Teknoloji, Bilim ve Eğlencenin Buluştuğu Samimi Haber Sitesi: Webtekno

Teknoloji, Bilim ve Eğlencenin Buluştuğu Samimi Haber Sitesi: Webtekno

Türkiye’de tekmoloji haber sitesi deyince aklımızda gelen en tarz teknoloji sitesi Webtekno 2013’ten beri yayın yapıyor. Webtekno hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana internet içeriği ile teknoloji, oyun bilim, uzay, sinema ve dizi dünyasındaki en güncel haberleri okuyucularıyla buluşturuyor. Kullanıcı dostu arayüze sahip Mobil uygulaması ile de bunu pekiştiriyor.

Standart haber sitelerin amacı, haberciliğin temelinde yatan bilgi alma ihtiyacını karşılamaktır. Ayrıca, siteye giren ziyaretçiler haberleri okur ve çıkıp giderler. Ancak internet, uzun zaman önce sadece basit bir şekilde haber almak için vakit geçirdiğimiz bir yer olmaktan çoktan çıkmıştır. Hatta, sosyal medya sayesinde insanların biraz daha samimiyet aradıkları bir yer haline gelmiştir.

Haber tüketicilerin çoğu bir haber sitesinin arkadaş canlısı olmasını beklemez. Genellemelerin aksine teknoloji gibi önemli bir alanda yayın yapan Webtekno, bu anlayışı kırmayı başarmış bir web sitesine dönüşüyor. Diğer teknoloji haber sitelerinin tazından ayrışmayı başaran Webtekno, okuyucularına içerikleri samimi bie dile sunmayı başarıyor.

Teknoloji sadece akıllı telefon ya da bilgisayar değildir:

Siz de belki fark etmişsinizdir. Teknoloji ile ilgili haber yaptığını öne süren bazı siteler içeriklerini yalnızca son model akıllı telefonlar genelinde oluşturmaktadır. Fakat şu bilinmesi gereken bir gerçektir ki, teknoloji yalnızca akıllı telefonlardan ibaret değildir. Günümüzde çoğu kişi bu yönde bir algıya sahip ola da, aslında teknoloji, insanlık tarihinin başlangıcından bu yana var olan gelişim sürecini tarif eder. Yani binlerce yıl önce atalarımızın kullandığı ilk tekerlek de teknolojinin kapsamına girer, bugünkü akıllı telefonlar da. Temel olarak ikisi de belirli bir amacı gerçekleştirmek üzere geliştirilmiş aletlerdir. Sadece aralarındaki binlerce yıl boyunca insanlığın gelişimi bilimi de beraberinde getirmiştir.

Temel anlamda Webtekno da  teknolojiye bu şekilde bakar.. Böylelikle de diğer sitelerden ayrışmayı başarabilir.. Yeni bir iPhone tanıtıldığında Webtekno’dan detaylı tüm özelliklerini öğreniyor, inceleme videolarını izliyor, fiyatlarına bakabiliyorsunuz. Yeni iPhone hakkında bilgi sahibi olduktan sonra Webtekno’dan yeni yapılmış bir bilimsel keşfin haberini de alabiliyorsunuz. Webtekno sizi gelecekte kullanılacak teknolojik ürünler hakkında besliyor ve güncel kalmanızı sağlıyor.  Webtekno’dan bahsederken gelecekteki yeni teknolojik trendlerin bugünün teknolojik gelişmelerinin belirleyeceğinin farkında olan, bunu da size anlatmaya çalışan bir siteden söz ediyoruz.

Haber dışında eğlencenin de merkezi olmaya başladı: Webtekno’da ücretsiz olan oyunları kaçırmanız imkansız

Teknoloji ve bilim alanında günümüzün en farklı ve en güncel içerikler paylaşan  internet sitesi olan Webtekno’da eğlenceye de her zaman yer ayrılıyor. Oyun sektörünün hızla gelişmesi ve bu alanda oluşan kullanıcı talepleri bu kategorinin beslenmesine sebep oluyor. Bu kapsamda,biri ücretsiz oyun için araştırma yaptığında Webtekno içerikleriyle ziyaretçinin karşısına çıkan doyurucu bilgiler paylaşıyor. Webtekno’da gezinirken hem gündemi takip edip hem de normalde çok pahalı bir oyunun ücretsiz olduğu haberini görebiliyorsunuz. Webtekno ekibi normalde ücretli olan yapımları takip edip, ücretsiz etkinlikleri ve kampanyaları takip ederek düzenli olarak okurlarıyla paylaşıyor.

Steam, HumbleBundle, Origin,  GOG ve de Uplay gibi pek çok  oyun platformu üzerinden kısa süreliğine ücretsiz olan ücretsiz oyunlardan haberdar olmak için Webtekno Oyun sayfasını da takip listenize almalısınız. Böylece, oyun dünyasının en popüler yapımlarından bazılarını ücretsiz şekilde yakalama fırsatını kaçırmamış olursunuz. Oyunlara merakınız varsa en güncel haberleri ve popüler oyunları Webtekno içerikleriyle kolayca takip edebilirsiniz.

Webtekno Sinema ve dizi müptelalarını unutmuyor ve her zevke hitap eden listeler paylaşıyor:

Günümüzde televizyon neredeyse televizyon olma özelliğini yitirir durumda. Demek istediğimiz abonelik usulü çalışan yeni ekranlarımız var artık.Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, Disney Plus, YouTube TV, HBO Now ve HBO Go gibi global örnekler, BluTV ve puhutv yerli platformlar var. Binlerce dizi, film ve belgesel hayatımıza eskiyle kıyasla daha kolay girebiliyor. Hal böyle olunca insan bu platformlarda ne izleyeceğini şaşırıyor. Binlerce liste içinden, sizin zevkinize göre özenle hazırlanmış listelere ihtiyaç oluyor. Zaman limitli  de eklenince, film seçme bir ızdırap haline geliyor.n

Webtekno’da Sinema ve Dizi kategorisi altında yayınlanan listeler ve haberler, her türlü seyir zevkine hitap ediyor. Size zamandan tasarruf etmenin yanında, ıskalamayacağımız seçimler yapmamıza yardımcı oluyor. Böylece, Webtekno teknolojinin hayatımıza getirdiği başka bir alanda daha bizlere çözüm sunuyor.

Webtekno mobil uygulamasıyla önemli haberler bırakın size gelsin:

Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi telefonların işletim sistemi Android ve iPhone işletim sistemi iOS uyumlu mobil uygulamaları bulunan Webtekno, sizi her seferinde siteye girme zahmetinden de kurtarıyor. Sürekli geliştirilen mobil uygulaması üzerinden daha şık bir tasarımla güncel haber ve içeriklere ulaşmanızı sağlıyor.

Webtekno mobil uygulaması aynı zamanda teknoloji, bilim ve gündeme ilişkin önemli gelişmeleri  bildirim olarak gönderiliyor. Bu bildirimleri diğer haber sitelerinin uygulamaları gibi sizi sık sık yapmadan, yalnızca önemli bir gelişme olduğunda detayları hızlıca öğrenmenizi sağlayacak şekilde yapıyor.  Webtekno  her günün sonunda 6 önemli haberi derlediği  bir bülteni de kullanıcılarıyla paylaşıyor, o güne dair yaşananları kolylaca öğrenmenize imkan sağlıyor.

Webtekno’nun en büyük artılarından biri yoğun bilgi kirliliğinden ibaret olan gündemden uzaklaşıp kendi gündemini belirlemesi:

Webtekno’yu  epğer daha önce bir kere bile ziyaret etseniz, diğer teknolojiyi merkezine alarak yayın yapan haber sitelerinden daha farklı bir konsepte olduğunu kolayca fark edebilirsiniz. Kendi gündemini yaratan haberleri okuyucuları ile paylaşan Webtekno ekibin ana amacı, herkesi dünyada konuşulan güncel gelişmelerden haberdar etmek.

Teknoloji başta olmak oyun, bilim, uzay, sinema ve dizi dünyasından gözden kaçan önemli gelişmelerden haberdar olmak, özgün makalelere ve listelere ulaşmak için Webtekno mobil uygulamasını buradan indirmeyi ve internet sitesini takip etmeyi unutmayın.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusu ve geliştiricisiyim. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyor, blog yazıyor ve fotograf çekiyorum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar