Whatsapp Grubunda Her Şeyi Okuyan Ama Cevap Vermeyen Kişi

Whatsapp Grubunda Her Şeyi Okuyan Ama Cevap Vermeyen Kişi
Whatsapp Grubunda Her Şeyi Okuyan Ama Cevap Vermeyen Kişi

Artık hayatımızın bir parçası, bir ihtiyaç ruhuna bürünmüş olan Whatsapp'ı kullanmayan yok sanırım aramızda. Tabi whatsapp'ın olmazsa olmazlarından, ders, arkadaş, aile, sosyal içerikleri gruplar..

İnsanlar farklı farklıdır, huylar, davranışlar vs.. Bunda hemfikiriz. Fakat normal hayattaki insan karakteri ile whatsapp'ta ki insan karakterleri birbirindan farklı hal aldı artık.

Sinirli insan vardır, agrasif insan vardır, güleç insan vardır gibidir hayatımızda.

Sanal dünyanın en büyük yansımalarından olan whatsapp'ta ise karakter tiplemeleri şu başlıklar altında toplanabiliyor :

 • Admin : Patron kılıklı, herşeyin başını çeken tip. Teklifler ve yönlendirmeler genelde bundan gelir. Grubun resmini de bu koymuştur.
 • Geyikci : Konu her ne olursa olsun, 'ahaha zaaa xd' noktasına sürükleyebilen tip. Çok samimiyet ileride zarar getirebilir. 
 • Ölü : Hiçbir konuşmaya katılmayıp lakin bütün konuşmayı okuyan tipler, resmen ölü taklidi yapıyor.
 • Yancı : Her olaya '+1', 'ben de', 'katılıyorum' veya el ile onama işareti koyan, yorumlar yapan tip. Genelde kendi fikri olmaz, hep birilerine yamanır. Geyikci tip ile bazen iyi bir ikili oluşturup konuyu uzak diyarlara taşıyabilirler.
 • İmla düzeltici : Bu aslında güzel bir insan ama adam takıntılı, milletin imla hatalarını veya yanlışlarını inatla düzeltip muhabbete kaynak yapar. Ama iyidirler genelde.
 • Kafası karışık : Bu da ayrı bi tip, konuşulan konuları arada takip edip, soru sorar, tekrardan konu anlatılmak zorunda kalınır, saf enerji israfı bir tip. Geçmişi okumadan atlar.
 • Sonradan gelen : Bu da değişik bir tip, okumadim paramız yoktu, özet geçin der. İnatla okumaz.
 • Hortlak : Aktif olarak muhabbetlere katılmaz ama hiç beklemediğiniz bir anda konuya dalıverir. Bunlardan korkun, bazı türleri çıkarcıdır. İşi düşünce beyler şu işe bi el atalım tarzı, elden ele paylaşalım derler.
 • Fotocu : İlla o an ne yaptığını, ne yediğini vurgulayan bir foto atacak. Atın gruptan gitsin. Gereksiz bir tiptir, genelde de çok meşgul olurlar zaten.
 • İş bitirici : En kral tip. Millet konuşur karar veremez tartışır, bu en mantıklı kararı alır ve o uygulanır, bu tiplere güvenebilirsiniz. Ne yaptığını çok iyi bilen tiplerdir.
 • Saf : Başka arkadaşı olmayan, sürekli şuraya buraya gidelim, şunu bunu yapalım diyenler. Uzun soluklu sessizliklerde ise niye kimsenin sesi çıkmıyor diyen ve sordugu anlamsız sorunun farkında olamayan masum tipler. İyidirler genelde.
 • Tetikleyici : Grupta her sabah gün doğumu ile beraber 'Günaydıııııın :)' yazarlar, ve devamında genelde cevap vermezler. Grup amacı ile alakalı konularda pek aktif olmazlar. Biz de boş durmuyoruz iması yaratma çabası içerisinde olanları da vardır. Genelde tetiklerler, grup içi sosyal aktiviteleri başlatırlar. Her grupta olması gerekenlerdendir.

Bazıları ise benim de yaptığım gibi her grupta farklı karaktere bürünen tiplerdir. Ki olması gereken de budur. Her grupta ailenle konuştuğun gibi, veya her grupta iş yapıyor gibi konuşmak mantıklı ve makul değildir. O yüzdendir ki aslında gruplarda aykırı davranan bu insanlar aslında öyle olduklarından değil, nerede nasıl davranması gerektiğinin yolunu şaşırmış, ya da bulunduğu grubun kırmızı noktalarını esnetebilme yeteneğine sahip kişilerdir.

Bu da böyle aklıma gelen, değişik bir konuydu. Yazayım dedim.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *