İnstagramın Sahibi Kimdir

İnstagramın Sahibi Kimdir

Instagram'ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger'dir.

Kevin Systrom, 1983 yılında San Francisco'da doğdu ve Stanford Üniversitesi'nden mezun oldu. Daha önce Google'da çalışan Systrom, Stanford'da bir dönem Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ile birlikte staj yapmıştı. Instagram'ı 2010 yılında, arkadaşı Mike Krieger ile birlikte kurdu. Systrom, Instagram'ın CEO'su olarak görev yaptı ve 2018 yılında Facebook'a 1 milyar dolara satıldıktan sonra şirketten ayrıldı.

Mike Krieger, 1986 yılında Sao Paulo, Brezilya'da doğdu ve Stanford Üniversitesi'nden mezun oldu. Systrom gibi Krieger de Facebook'ta staj yapmıştı. İkili, Instagram'ı Stanford'da bir programlama dersi sırasında geliştirdi ve uygulamayı 2010 yılında piyasaya sürdü. Krieger, Instagram'ın CTO'su olarak görev yaptı ve Facebook'a satış sonrası da şirkette kalmaya devam etti.

 

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Kimin?
Voiser.net Nedir?
Voiser Yeni Ofisine Geçti
İzmit'te Pandemi (Tam Kapanma)
Bedelli Askerliğin Tarihçesi