Sivrisineklerden Kurtulmanın Kesin Çözümü

Sivrisineklerden Kurtulmanın Kesin Çözümü
Sivrisineklerden Kurtulmanın Kesin Çözümü

Yaz aylarında en çok sıkıntı yaşadığımız durumlardan bir tanesi olan sivrisinekler, yaz sıcaklarının üstüne bizlere ecel terleri döktürüyor. Bizde bu yazıda sizler için bir araştırma yaparak sivrisineklerle bilimsel yollar ve doğal yollar kullanarak nasıl baş edebiliriz sorusunun yanıtını aradık.

  1. Sivrisineklerden kendimizi uzak tutmanın en iyi yolu siyah ve koyu renkte giysiler giymemek. 
  2. Sinek ısırıklarında muz kabuğu kullanmak. Muz kabuğunun iç kısmını sivrisineğin soktuğu bölge üzerine sürerseniz kısa bir süre sonra ısırığın kaşıntı hissi azalır.
  3. Sivrisineklere karşı en etkili yöntemlerden biri de odanızda fesleğen ya da reyhan bulundurmak. Eğer böyle bir bitkiniz yoksa en yakın pazardan satın almalısınız.
  4. Duş almak. Sivrisinekler daha çok terli olan vücutlara ve ayak kokusu problemi yaşayan kişilere gelmektedir. Yatmadan önce duş almanız sizi sivrineklere karşı koruyacaktır.
  5. Ortamınızda soğan veya sarımsak bulundurmak. Amerika ve Kanada’ da da yapılan araştırmada % 100 sonuç alınmış ve sivri sineklerin sarımsak ve sarımsak yağı olan yerlere yaklaşamadığı görülmüştür.
  6. Karanfil kokusuyle savaşmak. Karanfil kokusu sivrisinekleri rahatsız eder. Yeşil limonu kesip üzerine karanfil taneleri koyarak da korunmak mümkün.

En etkili çareleri biraraya getirip sizlere paylaştık umarız faydalı olmuştur. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *