sonra motor sıcak oldgu surece hıc bı problem yok Ama sogukken calısmama problemı ne olabılır yardım

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

10.03.2018 00:26:55

Aleykümselam Ahmet bey. Sizin probleminiz yine elektrik kaynaklı. Aracı akşam sıcakken stop ettikten sonra sabaha kadar motor soğudukça üzerine terleme yapma ihtimali var. Bu terleme sonucu bujilerin içi de ıslanıyor olabilir. Tabi ki bir kere çalıştıktan sonra su, buhar hiçbir şey kalmaz. bir de aldığınız malzemeler kalitesiz ya da distribütörünüz bozuk olabilir. Hiç başınıza geldi mi bilmiyorum. Elektrik parçalarında değişim ve garanti olmaz arabalarda. Cihaz sıfır da olsa arızalı çıkma ihtimali var ve yaşanmış durumlardır. Söylediklerim kesin değil baktırmadan bilemezsiniz ama benim tespitim bu yönlerde

Ayhan kartal
Ayhan kartal

06.03.2018 21:39:36

Hocam mrb aracim citroen jumper motor sicakken bazen mars basiyor calismiyor ayda bir iki defa yapiyordu bugun uc kez yapti bilgisayara bagliyoruz ariza gostermiyor 10 15 dakka ugrasiyorum sonra calisiyor ariza tespitte kizdirma bujisini biri arizali diyor ama sabah hic soru olmadi

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

10.03.2018 00:06:36

Ayhan bey sizin sorduğunuz soru hakkında çok fazla yaşanan problemlerden biri. Önümüzdeki günlerde bu konuyla alakalı bir yazı yayınlayacağım. Bizi takip etmeye devam edin. Teşekkürler.

Ahmet ertan
Ahmet ertan

08.03.2018 13:36:31

Merhaba 98 polo classic kontak açtığımda herzaman yanan lpg göstergesi yanmıyor yanmadığı zamanlarda araç marş yapıyor ama çalışmıyor bunu bazen yapıyor bazende lpg gösterge yanmasa bile çalışıyor bazen çalışmıyor normalde herzaman kontak çevirdiğimde lpg göstergesi yanıyor idi bu neyin habercisi olabilir. Teşekkürler

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

10.03.2018 08:34:35

Merhaba Ahmet bey. Arıza lambaların yandığı cihazın soketinden dolayı da olabilir, araca inip binerken cihaza bağlı olan kabloya zarar vermiş olabilirsiniz. Ya da LPG tankında bağlı olduğu tesisat kablolarındadır. Çünkü bazen yanmazken de çalışıyor bazen yansa da çalışmıyor diyorsunuz. Bence yönlendiricinin değişmesi gerekli yani doluluk oranını belirten göstergenin.

Mahmut öz
Mahmut öz

10.03.2018 17:41:36

Selamın aleyküm aracım 2006 model Renault clio motorunu yıkadım marş basıyor fakat çalışmıyor

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

11.03.2018 00:33:25

Aleykümselam Mahmut bey. Aracın motorun yıkamak ya da yıkatmak çok tehlikelidir. Mümkün mertebe çok kirli veya yağlı değilse bezle güzelce silmek daha sağlıklı olacaktır. Yok illa içime sinmedi yıkayacam diyorsanız o zaman da profesyonel ve özellikle tavsiye edilen bi firmaya yıkattırın. O zaman bir problem çıkarsa bile mesuliyetini üstlenirler. Büyük ihtimalle sizin probleminiz motor bölümündeki sigorta kutusu haricinde ekstra bir sigorta filan varsa o patlamış olabilir. Onu bi kontrol edin etraflıca bakın. Marş aksamına bağlı kablolarınızı kontrol edin. Bujilerinizde koruma kapağı yoksa sökebiliyorsanız sökün güzelce bir silin tekrar takın. Çünkü marş basıyor da çalışmıyorsa büyük ihtimalle bu ikisi haricinde ihtimal düşünemiyorum ben.

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

11.03.2018 00:42:37

Fırat bey sizin arızanız biraz sıkıntılı. Çok emin değilim ama kesin olmamakla beraber bu kaçak marş motoruna, marş dinamosuna, şarj dinamosuna zarar vermiş olabilir siz kaçağı tespit edene kadar uzun bir süre bu şekilde kullanıldıysa filan. Ama dediğim gibi kesin olmamakla beraber benim kanaatim bu yönde.

nihan
nihan

19.03.2018 22:53:47

2005 model kia picanto otomatik vites benzinli aracım var, 5 ay önce aldım. 1 hafta önce kontağın çalışmasıyla ilgili sorunlar yaşadım. Kontağı açıp marşa bastığımda bir iki defa araba çalışmıyordu sonra çalışıyordu. Teknik servise götürdüm marş dinamosunu ve marş kömürünü değiştirdi. ilk gün sıkıntı olmadı ikinci gün marş hiç basmadı. Yine teknik servise götüdüm bu defa akü arızalı denildi. Aküyü değiştirdik. Aynı gün arabayı park ettim. Marşı kapatıp kontaktan anaktarı çıkardığımda bile motor çalışmaya devam etti. Aynı servis yine baktı marş motorunu falan kontrol etti araç çalıştı. Akşam üzeri yine aynı şeyleri yaşadım. Ya hiç çalışmıyor yada hep çalışıyor. Sorun neden kaynaklanıyordur? Anahtarda sorun olabilir mi??? Acil yardıma ihtiyacım var Şimdiden teşekkürler

Hamit Uzel
Hamit Uzel

21.03.2018 01:27:23

Selamün aleyküm kardeşim. Benim 2013 Fiat Linea dizel Euro 5 aracım var....aracım son günlerde 3/4 basmada Zor çalışıyor.....(akü yeni..hava filtresi yeni..mazot filtresi... Buji yeni... Egr valfi ve boğaz kelebeği temizlendi) bu iş epeyce canımı sıkıyor.... neden kaynaklı olabilir acaba.. şimdiden teşekkürler

Mehmet Guven
Mehmet Guven

26.03.2018 13:19:48

Merhabalar, daha önce aracımı üç gün kullanmadığımda marş basmadığı olmuştu, akü takviyeyle halletmiştik. Akü yeni olduğu için elektrik kaçağı olabileceği şüphesiyle çok da tanımadığım bi oto-elektrikçiye götürdüm, kaçak tespiti yapmadı (yada yapamadı). Biz de herhalde lambalardan birini açık unuttuk falan diyerek konuyu kapattık. Bu olayı takiben iki ay kadar hemen hemen her gün aracı çalıştırdım ve herhangi bir sorun yaşamadık. Fakat iki gün çalıştırmadıktan sonra dün 15 dk sürüş yapıp aracı park ettim, parkın hemen 2 dakika akabinde motor çalışmadı. Kontak 2. konuma geliyor, göstergelerin tamamı yanıyor, ama 3. konumda motor çalışmıyor. Farlar sorunsuz yanıyor, Akü ışığı yeşil, kutup başları da normal görünüyor. Dünkü vaziyet buydu. Bugün denediğimdeyse uzaktan kumanda çalışmadı, anahtarla açtım ve haliyle alarm çalıştı. Göstergeler dünkünden farklı olarak çok daha zor yandı (yanıp sönüyor, titriyor vs.) Şimdi akü takviyeyle yine çalıştırabileceğimi düşünüyorum fakat sonrasında aküyü mü değiştirmeliyim yoksa elektrik kaçağı tespiti için iyi bir otoelektrikçi mi arayayım? Yahut başka bir sorun olabilir mi, ne önerirsiniz?

AHMET SARI
AHMET SARI

03.04.2018 11:26:01

2012 hundai elantra otomatik vites brc marka lpg sistemi takılı bir araç. Marş basıyor ama araç çalışmıyor. Benzin deposunun altına sert bir şeyle vurulunca çalışıyor. Arıza ne olabilir. Elantralarda kronik bir durum diyorlar. ne olabilir. Teşekkürler.

Samet BAL
Samet BAL

04.04.2018 23:27:45

Selamun Aleyküm, iyi geceler, 96 model tipo sx (karbiretorlu) aracimda marş basıyor, gaz var( gazda kullanıyorum) yağı suyu var, akü durumu iyi ancak çalıştırmakta güçlük çekiyorum. 1. Olağandışı olay, istasyondan gaz aldıktan sonra ilk marsta çalışıp 1 saniye sonra stop ediyor 2. Durum, sabahları motor soğukken belki 9 10 marsta zor çalışıyor, bugün çalıştırmakla uğraşırken akü zayıfladı, hatta çalıştı ve hemen stop etti. Takviye yapıp 3 4 marsta çalıştırabildim 3.durum ise motor sıcakken genelde çalışıyor bir marsta olmasa bile ikinci üçüncüye çalışıyor. Ustaya götürdüm bujilere baktı, gaz beynine role bağlı ona baktı, roleyi yeniledi. Sorun düzelmedi. Başka ustaya götürdüm akünün yanında bir soketli kablo var ona dokundu çalıştı( bu durum tesadüf te olabilir) soketi iptal edip direkt bağladı, bir zaman kullandım sorun yine basgosterdi, galiba o kablo devir saatine bağlı volant musuru idi. Çünkü onla oynarken devir saati sapitiyordu. başka ustaya baktırdım, oda çalışmadığı zaman görelim dedi, bişey yok bunda dedi, tüp benzin anahtarının tık diye ses gelmesini beklemeden direk marş vur dedi. Başka usta kalmadı sanayide, sorunu bulamıyoruz,

Beytullah
Beytullah

15.04.2018 11:27:48

İyi günler yolda giderken v kayışım kopmadığı halde sarmış aşınmış giderken elektriği kesiti şuanda kayış döndüğü halde araç çalışmıyor çatır çutur sesler geliyor sorun ne olabilir acaba şimdiden teşekkürler

KARAHAN
KARAHAN

25.04.2018 20:17:01

Merhabalar aracım 2011 Citroen nemo 1.4 hdi bakımı 2 ay önce yaptırdım aracımın aküsü 1 sene önce değişti garantisi var gösterdim akü %97 çıktı akü sağlam marşa basıyorum zorluyor ama çalışmıyor 2. Sefer basıyorum yine zorluyor sonra çalışıyor sorun ne acaba teşekkürler.

Melih özpiro
Melih özpiro

10.05.2018 23:28:52

İyi akşamlar bende fiat ducato var eski model 2007 araba marşa basıyor ama çalışmıyor yakıt müşüründen arıza verdi beyine pc bağlanıyor biliyosunuzdur yenisini taktım barıza yok gösteriyor ama çalışmıyor neden olabilir pompacıda baktı elektrikçide ikiside birbirne atıyor şuçu neden olabilir

Ali
Ali

16.05.2018 15:40:17

2003 2.2 zafira var geçenlerde yağ ve filtreleri değiştirdim. Sonra aracım çalışıyor fakat birkaç saniye sonra stop ediyor. Sonra birkaç kez denedikten sonra tekrar çalışıyor. Yardımcı olabilir misiniz.

Halilibrahim Altay
Halilibrahim Altay

25.05.2018 23:53:46

2000 model fort fokus diesel araç seyir halinde stop etti tekrar marşa denedim tık yok 2 dakika sonra tekrar çalıştı 2 km gittim aynı sorunla tekrar karşılaştım sanayiye bıraktım çok acil yanıt bulursam memnun olurum arkadaşlar

Ufuk
Ufuk

28.05.2018 23:14:17

Araç bazen anahtarı çevirince çalışmıyor bazen çalışıyor. Bazen de bir kaç kez yaptı çalışıp sonra titreyerek sönüyor. Gün boyu sürdüm sorun yok; park ettim 5-6 saat sonra çalıştırdım anahtarı döndürdüm çalışmadı. Hatta vurdurduk çalışmadı bir kaç kez sonra anahtarı çevirdim çalıştı. Garip bi arıza var ama bilemedik

Serkan kısa
Serkan kısa

31.05.2018 10:22:18

98 model rl brodway yagmur yagdıgı yazman arac calısmıyor güneşli havada arac calısıyor bunun nedenini ogrenebilirmiyim

Sedat güven
Sedat güven

31.05.2018 21:55:25

Hocam iyi günler. 2014 astra j 1.4 turbo hb lpg li araç sahibiyim. 2.el aldım. 2.ayında bir gece marşa bastım araba çalışmadı. Servo direksiyon ve servis park yardımcısı uyarıları çıktı. Akü takviye ettik fayda etmedi. Ertesi gün sabah bakayım dedim çalıştı! Servise gittim, arıza yaptığında arayın dediler. Bi 2 ay sorunsuz çalıştı. Sonra gene bi gün kontağı çevirdim tık diye bi ses geliyo, araba çalışmıyo. Gene aynı uyarılar gözüktü. Çekiciyle servise gittim. Yazılımı düzelttik dediler, sıkıntı yok dediler. Servisten arabayı çıkarayım derken araba gene çalışmadı:) tam 1 hafta serviste kaldı dedilerki direksiyon kutusu arızalı. Bi ton para verdim. 2 gün sonra gene çalışmadı!!! Hayattan soğudum, araba çarşının ortasında şimdi!! Ne yapayım, problem ne olabilir sizce?? Teşekkür ederim...

Ali
Ali

18.07.2018 06:11:35

Hocam akşam enjektörün orayı açıp temizledim araç sonra marş bastı fakat çalışmadı suan marş da yok ne yapmalıyım

Ekrem can öz
Ekrem can öz

25.07.2018 10:53:34

Aracım Şahin s 1. 6 motor Kontağı açtığımda hiç bir gösterge yanmıyor fakat marş basıyor lambalar yanıyor korna çalışıyor ama araba çalışmıyor ne yapabilirim

tuncay aktaş
tuncay aktaş

06.08.2018 09:16:35

2006 ford cornnet var ustam araba da farlar teyp hepsi çalışıyor bazen basıyorm çalışıyor aradan zaman geçiyor basıyorum çalışmıyor tamircime götürdüm araba orada hiç bir hata vermiyor ne yapmamız lazım şimdi den teşekür ederim

Ufuk berber
Ufuk berber

02.09.2018 13:31:01

Bende Hyundai excel var araba birden stop etti bujileri değiştirdim fakat halen çalışmadı ateşleme yapmıyor bi yardımcı olursanız sevinirim

Ayhan
Ayhan

21.09.2018 12:22:37

Selamlar Fezullah bey Benin 2004 ford cmax 1.6 dielectric aracim Ramada Yukari biraktigimda calismiyor. Aracim rampada Asahi biraktigimda Rahat calismiyor. Ariza nedeni ne directly new ola bilir. Next yapmamlazim Ankara day I'm Ever mumkun ise usta tavsiyeniz var ise 542 840 1759 nolu telefondan bana ulasir iseniz cok sevinirim. Internette pek girmiyorum Yardimci olursaniz cok sevinirim. Iki defa bu sorun ile sanayiye gittim sonuc alamadim Tesekkurler saygilar

Erhan kiraz
Erhan kiraz

21.09.2018 12:58:17

Merhaba bende 2011 nissan xtrail var dizel2.0 aracım sabah akşam soğuk sıcak farketmeden herzaman değilama ortalama haftada 2-3 defa çalıştıktan sonra stop ediyor ve 3-4 defa uzun uzun marşa bastıktan sonra çalışıyor ve sürüşte hiçbirzaman sıkıntı çıkarmıyor ama bu çalışmama durumunu yapınca göstergede hem kırmızı hemde sarı motor ışığı yanıyor 1-2 saat içinde kırmızı ışık sönüyor 1-2 gün içindede sarı ışık sönüyor ustalar pek anlam veremedi beni bilgilendirirseniz sevinirim

Murat ardıç
Murat ardıç

23.09.2018 14:37:25

Aracım calışmıyor marsa bastığımda kısa deve oluyomuş gibi ses geliyo ne yapmalıyım cevap yazar sanız seviniri

Erdogan
Erdogan

24.09.2018 15:53:21

Arac fiat palio benzin calisiyor 10 saniye sonra tekrar sonuyor gosterge panelinde enjeksiyon isigi sonmuyor nedendir hocam

Soner
Soner

28.09.2018 20:51:59

Arkadaş Tofaş Doğan da bu sabah marşı çevirdigimde vijjj diye ses geliyor ne yaptıysam çalıştıramadım vurdurmama rağmen çalışmıyor yardımcı olun çok acil

Tunçer Özan
Tunçer Özan

14.10.2018 21:39:51

Volvo S40 aracım var marş basıyor ama çalışmıyor benzin geliyor gazda da çalışmıyor nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim 05050518951

Hüseyin
Hüseyin

15.10.2018 21:20:03

2006 ford fiesta 1.4 dizel arabanın silindir kapağı rektefe edildi toplandıktan sonra araba çalışmadı herşey yerli yerinde sadece enjektörlere elektrik gelmiyor sebebi ne olabilir

Ali Karaer
Ali Karaer

16.10.2018 13:02:23

Merhaba benim 2013 dacia sandero 1. Dci aracım var.Araba ilk çalıştığında sorun yok belli mesafe gidip kontağı kapatıp tekrar çalıştırmaya çalıştım marş basıyor ama araba çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim bu durum aon 1 ay içinde oldu

Ömer kalmaz
Ömer kalmaz

17.10.2018 23:42:47

Selamın aleyküm hocam araçım 93 model olup dogan slx dir. Siz bana yardimci olursunuz diye yazmak iştedim ateşleme bobini eteşleme gelmiyormiyor gelmedigi içinde bjjilere ateş gitmiyor ateşleme bobinide elektiriklidir. Bobindeki koployu cıkarjm araç şasesinde deneme yaptım hiç fayda yok dedim bobinde dir sıkıntı koplosundan tut ateşleme bobinine kadar yeniledim bobine ateşleme gelmiyor marş alıyor ama çalısmıyor lpg ışıgıda ilkde sarı yanıyor ilk vevirmede sınra marl yapınca yanmıyor normelde yanması lazım bana bi çözüm önerirmisininiz tşkler.

YASİN
YASİN

16.11.2018 12:09:13

selamlar ustam. benim aracım 98 model otomatik golf 3. aracım çalışır durumda, durup kalkmalarda veya yokuşları çıktıktan sonra vitese geçmiyor. motor çatlayacakmış gibi ses çıkarıyor. devir 5-6 bini buluyor. ayağımı gazdan çektiğimde tak diye atıyor ancak 3. vitese geçiyor bu sefer. sizce sorun ne olabilir. hangi parçayı nasıl tamir ettirebilirim.

Yusuf
Yusuf

17.11.2018 08:32:09

Hocam benim arabam mars basıyor ama çalışmıyor Bu hergün olmuyor arada bi yardımcı olurmusunuz

Dogan
Dogan

17.11.2018 23:27:33

Hocam aracım tofas 89 model şahin aracım aküyü yeni şarz ettim marsa basıyorum aracım calismiyor iki üç sefer demedimmi aracım akışı zayıf mis gibi calismiyor

Gokhan kazdal
Gokhan kazdal

18.11.2018 19:21:40

Arkadaslar bende megan 2 dizel var bu arac 5 6 saat durdugunda anaktari sokup calistiriyorum calisiyor istop ediyor 5 alti kez ayni yapiyor sonra calisiyor daha istop etmiyor aksam istop ediyom sabah gittigimde yine aynisini yapiyor sorun nedendir bir bilgi.verirmisiniz orjinal mazot filitresi taktirdim yine ayni depodanmi gelen hortumlara bir sikintimi var acaba lutfen bana yardim edin

Akif babur
Akif babur

21.11.2018 00:18:26

Meraba jetta 2006 model 1.6 düz motor aracım var iki gün önce yoldaki taşa carptım aractan ses gelmeye başladı alt koruyucu metal kapaktır diye umursamadım daha sonra aracim çalısırken stop etmeye basladi aralıklarla daha sonra gaza basmadığım an stop etmeye başladı ön taraftan tıkır tıkır ses hava boşalır gibi sesler gelmeye başladı şimdi marş basıyor çalışacak gibi oluyor hic çalışmıyor ön taraftan yanık kokusu geliyor sebebi ne olabilir bilgisi olan varsa çok memnun olurum

Firat
Firat

22.11.2018 10:58:02

Hocam merhaba Öncelikle bu faydalı bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Bende 99 Model Felicia var. Kontağı çevirince hır hır diye kuvvetli bir şekilde dönüyor. Ama marşı çok geç alıyor. Sebebi ne olur direkt sanayiye götürmek istemiyorum. Lgp de deniyorum.

Mehmet
Mehmet

22.11.2018 17:42:27

Merhaba bende 97 model 306 var kontağı ikinci kademe çevirdiğinizde bıızzz diye bi ses çıkıyor araba tek marşta alıyor . Eğer o ses çıkmassa ne lpg de ne benzinde nede vurdurarak çalışmıyor . Bu sorunu yaşayan varmı acaba yada o ses hangi parçadan geliyor olabilir ? Yardımlarınızı bekliyorum .

Aydın dereli
Aydın dereli

23.11.2018 15:53:57

Aracın 1999 golf otomotik aracımda mars basınca çalışmıyor hiç ses gelmiyor kaputu açıyorum akü başlarına çekiçle vuruyorum mars aliyor bazen yapmıyor arada tekrarlıyor ustalara gidiyorum aküyle alakası olmaz diyorlar aküyü orcturuyorum iyi seviyede çıkıyor cevap verirseniz sevinirim

Ömer bayındırlı
Ömer bayındırlı

27.11.2018 23:46:17

öncelikle merhaba dogan bir aracım var lpg açıyor marş basıyor ancak araç çalışmıyor ittirdim yine olmadı acaba neden saygılar

Ümit hének
Ümit hének

04.12.2018 23:52:53

Hafzullah bey aracım 2000 model laguna 1 Benzin lpg aracim marşa basiyor ama çalışmıyor 5 6 defa basınca çalışıyor arada çalıştıktan sonra normal haline geliyor sizce nedeni ne olabilir

Murat palta
Murat palta

06.12.2018 00:50:06

S. A hocam bende mercedes sprinter 313 minibüs var. Araç sıcak soguk farketmio marş basıo ama çalışmıyor genelde sıcak iken. Çalıştırmak için mecburen fren balata spreyı sıkıyoz marşa basarken o sekilde calısıyor. Geri stop ediyoz normal şekilde çalısıo tekrar. Ama çalışmadı zaman bir kereye mahsus sprey sıkmak gerekio. Enjektörlerin bakımı yapıldı biri arızalı dediler degıstırdık. Mazot pompası arızalı dendı onuda degıstırdık mazot pompasının içi parçalanmıs talaş olmuştuu içi hep. Müşürleride degişti. Ama dedim gibi bazen ansızın çalışmıo sprey olamadan. Napmamız lazım. Ateşleme ile ilgili olurmu. Ateşleme ise neden herzaman deilde bazen bu hatayı verio. Mozattuda opetden alıyoz hep. Önceki sahıbı rastgele alıyordu da

Ismail
Ismail

09.12.2018 23:46:59

S.a ustam aracim honsa98 ies yola giderken istop etti ustaya görürdüm elektrik dedi elektrikçi baktı dispretor elektrik geliyo dispretörden elektrik çıkmıyo bobin dedi değiştirdik olması soket dedi değiştirdik olması beyinden diyo şimdide aracımdan soğudum lütfen yardim

Metin ege
Metin ege

11.12.2018 21:17:10

Sayin ustam lutfen yardım edin. Aracın Alfa Romeo 166 v6 turbo aracimı calistiriyorum yola çıkıyorum araba ısınıyor ışıkta dururken stop ediyor ve 10 15 dk kontağı basıyor giy giy giy giy diyor ama calismiyor. 10 15 dk sonra hiç birşey yokmuş gibi çalışıyor. Bugün egzoz sisteminde tamirat yaptırdım 4 saat araba soğudu işlem bitince yine giy giy giy çalışmadı geri geri 3 m ittik hemen çalıştı sorunu bulamadilar. akü sıfır. Teşekür ederim

Barış
Barış

16.12.2018 20:32:46

Merhaba. Bnde 98 model ford escort var. Araç marş alıyor ama çalışmıyor bazen kendi kendine çalışıyor fakat arabayı stop ettiğim zaman Araba çalışmıyor çalışması için epey bir bekliyorum. Yani anlayacağınız araç canı isterse çalışıyor istemezse çalışmıyor Fakat her zaman maaş alıyor maç sorunu yok araba marş alıyor fakat çalışmıyor Bunun sebebi ne olabilir şimdiden teşekkürler.

Şerif
Şerif

18.12.2018 14:55:43

Aracım skoda roomster 1.4tdi 1hafta önce sabah aracım 4 5 marşta zorla çalıştı bugün çalışmadı aracımı aldığımdan beri skoda özel servisi bakar başka usta eli değmemiştir kendileri yakın arkadaşımdır çağırdım geldi makineye bağladı hiç arıza göstermiyor hava filtresine giden hortumu açtı balata spreyi sıktı 2 3 marşta çalıştı bidaha tek marş çalışıyor tahminen depo yakıt pompası dedi kesin diyemem dedi sıkıntım devamlı uzun yoldayım başka ne olabilir sizce yoksa teşhis doğrumu arızayı nerede ne zaman yapacağı belli değil şimdiden teşekkür ederim

Mehmet güneş
Mehmet güneş

18.12.2018 23:26:14

Selamün aleyküm benim araçta ustam 15 gündür ilk marş sorunu vardı tüpü ortaya alıp bi elimle marş basarken diğer elimle açıyordum marş alıyordu havaların soğumasıyla bügün aynı şekil marş bastım alıyor stop ediyor patlatma sorunu yapıyor neden acaba efsane kasa toyota

Murat tan
Murat tan

20.12.2018 07:45:44

Meraba usta benim aracim 2014 model fiorini aracim sabah calistirdigimda mars basiyor ama motor calismiyor bi iki denemede zorluyarak calisiyor goturdum bi yere enjektorlerde bise yok diyor bujileri degistirdim hepsini herhangi bir ariza gostergeside yanmiyorr usta elektrinik beyinde sikinti vardir dedi yardimci olabilirmisiniz

Harun Bolut
Harun Bolut

21.12.2018 21:13:36

Reno 19 arabam giderken egsozdan patlama sesi geldi ve stop etti çalışmadı marş basıyor elektrik geliyor ama çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Cemil Gençyiğit
Cemil Gençyiğit

28.12.2018 22:07:06

Linea 1.3 euro 5 2013 model araba bazen stop ettiğimde düşük çalışıp 2 sn sonra stop ediyor 10 dk bekliyorum hiçbirşey olmamış gibi calisiyor pompaciya görürdüm ne pompada ne enjektorde sorun gözükmüyor egr diyor kimi basinc sensoru cihazda cikmiyor araba çalışınca hatayı siliyor beyin piskolojim bozuldu

Ali selcuk
Ali selcuk

08.01.2019 01:36:42

Hocam kolay gelsin bende 94 model civik var araba calisiyor bazen gittigi yerde sönüp calismiyor 1 saat bazen yarim saat snra calisiyor bütün sanayiye baktirdim bulamadilar arzayi yardimci olun lutfen

muammer doğan
muammer doğan

11.01.2019 08:46:58

hocam motor suyu donmuş antifrizi kontrol ettirmediğim için tabi sonra akşam işten gelim marşa bastım hemen çalıştı ama çat pat küt deyip 10 sn sonra kendi kendine istop etti bende bıraktım ertesi gün yine çalıştırayım dedim bu kez marşa basıyor kayışlar dönüyor ama çalışmak istemiyor gibi hiç almıyor ne oldu bu araca triger kayışı kopmuş olabilir diyorlar vitese atıp marşa basınca araba ileri atılıyor araç tabi hala don boruları söktüm güneşe karşı kaput açık bekliyor sanayi yok kapalı yerde yok açılana kadar beklicem ama ne olabilir bi anlasam

Ido atilmis
Ido atilmis

11.01.2019 19:19:27

Değerli ustam benim bitane 2007 bir 3 dizel turbo opel astram var havalar soğuk sabahları çalıştırdığımda marş basınca çalışıyor 2 .3 saniye sonra stop ediyor bu zamandaki ustalarda guvenmiyom sorununu öğrene bilirmiyim saygilarimla

Münevver gezer
Münevver gezer

15.01.2019 16:40:59

Sa hocam benim araba conta yaktı yaptırdım ama arabanın çekişi düştü sibob ayarı yaptırdım çekişi düzeldi ama araba sabahları çalışmıyor vurduğunda çalışıyor hareket ettikten sonra çalışmasında bi sıkıntı olmuyor aksam bırakıyorum sabah yine çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim arac 92 sahin

Uğur Can
Uğur Can

27.01.2019 21:27:28

2000 kartal'ie enjeksiyonlu giderken stop etti bidaha çalışmadı elektronik beyin sıkıntısı olduğunu söylediler acaba doğru mudur teşekkürler

Osman Demir
Osman Demir

06.02.2019 22:36:43

İyi günler hocam. 2011 Polo 1.2 benzinli aracım var. -25 -30 lara kadar düşüyo yaşadığım yerde sıcaklık. Bugün evden çıktım 200 metre gittim araba birden istop etti. Daha sonra usta hava filtresine giden yola balata spreyi sıktı sonra çalıştı araba. Sizce neden olabilir bu durum. Akü ile alakalı olabilir mi? Teşekkürler

Nevzat acikgoz
Nevzat acikgoz

07.02.2019 09:14:15

Aracın mars basıyor çalışmıyor fakat vurdurunca çalışıyor problem ne olabilir tskrlr

HALİL DOĞAN BALABAN
HALİL DOĞAN BALABAN

12.02.2019 12:28:41

s.a. benim aracaım peugeot 406 ateşleme bobinine elektrik gelmediğini söylediler. bu konuda ne yapabilirim. ustanın biri elektrikçinin bakması lazım dedi , elektrikçi beyincinin bakması lazım dedi ne yapacağımı şaşrdım. Teşekkürler

Mustafa Yıldırım
Mustafa Yıldırım

14.02.2019 02:51:19

Selam aleyküm hocam bende 99 model Hyundai Accent 1.5GLS var. Aracın bundan 3 yıl önce yolda giderken araç kerkinoyordu sonra stop etmeye başladı . Aracı ustaya götürdüm Krank sensörü değiştirdi sonuç alamadık .sonra araç yolda giderken stop etmeye başladı . Stop edince biz kaputu açıp tesisatı dokuzuncu araç o şekilde calismaya başladı . Araç elektrik kesiyordu. Elwkteikciye gittim geri Vites tesisatı ndan ateşleme için elektrik verdi gene sonuç alamadık gitmedigim usta kalmadı. En sonunda ateşleme bobini değiştirdik 3 yıldır sorun yoktu .araç tekrar aynı sorunu tekrar etmeye başladı krank sensörü tekrar değiştirdik sorun devam ediyor . Usta tesisatini göster diyor çözüm nedir bilemiyorum. Yardımcı olursan memnun olurum .

Muhammed bayirli
Muhammed bayirli

11.03.2019 16:37:57

Selamun aleykum kardeşim r19 kullanicisiyim arabayı sorunsuz çalışıyo fakat kendim istop ettlrdlgimde bida çalışmıyor 5 10 dk bekledikten sonra çalışıyor sorunu ne olabilir cevabını bekliyorum simdiden tesekkurler

Burhan guler
Burhan guler

27.03.2019 00:10:32

Arkadaslar size basimdan gecen olayi anlaticam . Oncelikle calismayan araba ya benzin pompasi yada ateslemeden calismaz benzin pompasinin rolesindende olabilir . Benimki farkliydi . Atesleme yoktu benzin pompasinda tepki yoktu ve benzin lpg gostergesi isiklari yoktu . Ama sigkrtalarda gercelten atik degilmis . Sorun aracta ana soketlerden birinin oksitlenmesinden kaynakliymis baya ugrasmistim elektrikci sagolsun problemimi kafaya takti ve 2 gun ugrasarak cozdu soketi temizledik ve calistirdi . Bu soket atesleme bobininin beyinden sinyal aldigi bir soketti . Araba 1.6 16 v sienaydi ..

Yusuf bağrıyanık
Yusuf bağrıyanık

29.04.2019 21:42:59

Merhaba 2006 model 206 1.4 hdi dizel aracım var marş bastığım zaman tek marşta kimi zaman alıyor kimi zaman çalışıp stop ediyor mazot pompalayınca çalışıyor ama el pompa sistemini orijinaliyle geçen hafta değiştirdim ama sonuç hala aynı kimi zaman yapıyor kimi zaman yapmıyor

Haşim Daldaban
Haşim Daldaban

30.04.2019 09:07:59

Hocam s.a 2015 yeni kasa 1.6 doblo var Aksam park ettim sabah geldigimde çalışmadı Kontağı bi tık çeviriyorum ışıklar yanıyor Çalıştırmak için bir daha çevirdiğimde tirtt diye ses geliyor ve bütün elektrik gidiyor lambalar kapanıyor. Sorun neden kaynaklı tşk ederim

Hamdi yılmaz
Hamdi yılmaz

03.05.2019 12:19:36

Araba audi a 99 model çalışıyor fakat bir km gitmeden stop ediyor gazı var baktım çalıştırmak için marşa basarken ekranda yağ lambası yandı fakat yaşına baktım yağı eksik değil yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim

Hilal kaplan
Hilal kaplan

08.05.2019 14:23:55

Selamün aleyküm arabanın termostatini değiştirdikten sonra araba çalışmiyor. Marşa basıyor ama çalışmıyor ne yapmam lazım

Oktay KAYA
Oktay KAYA

21.05.2019 06:16:53

Merhabalar hocam bende 2007 model albea var yaklaşık 7 ay kadar önce aldim ve aldıktan sonra bir kaç kere araba öksürür gibi olup çalışmadı mars basarken sonra sonra çalıştı tekrar akü tarihine baktim 4.5 5 senelik falan di ve akü ışığı da yanmiyordu yeni akü taktırdım ve 1 hafta falan araba tek mars ta çalıştı . Daha sonra araba aynı arızayı tekrarlamaya başladı gene marsa basınca öksürür gibi calismaya çalışıyor ama çalışmıyor 2. Derecede çalışıyor sizce sorun mars motorunda mi ? Teşekkür ederim .

Bayram
Bayram

02.06.2019 05:12:21

Selamün aleyküm üstad 98 polo var benim problem stop etme idi ışıklarda dönüşlerde frene basınca stop ediyordu ama kesinlikle çalışmada problem i yokdu ustaya götürdüm boğaz kelebeği temizlendi. Ve ne alaka ise aracım ertesi gün gaz vermeden çalışma maya başladı artık ve daha çok stop etmeye ayağımı gazdan çekince ve rolentide bile çalışmıyor devamlı ayak gazda 1 devire sabitleme yapıyorum ancak öyle rolentiyi ayarlıyoruz. Aksi takdirde hemen stop ediyor

Murat işleyen
Murat işleyen

16.06.2019 13:19:27

Aracım 94 model bmw dün eşimle yoldan geldik arabayı park ettim 2 saat sonra biryere gitmek için arabaya gittim araba marş aliyo güzel güçlü bir şekilde ama calışmıyor ilk defa yaptı böyle birşey vıurdurdum yine çalışmadı yarim depo benzin fulde gaz var sebebi ne olabilir benzin kaçağı yok baktım akıtma sızdırma yok bugün de pazar heryer kapalı yapa bileceğim bir şey varsa benim yardımcı olurmusunuz

Mithat özaraz
Mithat özaraz

06.07.2019 11:26:02

Arabam sabahlari geç çalişiyor tekliyordu filitre dişindaki mazot pompasini deyiştirdim plastik yakit sabaha kadar geri kaçiyordu 2 sefer ateşleme bujileri deyiştirdiler çare olmadi mazot filitre pompasini deyiştirdim sorun yok oldu kendim internetten fark ettim teşekurler

Mehmet Ali
Mehmet Ali

07.07.2019 13:07:32

Hocam arabam 97 model 1.6 hb polo aracım çalışıp hemen stop ediyor lpg de de çalışmıyor. Vurdurunca çalışıyor bu sorunu ara ara yapıyor ama can sıkıyor dun anahtarını değiştirdim sustali taktirdim sorun biraz daha düzeldi sabah 4, 5. Denemede çalıştı vurdurmaya gerek. Kalmadı sizce neden olabilir. Bazen yapıyor bazen yapmıyor sizce neden olabilir. Teşekkür ederim

Yahya gezici
Yahya gezici

17.07.2019 19:02:34

Arabada triger kayisi şet ayarından bujilerden en önemlisi benzin filtresinde arza varsa yada eksik takilmissa arabamda hiç bir sıkıntı yoktu tamircilere hepsine güvenmeyin sağlam aracınızı bozar bırakır

Yasin Yerlikaya
Yasin Yerlikaya

18.07.2019 22:43:11

Hocam merhaba bende 2009 model 207 var aracım daha önceki sorunu ufak bi rampada çıkmıyordu elektirikciye götürdüm bilgisayara bağladı egr den yapıyor dedi 400 tl verdim egr iptal etti araba düzeldi 1 hafta kullandım fakat bugün tekrar rampada stop etti busefer kontak basıyor ama çalışmıyor sorun neyden olabilir bilgilendirirseniz sevinirim sabah tekrar sanayiye gidecem herkes birsey söylüyor kime ne yaptıracağımı bilmiyorum kimisi enjöktör diyor kimsi kablo tesisatı kimsi soldan 1 ci enjöktörde şase var diyor hepsi de sağlam paralar istiyor ama sorun kesin çözülecek diyen yok malesef

Ali TEKELİ
Ali TEKELİ

23.07.2019 01:11:01

Lada samara 2000model aracım var ilk marşa basınca çalışıyor 70 km gibi yol gidince stop ettiğim zaman çalışmıyor uzun süre beklersem yada vurdurursam çalışıyor sorun ne olabilir yardımcı olurmusunuz

Burak Azat
Burak Azat

27.07.2019 15:55:20

Mrb 1.6hdi berlingo var sıkıntısız calişiyordu araç parkettim geldiyinde marş basmadi farlar teyıp calişiyordu marş basmiyo Du vurdurup sanayiye gittim komur u bitmiş diye deyiştirdimbirkaçgun calişti şimdi kontagi cevirende hır hır sesgelip duruyor calişmiyor akucuye gittim ölçturdum aku den deyil dedi tşk

Ayhan Uygur
Ayhan Uygur

08.08.2019 21:27:22

1987 model bwm e30 aracım mars basiyor ateşleme de yapıyor ama çalışmıyor bugun ustaya gösterdim atesleme yaptırdı bujileri temizledi sorun giderildi o an ama şimdi yine tekrarladı sebebi nedir acaba

Mami
Mami

04.06.2020 21:15:38

Sorun neymis hocam aynisi benim e30da var

Mehmet kaplan
Mehmet kaplan

08.08.2019 22:00:52

Aracım 2008 transit fort connet 90 lik marş alıyor ama calismiyor üçüncü dördüncü denemede ise çalışıyor bide masrsa bastigimda göstergedeki herşey kapanıyor sanki araba kontağı hiç takilmamis gibi

Fuat dilsiz
Fuat dilsiz

14.08.2019 09:56:32

Mrblr 2 gün önce aracmn yagını hava yağ filtresini değiştrdm ondan sonra aracmn marş geç basmaya başladı çalşyo ama hemn istop ediyo bu sabah denedim yarm saat çalıştramadm sonrasnda çalştı ama anahtr işareti çıktı sarı ne yapmam gerekiyo acaba

Barış BAŞ
Barış BAŞ

03.09.2019 21:34:53

S.aleykum 2000 model Şahin im var Aracı Hafta sonları kullanıyorum benim Sorunum Aracın Marşı basiyor Çalışmıyor fakat aracı vurdurup calistirdiktan sonra motor ısınınca araç is top etmemde çalışıyor yani motor sicakken sorun yok tek mars çalışıyor Nedenini Bilen Varmı

Osman Yıldırım
Osman Yıldırım

20.09.2019 21:05:59

Benim araç tofaş Marşa basıyorum tırt diye ses geliyor kalıyor biraz ittiriyorum o zaman çalışıyor stop ediyorum yarim saat kadar sonra gene aynısını yapıyor 2 gündür oluyor. Aküyü yeniledim 1 ay olmadı bile, bujiler ve kabloları da değiştirdim Araç çalıştırırken farlar açık ve yanıp sönmüyor sorun ne olabilir acaba

Müslüm
Müslüm

24.09.2019 09:13:36

Selam hocam acsent era 1.5 dizel 2009 araci durdurup tekrar calistirmak istedigim de tik sesi geldi ve arac clsmyor elktri tum aksamlar aktif degil clsmyr gosterge paneline elktrik gelse bile isiklar kafa yiyor kapi otmtik clsmyr aynalar dahi kalkmiyor aku yeni takviye yaptim vurdurdum tik yok sorun nedir acab

Ali fuat
Ali fuat

10.10.2019 00:26:17

Araç 91 mdl 5.20i bmw araçda akü bitikdi aküyü değişdim fakat alarmı devre dışı bırakamadım bundan dolayı mıdır acaba araç marş basmıyor. Yoksa başka bir sıkıntı olabilirmı

osman kılıç
osman kılıç

13.10.2019 18:35:52

99 model 1.6 16 valf palio sahibiyim aracım sabahları geç çalışııyor marş basıyor alıp bırakıyor bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

Mecit KARATAŞ
Mecit KARATAŞ

18.10.2019 19:51:38

2000 model dürbün göğüs 1.4 pola gaz düğmesine eletirik gelmiyo mars basıyo araba çalışmıyo ustaya götürdüm röle dediler degistirdim bazen yolda yine sitop ediyor çalışmıyor 5 .6 saat durunca düzeliyor neden yapar açana şimdiden teşekkür ederim

Sende Yorum Yap

Benzer Yazılar