Sigorta Poliçesi Nedir, Neden Gereklidir?

Sigorta Poliçesi Nedir, Neden Gereklidir?

Sigorta şirketi ve sigorta yaptıran arasında, kanunen giderilecek olan taleplerin belirlendiği sözleşmelere sigorta poliçesi denilmektedir. Genel olarak ifade etmek gerekirse sigorta şirketi sigorta yaptıran kişi veya kurumun karşı karşıya kalabileceği tehlikeleri bir nevi satın almaktadır. Seyahat sigortası, sağlık sigortası, trafik sigortası, kasko gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. 

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası online olarak yaptırılabilir ve belirli gereksinimlerin karşılanması için vardır. Seyahat sigortası fiyat belirleme ve sigorta poliçesi kapsamı için hem sigortayı talep edenin hem de sigorta edenin hak ve sorumluluklarının yazılı olduğu belgeler düzenlenir. Sözleşmenin kimler arasında yapıldığı, sözleşmenin neleri kapsadığı gibi önemli bilgilere seyahat sigorta poliçesinde yer verilmektedir. Bu sebeple sigorta yaptıran kişi ve kurumların, gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz olarak bildirmeleri gerekmektedir. Aksi halde seyahat sigortası ücretleri kesintiye uğrayabilmektedir.

Unutulmaması gereken nokta; sigorta poliçeleri ve seyahat sigorta fiyatları, kişilerin zararlarını minimuma indirmek amacıyla yapılmakta ve hesaplanmaktadır. Buradaki sigorta genel şartları devletin bilgisi dahilindedir. Bu sigorta şartları belirli kamu kurumlarının onayından sonra geçerli olabilmektedir.

Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

Kişilerin yurt dışında bir ülkeye yolculuk yapabilmesi için seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Tüm ülkeler için zorunlu olduğu söylenemez fakat; özellikle Schengen vizesi ile çıkılacak olan yolculuklar için seyahat sağlık sigortaları bir zorunluluk olmuştur.

Seyahat sağlık sigortasının süresi, yapacağınız yolculuğun süresine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Seyahat sağlık sigortanız, ülkenizden çıkış yaptıktan hemen sonra başlamakta ve ülkenize döndüğünüz günden sonra da sona ermektedir. Seyahat sigortanızı E-sigortam aracılığıyla en uygun fiyatlardan faydalanarak ve internetten online olarak yaptırabilirsiniz. Dilerseniz güvenilir ve tanınan acentelere bizzat giderek de yaptırabilirsiniz.

Genel olarak planlanan yurt dışı seyahatleri için seyyahların çoğu seyahat sağlık sigortası yaptırmaktadır. Hem seyahat esnasında oluşabilecek bir kazaya hem de ek teminatlar ile valiz kaybolması gibi olumsuzlara karşı sigortalama isteyebilirsiniz.

Seyahat öncesi, kısa bir gezi yapacağınızı ya da hava durumunun gayet güzel olacağını düşünerek çıkacağınız yolda, sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Gideceğiniz ülkede beklentinizin üstünde ilaç veya tedavi masrafları ile karşılaşmak istemiyorsanız e-sigortam.com’u ziyaret edin. Sağlıklı, rahat ve güvenli bir şekilde seyahate devam etmek için seyahat sağlık sigortanızı yaptırmayı atlamayın.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusuyum. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak ekibim ile altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyoruz.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar