Yunanistan’da Görülmesi Gereken Yerler

Yunanistan’da Görülmesi Gereken Yerler
Yunanistan’da Görülmesi Gereken Yerler

Ülkemizden sıkça ziyaretçi ağırlayan Yunanistan’ın 3000 adası vardır ve bunlardan 227 tanesi yerleşim merkezidir. Tabloya bakıldığında keşfedilmeyen sayısız bölgesi olduğu ve keşfe açık bir destinasyon olduğu görülmektedir. Dolayısıyla macera tutkunları için yeni yerler keşfetmenin en iyi adreslerinden biri olurken, bunun yanı sıra ailesi ya da arkadaşlarıyla tatile çıkmak isteyen kişiler için de büyüleyici bir ülkedir. Yunanistan’ın sık tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de para birimi Euro olmasına rağmen oldukça ekonomik bir ülke olmasıdır. Eğer yakın zamanda Yunanistan seyahati planlıyorsanız, aşağıdaki yerlere muhakkak uğramalısınız!

Halkidiki

3 yarım adadan oluşan Halkidiki hafta sonu kaçamağı için oldukça ideal bir destinasyondur. Tertemiz plajları, taze balık alternatifleri ve bol eğlencesi ile muhteşem zaman geçirebileceğiniz doğa harikası bir bölgedir. Yunanistan’ın en güzel yerleri arasında gösterilen bu yer, tam bir cennet.

Selanik

Ülkenin 2. büyük şehri olan Selanik yoğun şekilde öğrenci ağırlamaktadır. Bu nedenle de yıl içinde pek çok defa festivaller düzenlenmekte ve çeşitli eğlenceler organize edilmektedir. Sosyal yaşam ve gece hayatı bakımından hareketli bir şehir olmasının yanı sıra tarihi ve doğal güzellikler açısından da son derece zengin olduğu söylenebilir.

Meteora

UNESCO dünya mirası listesinde yer alan bu yer Kalabaka şehrinde bir kasabadır. Yerden 300-550mt yüksekte olan Meteora, 9. Yüzyıl başlarında o dönemin inanışına göre tanrıya yakın olma adına kayalardaki mağaralarda rahipler yaşamaya başlamış ve daha sonraları yerleşik yaşama geçme kararı alarak manastırları inşa etmişler. Büyüleyici bir görsele sahip olan Meteora kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Korinth Kanalı

Yunanistan anakarası ile birlikte Mora yarımadasını birbirine bağlayan kanal, aynı zamanda Korinth körfeziyle Saron körfezini de bağlamaktadır. Oldukça etkileyici bir atmosfere sahip olan bu yer de görülmesi memnun edecek yerlerdendir.

Yunan Adaları

Her biri bir diğerinden güzel denecek kadar mükemmel görselleri barındıran Yunan Adaları, fırsatı olan herkesin görmesi gereken yerlerdir diyebiliriz. Tekrar hatırlatmak gerekirse Yunanistan 3000 bin adadan oluşmaktadır. Keşfedilen veya henüz keşfedilmemiş topraklarına ayak basabilir, bambaşka deneyimler edinebilirsiniz.

Atina

Ülkenin başkenti özelliğini taşıyan şehirde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz demek en doğru açıklama olacaktır. Deniz, doğa, tarih gece hayatı ve lezzetli yemeklerden sonra tadını asla unutmayacağınız kahveleri ile ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlayan Atina, mutlaka Yunanistan gezisinde görülmesi gerekenler yerlerdendir. Atina hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Girit-Hanya

Birçok kişi tarafından kendi başına bir ülke olarak adlandırılan Grit, Yunanistan’ın en büyük adası olduğu gibi ayrıca Akdeniz bölgesinin de 5. Büyük adasıdır. Başkenti Kandiye muazzam güzellikleri barındırırken gezerken aynı keyfi alacağınız Hanya da mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Genel olarak toparlayacak olursak, aslında Yunanistan her karışıyla görkemli bir ülkedir ve imkanı olan kişilerin olabildiğince fazla yerini gezmesi, her açıdan avantajlıdır diyebiliriz. ayak basılmayan pek çok yeri olan Yunanistan için keşfedilebilir en ideal destinasyonlardan biridir de diyebiliriz. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *