Semantik Makale Nedir?

Semantik Makale Nedir?
Semantik Makale Nedir?

Merhaba arkadaşlar;

Bu yazımda sizlere semantik makale nedir ondan bahsedeceğim.

"Semantik" kelime anlamı olarak "anlamlı" demektir. Semantik Seo ise adından da anlaşılacağı gibi anlamlı arama motoru optimizasyonu demektir. Tabi hal böyle olunca semantik içerik'te anlamlı içerik demektir.

Peki daha derinlere inelim.

Nedir bu anlamlı içerik?

İnternet üzerinde karşılaştığınız içerikleri okurken dikkat edin, tabii her türlü içerik değil, kaliteli ve okumaya değer içeriklerden bahsediyorum.

Mutlaka konu çerçevesi belirlidir ve bu çerçeve içerisinde size anlatacaklarını anlatır. İşte aslında semantik içerik bir diğer adı ile anlamlı içerik bu çerçevenin belirlenmesinde en büyük rolü oynar, hatta amacı budur.

  • Birinci görevi; konuyu çevreleyen çerçeveyi mümkün olduğu kadar dar tutar. Çünkü niş yani odaklanmış çalışmalar her zaman daha değerlidir ve sıralamalarda daha yüksekleri hakeder.
  • İkincisi ise; çerçeveyi mümkün olduğu kadar arama popülasyonuna yakın tutuyor. Arama popülaritesini göz önüne alır, suggestions yani önerileri göz ardı etmez.

Semantik içerik yani anlamlı içerik aslında kullanıcı bazlı anlamlı içerik değildir. Doğrudan arama motoru bazlı anlamlı içeriktir. Arama motorları da artık tanım ve anlamlarını tamamen kullanıcılardan esinlenerek belirlediği için dolaylı yoldan insanlara hizmet eden anlamlı içerik oluşturmuş oluyoruz.

Tabi bunu nasıl yapıyoruz?

Bunu yaptığımız çalışmayı armağan edeceğimiz arama motorunu çok iyi tanıyarak yapıyoruz. Arama motorunu çok iyi tanımak yaptığınız projeye ait yazıları arama motoruna çok iyi tanıtmanın ilk yoldur.

Semantik Makale, yani anlamlı içerik oluştururken kendi ürünlerimiz olan birkaç yazılımdan destek alıyoruz.

Anlamlı içerik oluşturan bu yazılımları kullanmak bize vakit kazandırıyor daha anlamlı ve daha çarpıcı yazılar yazmamızı sağlıyor. Bu şekilde yazıyı okuyan kullanıcıda yazıyı yazan yazar da daha az zaman harcayarak daha çok bilgi üretebiliyor / okuyabiliyor.

Kısacası artık manuel arama motoru optimizasyonu dönemi son çırpınışlarını yaşıyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda tekerrür.. Dijital ve teknolojiye ayak uyduramayan tüm oluşumlar zaman içerisinde yok olmaya mahkumdur.

Umarım faydalı bir makale olmuştur.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *