Kişisel Blog Para Kazandırır Mı

Kişisel Blog Para Kazandırır Mı

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda size kişisel blog para kazandırır mı, bilgiler vereceğim.

Kişisel blog; açan kişinin amacına göre değişen bir olaydır. Her site için geçerli tabi bu. Ama genel olarak bir kişisel blog yazarının öncelikle hiçbir şekilde kar amacı gütmemesi gerekir. Çünkü bu iş para için yapılacak bir iş değildir. Eğer para için yapıyorsa, başarı sağlama şansı çok azdır. Bu her iş için böyledir aslında. Sevmek lazım. Sevginin olduğu yerde başarı olur. Eğer illa para kazanmak istiyorsa niye blog açar ki insan? birçok alternatif varken.. Açmaz zaten.

Bazı şeyleri öğrenmek gerçekten zaman ve emek gerektirir. Bu da genel bir tanımla tecrübedir. Bende burada o zor olan şeyi paylaşıyorum. Karşılığı kesinlikle para olmayan tecrübe. İşte blog yazarlığı budur. Aslında bir şeyler başarmak istiyorsanız ilk düşünceniz para olmamalı. Eğer gerçekten o işi para için değil de yarar sağlamak için yapıyorsanız, para bir şekilde sizi bulur. İşte o zaman başarmışsınız demektir.

İlla da ben yazarım ama para kazanır mıyım diyorsanız çok kısa özetleyim.

Evet kazandırır, hemde iyi paralar kazandırabilir. Çevrem de (ben dahil) bloglardan aylık 100 TL ile 40.000 TL arasında para kazanan insanlar var. Bizzat kendim gördüm, duymadım yani :)

Severek yapın, vesselam.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

Toplam 2 Yorum

Ali Yatarkalkmaz
Ali Yatarkalkmaz

22.12.2018 21:51:08

Blog işinden para kazanmayan bir ben varım herhalde :)

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

23.12.2018 10:44:43

Yardımcı olalım sana, para kazanmana engel olan şey ne? :)

Hacer
Hacer

20.10.2019 01:11:53

Ben de blog açmak istiyorum ama ne kadar kazanc saglayacagi noktasinda suphelerim var.

Sende Yorum Yap

Benzer Yazılar

Voiser Kimin?
Voiser.net Nedir?
Voiser Yeni Ofisine Geçti
İzmit'te Pandemi (Tam Kapanma)
Bedelli Askerliğin Tarihçesi