Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle Borç Para Veren Yerler
Senetle Borç Para Veren Yerler

Bazı bireyler acil paraya sıkıştığı zaman bankalara koşup kredi çekmeye çalışıyorlar. Fakat düzenli bir geliri olmayan ve kredi notu düşük olanlara bankalar kredi vermiyor. Bankalar genelde para verdiklerinde işini sağlama almak için garanti kişilere kredi vermektedir. Hal böyle olunca acil nakit para sıkışan bireyler bankalardan para alamayınca borçlarını ödeyemiyorlar. Eğer bankalar kredi vermiyorsa senetle artık para almak mümkündür. Uzmanlar her şeyin alternatifi olduğunu söylemektedir.

Senetle Borç Paranın Detayları Nelerdir?

Ülkemizde vergilerin çok olması, turizm sezonlarının oldukça kötü geçmesi veya günlük ihtiyaçlardan dolayı birçok kişinin nakit paraya ihtiyacı olmaktadır. Kredi notunun düşük olmasından dolayı kredi alamayan bireyler senetle borç verebilen firmalara yöneliyorlar. Ülkemizde iki çeşit senetle borç verebilen tiplerin olduklarını unutmamak gerekir.

Kimden Senetle Borç Nakit Alabiliriz?

1. Finans Şirketleri :

Senetle borç para veren firmaların öncelikle bir web siteleri vardır. Bu web sitelerden her gün reklam yapılmaktadır. Bu firmalara başvuru yaptığınız zaman en az 7 gün boyunca firma sizi incelemektedir. Lakin bunu unutmayın ödeyemeyeceğiniz durumunda bankalara göre daha gaddar davranabilirler. Bankalar borçlarınızı ödeyemediğiniz durumunda size 2 ay gibi bir ek süre tanımlarken bu gibi firmalar bunu beklemeden direkt üzerinize çökebileceğini unutmayın.

2. Senet Veya İpotek İle Borç Nakit Veren Tefeciler :

Eğer para bulma konusunda çok zorlanıyorsanız senetle borç veren tefecilerden para alabilirsiniz. Bu gibi firmalar sizi oldukça çok araştırmaktadırlar. Bankalar ve diğer finanslara göre oldukça fazla olmaktadır. Birçok tefeciler sizden ipotek talep etmektedirler. Böylelikle ödeyemeyeceğiniz durumunda hemen icra yoluyla evinize el koyup alacaklarını tahsis ederler. Bu gibi firmaları daha detaylı olarak internette araştırabilirsiniz. Bunu unutmayın en son olarak bu yöntemi deneyin eğer başka hiçbir yerde para bulamıyorsanız en son olarak tefecilerden borç alın.

3. Senetle Borç Nakit Veren Kuyumcular :

Birçok semt kuyumcu senet karşılığında borç para vermektedir. Özellikle kuyumcuların tanıdığı kişilere senet ile borç para vermektedirler. Bazı durumlarda mahalledeki bir insan veya esnafın kefil olması durumunda bile kuyumcuların borç para verebilirler. Kuyumcular diğer firmalara göre bireye daha insaflı davranacağından birçok kişi kuyumculardan senet karşılığından para talep etmektedirler.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

 1. profilErcument karaagac

  Acıl 10 000 lıraya ıhtıyacım var

 2. profilertugrul semiz

  15.000 kamu çalışanı

 3. profilFatma

  Mrb sakarya da oturuyorum sesimi duyan varlıklı biri varsa bağış olarak değil borç olarak yardım istiyorum..

 4. profilFatih ayhan

  Acil 15000 lazım Ankarada ikanet ediyirun

 5. profildilek

  acil kısa vadeli 5 bin tl ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz mail adresim.

 6. profilEsma ak

  10.000tl borç ihtiyacım var yardım

 7. profilDavid Harry

  Krediye mi ihtiyacınız var? Varsa, dünyanın en iyi kredi şirketi ile temasa geçin ve ABD hükümeti tarafından verilen emri vardır. Dünya çapında krediler veriyoruz.

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *