Sanatçı kelimesinin hakkını veren isim : Can Atilla

Sanatçı kelimesinin hakkını veren isim : Can Atilla

Yıllardır müzik ve bestelerini severek ve bıkmayarak dinlediğim, tek sanatçıdır diyebiliriz. Sizlerde paylaşmak istedim. Besteleri hep olağandışı, içerisinde kültür, eğitim ve özgünlük var. Adeta kokuyor bence müzikleri. En çok sevdiklerimden paylaşmak isterim sizlerle.

  • Yeni Hayat - Can Atilla
  • Mara Despina - Can Atilla
  • Rumeli Hisarının Yapılışı - Can Atilla
  • Aşk-ı Hürrem - Can Atilla
  • Cariyeler ve Geceler - Can Atilla
  • 1453 - Can Atilla
  • Boğaziçi Rüyaları - Can Atilla
  • Sultanlar Aşkına - Can Atilla
  • Vivaldi İstanbul'da - Can Atilla

Ve müziklerini hep şiirlerle besliyor. Aşk ile yaptığı, aşk ile yaşadığı belli. 

Ilık bir meltem vardı şimdi tepede, sis dağılmış, herşey daha açık seçik görülüyordu. Kubbeleri göz kamaştıran Velakerna, eşi benzeri olmayan kutsal Ayasofya, masmavi dalgalarıyla boğaziçi ,kıyısında dans edip şarkı söyleyenleriyle Haliç ve başının üstünde sonsuzluğun krallığı gökyüzü. Hepsi ona aynı şeyi fısıldıyordu sanki.....

A warm breeze blew on the hill whilst the mist had dispersed, allowing everything to be seen more clearly - the Valekerna with its dazzling domes, the incomparable Hagia Sophia, the Bosporus with its blue waves, the Golden Horn with its shores full of dancers and singers, and the sky above, the kingdom of infinity. Everything seemed to be whispering the same thing to him. 

Una cálida brisa sopló en la colina, mientras que la niebla había dispersado, permitiendo que todo sea visto con mayor claridad - la deslumbrante Valekerna con sus cúpulas, la incomparable Santa Sofía, el Bósforo, con sus olas azules, el Cuerno de Oro con sus orillas llenas de bailarines y cantantes, y el cielo, el reino del infinito. Todo parecía estar susurrando la misma cosa con él.

Beğenmeniz dileğiyle..

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusuyum. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak ekibim ile altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyoruz.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar