Örümcek Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Örümcek Olmaması İçin Ne Yapmalı?
Örümcek Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Her örümcek kendi çeşidine göre başka boydadır ve örümcekler eklem bacaklı hayvan kategorisindedir. Sekiz bacaklıdır ve örümcek ağ örerek avlanır. Dünyanın her bölgesinde örümcek bulunur, toprakların altına, akarsu evlere, ağaçların üstüne, ya da göllerin içine ve akla gelebilen nerede ise her yere ağ yaparak tutunurlar.

Örümcekleri Naneyle uzaklaştırabilirsiniz. Bir başka yöntem de beyaz sirke. Kestanenin tesirinden de faydalanabilirsiniz. Örümceklerin baş düşmanları arasında bir de tütün de yer almaktadır.

Evde Örümcek Neye İşarettir

Örümcekler genellikle avlarını yakalamak için ağ örmektedirler, fakat avlarını yakalamak için ağ örmeyen örümcek çeşitleri de bulunmaktadır. Örümcekler avlarını yakaladıktan sonra, zehirli olan salgıları ile avlarını zayıflatırlar.

Akabinde avlarını emerek avlarından beslenmektedirler. Örümcekler kurdukları ağa takılan böcek çeşitleri ile beslenerek yaşamlarını devam ettirirler. Örümcekler özellikle evlerde kullanılmayan veya depolarda veya bodrumlar, çok miktarda kullanılan odalarda ile kömürlüklerde bulunurlar.

Kullanılmayan veya çok miktarda kullanılan bu alanlar böceklerin yaşam şartlarına da epeyce müsaittir ve bu sebepten de örümcekler bilhassa kendi yaşam sahaları olarak bu sahaları seçerler. Tüm tenha köşe ve sahalarda ağlarını oluştururlar. Örümceklerin kurdukları ağları çıplak eller ile ifna etmek çok fazla tehlikelidir. Zira ağın dağıldığını gören ve bu duruma sinirlenen örümcek sokarak bireye zarar verebilmektedir.

Evlere ağ kuran örümceklerin ağında çoğunlukla sinek ve benzeri böcek çeşitlerine karşılaşılır. Evlerde örümcek görülmesinin en büyük sebebi evin yeteri kadar temiz olmamasından dolayıdır. Evlerde ne kadar haşere türü ya da fazla böcek varsa o evde örümcek olma ihtimali de o kadar çoğalır. Bu sebepten evde bulunan örümcek ağları ile savaşmamak için ara sıra ile evi ilaçlatmanız bununla birlikte da temizliğe yani temizliğe özen göstermeniz ile örümcek sorunu yok edebilirsiniz.

Örümcek İnsana Zarar Verir Mi?

Örümcekler ev içinde karşılaşılan haşereler içinde ön sıralarda yer almaktadır. Bununla birlikte dünya üstünde yaratıklara karşı en çok rastlanan fobinin ya da korkunun örümceklere karşı duyulan araknofobi olduğunu söyleyebiliriz. “Hep beraber yaşayalım” sloganı korkusuz bireyler örümcekler ile beraber yaşamaya uyum sağlamış olabilirler. Şayet ev içinde ağ ören veya zemin üstünde dolaşan örümcekleri görmek onları rahatını bozmuyorsa.

Bir ikaz; bir böceğe temas etmekten daima uzak durmalısınız. Örümcekler sakin ve durgun yaratıklar olarak görülebilir ama insan dokunuşunda kendilerini tehlikede hissettiklerinde muhtemelen ısırabilirler. Örümceklerin zehirleri çeşitlerine göre farklılık gösterdiği gibi emareleri de bireyden bireye fark gösterebilmektedir. Isırma neticesi batma hissi, lokal şişme, kırmızılık veya hastanede tedavisi gereken semptomlar gösterebilir. Hastalık olması halinde hekime danışılmalıdır.

Evde Örümcek Öldürmek Günah Mı?

Evde ağ yapan örümceklerin yaşamına son vermek caizdir. Zararı dokunan hayvanları öldürmek caiz.

Zararı dokunmayan hayvanları öldürmek dinen caiz değildir. Zararlı olan hayvanlara da eziyet etmeden öldürmek caizdir. Hayvanları ateşte yakarak ya da suda boğarak öldürmek uygun değildir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  1. profilAdsız

    Örümcek öldürmek caiz mi diye yazıyı bitirmiş

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *