Whatsapp ta etiketleme nasıl yapılır?

Whatsapp ta etiketleme nasıl yapılır?
Whatsapp ta etiketleme nasıl yapılır?

Whatsapp yeni özelliklere doymuyor ve yeniden whatsapp etiketleme özelliği ile bizlerle.. Bu yazıda sizlere whatsapp'ta kişi etiketleme nasıl yapılır onu anlatacağım.

WhatsApp uygulamasındaki grupların vazgeçilmez bir unsur olduğunu biliyoruz. Belki de birçoğumuz bu gruplardan dolayı WhatsApp kullanıyoruz, belki de son dakika gelişmelerini bu gruplar aracılığıyla takip ediyoruz.

Geçmiş günlerde WhatsApp'a gelen etiketleme özelliği sayesinde, bir kişi hakkında bir öneri veya görüş bildiriyorsanız o kişiyi etiketleyerek bir kişiyi hemen tanımlayabilirsiniz. Veya WhatsApp grubunda aynı ada sahip birden fazla kişiniz varsa, mesaj gönderdiğiniz kişiyi etiketleyerek o kişiye bir mesaj gönderdiğinizi belirtebilirsiniz.

Whatsapp etiketleme özelliği nasıl kullanılır?

Aslında bu özellik, diğer sosyal medya platformlarında (Facebook, Instagram, Twitter vb.) Kullandığımız Mansiyon özelliğinden farklı değildir.

Etiketleme ise şu şekilde yapılıyor: 

@Hafzullah yada @Mustafa yada @Ahmet gibi..

Bu nedenle, etiketlemek istediğimiz kişinin adının başına @ (et) koyuyoruz, böylece ona bir bildirim gönderiyoruz. Nitekim, birisini etiketlemek istiyorsanız, o kişinin WhatsApp kişi listemizde olması gerekir. Kişi listenizde olmayan ve WhatsApp kullanmayan kullanıcılar etiketlenemez.

Etiketleme işlemini tamamladıktan sonra, yazmak istediğiniz mesajı diğer tarafa gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz kişi grup çağrısını kabul etse bile, telefon bildirim ekranına gönderilirsiniz.

whatsapp etiketleme özelliği

@ Işaretini kullanmak zorunda mıyım?

WhatsApp gruplarında @ işareti bir kişiyi etiketlemek için kullanılır. Lakin adına @ işaretini kullanmanızı öneririm, böylece karışıklık olmaz ve grup aşırı derecede karışmaz.

@ Işaretini kullanırken diğer tarafa haber verilir mi?

Hayır, karşı tarafa hiçbir özel bildirim gönderilmez, yalnızca @ işareti mesajın kime gönderileceğini belirtmek için kullanılır. Kısaca kişiyi direkt belirtmiş olursunuz. Parmağınızla göstermek gibi birşey..

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *