Saç Bakımı Için Ne Yapmak Lazım

Saç Bakımı Için Ne Yapmak Lazım
Saç Bakımı Için Ne Yapmak Lazım

Doğal bakımlı saçlara sahip olmak hiç de zor degil. Basit işlemlerle sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Banyo yaparken saçlarınızı iyi bir seçilde durulamanız gerekmektedir .Çünkü saçlarınızın sağlıksız olmasına yol açar. Saç taraması saç uçlarından köklerine çıkılarak yapılır. Saçın dolaşmasını ve daha çok saçın dökülmesini engellemiş olursunuz. Kurutmaişlemi yaparken saçınızı düz bir şekilde kurutmanız saçınızın kabarmasını önler. Eğer ıslak saçlar size rahatsız etmeyecekse kendi haline bırakın kurutmak için daha güzel ve parlak saçları yakalayabilirsiniz.

Farkılılık yapmak isterseniz akşamdan banyo yapın saçlarınızı istediğiniz kadar küçük ayırıp örgü örüp yatabilirsiniz sabah açtığınızda çok dalgalı saçlarınızı kremleyip ya da saç sabitliğini koruması için saç spreyi sıkabilirsiniz. saçınınızı öne atarsanız daha kabarık ve hacimli olmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle 6 ayda bir saç uçlarını ve katlarını attırabilirisiniz saç düzleştirmek gibi ısıyla yapılan işlevlerden, saç sağlığı için uzak durun saçın çabuk yıpranmasına ve dökülmesine neden olur . Beslenme olarak; zeytin ve zeytinyağlı yemekler ve meyveler tüketin.

Saç maskesi olarak ayda bir kere zeytinyağını akşamları sürüp bone yardımıyla kapatıp sabah saçlarınızı yıkayabilirsiniz. 2 ve 3 günde bir saçlarınızı yıkayınız kendi yağsı ile beslenmesi daha güçlü ve hacimli saçlara sahip olmanızı sağlar. Eğer hergün yıkıyorsanız şampuansız yıkayın ... 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *