Samsung Galaxy Note 2-3-4-5-7 Wifi açılmıyor

Samsung Galaxy Note 2-3-4-5-7 Wifi açılmıyor
Samsung Galaxy Note 2-3-4-5-7 Wifi açılmıyor

Merhaba arkadaşlar, eğer note serilerinden bir telefonunuz var ve wifi açılmıyor sorununu yaşıyorsanız cevabı bu yazıda.

Öncelikle bunun iki farklı sebebi vardır. Yazılımsal ve donanımsal. Bu işlemleri yaparken hatasız olarak adımları takip ederseniz hiçbir veriniz kaybolmayacaktır, telefonunuzu yedeklemenize gerek yok.

A. Yazılımsal Android Wifi Problemi

Samsung Galaxy Note 2 modelinde wifi bağlanma sorununun çözümü için aşağıdaki adımları dikkat ile takip edin.

1. Adım Windows'un telefonu tanıması

Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un telefonunuzu sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını aşağıdaki adımları takip ederek yükleyin.

 1. Sürücüyü indirin
 2. Varsa mevcut tüm yüklenmiş Samsung yazılım ve sürücüleri kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın
 3. Yeni indirdiğiniz sürücüyü çalıştırıp yükleyin. Otomatik yükleyecektir.
 4. Bilgisayarı yeniden başlatın
 5. Samsung telefonunuzu USB ile bağlayın, sürücünün yüklemesinin tamamlanması için bir süre bekleyin. İşlem bittiğinde telefonunuza ulaşabileceksiniz. Halen göremiyorsanız, KIES yazılımını indirip kurun.

2. Adım en az %60 şarjın olması

Telefonunuzun en az %60 oranında şarjı olduğuna emin olunuz ve önemli bilgileri yedekleyiniz. Custom recovery yüklemişseniz tüm sistemin yedeğini alınız.

3. Adım Odin'n yüklenmesi

ODIN V.3 uygulamasını buraya tıklayıp indiriniz.

4. Adım Wifi Patch dosyasının indirilmesi

Buraya tıklayarak Wifi Patch (Note 2) dosyasını bilgisayara indiriniz ve ODIN klasörü ile aynı dizine çıkarın.

Buraya tıklayarak Wifi Patch (Note 3) dosyasını bilgisayara indiriniz ve ODIN klasörü ile aynı dizine çıkarın.

5. Adım telefonun geliştirici moda alınması

Telefonunuzda Ayarlar > Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin. Androidin yeni güncellemeleri (+4.3) ile bu seçeneği bulamayan kullanıcılar aşağıdaki adımları takip etsinler.

Geliştirici seçeneklerini açmak için öncelikle Ayarlar Menüsüne girin. Daha fazla seçeneğine tıklıyoruz oradanda Cihaz hakkında diyoruz ve son olarak Yapım numarası satırına 7 kez ust uste tıklıyoruz. Böylece geliştirici seçenekleri otomatik olarak açılmış oluyor. Zaten bunu size bildirecek.

6. Adım Telefonun recovery modda açılması

Telefonunuzu kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmediyse tuşlardan birine eksik veya sırasız basmış olabilirsiniz. İşlemi tekrar yapın.

Karşınıza aşağıdaki mesajları içerek ekran gelecek.

Warning!! 
A custom OS can cause critical problems in phone and installed applications. 
If you want to download a custom OS, press the volume up key.
Otherwise, press the volume down key to cancel. 
Volume up : Continue
Volume down : Cancel (restart phone)

Bu ekranı görünce Üst Ses Düğmesine basın. Aşağıdaki mesajı içeren Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın yanlışlıkla.

Downloading..
D not turn off target !!

7. Adım telefonu bilgisayara bağlamak

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız bazı bağlantı sürücüleri yüklenmesi için bekleyiniz. Windows uyarı vermezse veya Donanımınız başarı ile kuruldu türünden mesaj aldığınızda 8. adıma geçiniz.

8. Adım Odin'i çalıştırmak

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve ODIN uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır. (4, 5 vb. olabilir)

Daha sonra AP butona basıp aynı kılasör içindeki patch.tar.md5 dosyasını seçin. Options bölümünde seçeneklerden Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Ayarlar yukarıdaki gibi olacaktır.

Son olarak Start butonuna basın ve yükleme işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde telefonunuz otomatik olarak kapatılıp açılacaktır.

9. Adım tamamlanma

Açıldığında Wifi bağlantısını kontrol ediniz.

B. Donanımsal Wifi Problemi

Telefonun batarya kapağını çıkarın ve ekran size doğru olacak şekilde telefonun arkasından, size göre sol üst kısmına doğru eliniz ile bastırarak wifi'ı açmayı tekrar deneyin. Wifi modülü bu kısımdadır ve yıllar sonra kurumlaşan bağlantı svitch'leri iletkenliğini kaybedebilir.

Eğer wifi açılıyor, bstırmayı bıraktığınızda tekrar bağlantı kopuyor ise, arka kapak + çıtanın profesyonel olarak sökülmesi ve bağlantı kısımlarının tornavida ile hafif çizilmesi gerekir. Bunu siz de yapabilirsiniz, yapayım derken ekranı kırmamaya özen gösterin. Malum ekran bize lazım. :)


Bu yazıda Wifi açılmama sorunu ele alınmıştır. Açılıp da çekim gücü zayıf ise veya hiç çekmiyor ise wifi anteni ile alakalı bir problemdir. Bu yazı size göre değildir. Bilginize.

Umarım faydalı olmuştur.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

 1. profilTunç

  Merhaba,

  En üstte "Samsung-galaxy-note-2-3-4-5-7-wifi-acilmiyor" başlığı atmışsınız fakat sadece note 2 wi fi patch ini vermişsiniz. Note 3 için ne yapabiliriz?

  Teşekkürler.

 2. profilVolkan Kahramanoğlu

  Ya sen ADAMSIN ! Dünden beri açılmıyodu. Yaklaşık 3.5 senedir kullanıyorum. Donanımsalmış. Kapağı çıkarıp sol üstten bastırınca açıldı. Bi de baktım ki ordaki ufak vida gevşemiş nerdeyse düşmek üzere, hemen sıkılaştırdım. Ne kadar dua etsem az

 3. profilMiray gökalp

  İlk adımları denedim ama olmadı çok üzüldüm tam yeni telefon almaya karar vermişken ikinci adımı gördüm denedim resmen telefona bastırınca açıldı şaka gibi yeni telefon almaktan kurtardınız beni :D Allah razı olsunnnnnnnn

 4. profilMurat

  Download moda aldığımda üstteki warning ile başlayan yazı geliyor fakat ses açma tuşuna bastıgımda işlem yapıp downloadıng moda geçmiyor.ses açma tuşu o ekranda işlem göedmüyor..lütfen yardım

 5. profilMehmet Afacan

  Note 5 için de aynısı mı geçerli. Ben cihazı yeni aldım. Donanımsal birşey olduğunu zannetmiyorum.

 6. profilGönül uçar

  Do not turn off target yazan ekranda ne kadar bekliyoruz orda kaldı sanki

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *