Xiaomi Seramik Kasa Farkı (Seramik Mi Cam Mı?)

Xiaomi Seramik Kasa Farkı (Seramik Mi Cam Mı?)
Xiaomi Seramik Kasa Farkı (Seramik Mi Cam Mı?)

Merhaba arkadaşlar;

Xioami Mi6 hakkında birkaç cümle tavsiye niteliğinde olabilecek bu yazıda size cam kasa ve seramik kasa farkından bahsedeceğim. Genel olarak Mi6, Xiaomi daha iyisini yapana kadar piyasadaki performans/fiyat oranı en yüksek telefon.

  • Parmak izi okuma olayı inanılaz başarılı, cihaz genel anlamda inanılmaz hızlı ve batarya süresi gerçekten çok başarılı.
  • İkinci alan diye bir özellik var, tamamen ikinci ve sıfır telefon kullanıyormuş gibi bir ortam sunuyor. Ne istiyorsanız oraya depolayabiliyorsunuz. Kimse bahsetmemiş ama yine ikinci uygulama opsiyonunu daha önce ben hiçbir markadan duymamıştım. Şöyle ki; işin özeti, herangi bir uygulamanın direk kopyasını alıyor. Facebook, Chrome, Instagram, Whatsapp, Twitter vb.. uygulamalarda iş/şahıs gibi çift hesabı olanlar için bulunmaz nimet.. Daha önce kimsenin böyle bir devrime el atmaması ise şaşırtıcı bir durum.
  • Uyku moduna opsiyonel olarak tuş atayabiliyorsunuz. Ben geri tuşuna uzun basınca uyku moduna al olarak ayarladım, mükemmel oldu.
  • Malzeme kalitesine gelecek olursak bence Samsung ve Appledan daha başarılı. Elinize ilk aldığınız anda o kaliteye kapılacaksınız. 
  • Ön kamera gece kötü çekim yapıyor ve biraz dar açılı. Daha geniş açılı olabilirdi.
  • Biraz ağır ama bence daha kaliteli hissettiriyor.

Bu telefonu aileden 3. kişiye alışımız. Çok şık bir telefon. Kesinlikle tavsiye ederim.

Seramik Kasa mı Cam Kasa mı?

Seramik kasa daha parlak bir yüzeye sahiptir ve daha sağlamdır. Telefon her düştüğünde sahibine kırıldı mı korkusu yaşatmamak için ve daha estetik görünümde olması için atılmış bir adımdır. Daha parlak ve daha sağlam olması dışında ek bir artısı yok bence.

Yurtdışında yaklaşık 15 Dolar'lık bir fark ile seramik gövde daha pahalıya satılıyor, bu fiyat farkı Türkiye'de yaklaşık 100 TL civarında.

Şahsen cam kasayı tavsiye ederim, 100 TL fazladan verip seramik olmasının bence çok bir artısı yok, çünkü telefon düştüğünde arka kasası üzerine düşecek diye bir durum yok, ki zaten xioami mi6 ve diğer birçok modelinde telefonun yanında orjinal silikon kılıfı da gönderiyor. O silikon kılıf telefonun tüm arka ve ön kısmını sarıyor.

Bu yüzden seramik kasaya bence gerek yok.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *