Whatsapp broadcast list nedir (whatsapp toplu mesaj)

Whatsapp broadcast list nedir (whatsapp toplu mesaj)
Whatsapp broadcast list nedir (whatsapp toplu mesaj)

Whatsapp'ın çok cesur değişiklikler yapmasıyla kendinden sık sık söz ettiren Facebook tarafından satın alınmasından sonra kullanıcılar akılcı ve cesur değişikliklere alışmaya başladı. Son güncellemenin WhatsApp'a kazandırdıkları sadece yeni arayüzle sınırlı değil. Daha gelişmiş paylaşım seçeneği ile 3D haritalar, mekan gizleme ve arama özelliklerine kavuşan WhatsApp, Broadcast List özelliği ile kullanıcıların sevdiklerine aynı anda toplu mesaj göndererek (daha öncesinde her mesaj öncesinde kişilerin her gönderimde tekrar tekrar seçilmesi veya bir grup kurmak gerekiyordu; yeni sürümde artık bu mesaj gruplarını kaydedebilmek mümkün) iletişim kurmasına imkan sunarken; engellenen kişileri yönetmek için daha gelişmiş bir kullanıcı arayüzüne de sahip. 

Konuşmalarda görüntü ön izleme alanının büyütüldüğü ve gönderilecek fotoğrafların kırpılabildiği bir uygulama haline geldi.

Toplu mesaj listeleri, devamlı olarak sohbet ettiğiniz, sık sık toplu mesaj gönderebileceğiniz kişilerin kaydedilmiş olduğu listelerdir. Broadcast list yani toplu mesaj özelliğiyle bir mesajı birden fazla arkadaşınıza aynı anda gönderebilirsiniz. Yani bu güncellemeden sonra artık mesaj göndermek istediğinizde aynı kişileri tekrar seçmenize gerek kalmamış oluyor.

Toplu Mesaj Listesine yeni bir mesaj gönderdiğiniz zaman, mesajınız (broadcast listteki)toplu mesaj listesindeki herkese gönderilir. Alıcılar, mesajı normal bir mesaj olarak alırlar ve mesajınızı cevapladıklarında, mesajları sohbetler ekranınızda normal bir mesaj olarak görünür; yolladıkları mesaj Toplu Mesaj Listesindeki diğer kişilere iletilmez. Birçok kişiye aynı mesajı duyurmanız gerektiğinde bu kişiler birbirini görmek zorunda değil, ve sık sık grup kur, dağıt gibi saçmalıklara da çözüm getirilmiş gibi.

Sadece, sizi telefon kişi listelerine kayıt etmiş kişiler toplu mesajlarınızı alabilir. Eğer arkadaşlarınız siz gönderdiğiniz halde, listenize ekli olduğu halde toplu mesajınızı alamıyorsa, sizi adres rehberlerine eklediklerinden emin olun. Toplu mesajlar bir kişiden bir çok kişiyle sağlanan bir iletişimdir. Bir nevi duyuru mantığıyla çalışan bir modüldür. Alıcılarınızın bir grup sohbetine katılmalarını istiyorsanız, Broadcast list yerine bir grup sohbeti oluşturabilirsiniz.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *